Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Zakup nowego lub używanego mieszkania w Krakowie Czyżynach i innych lokalizacjach: umowy deweloperskie i rezerwacyjne, kredyty hipoteczne, Mieszkanie dla Młodych, utrzymanie mieszkania, wady i zalety.
slwk
Administrator
Posty: 257
Rejestracja: 12 lip 2014, 12:55

Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: slwk » 13 lip 2014, 10:49

Wiecie już zapewne, że w biurach Budimexu przy Stella-Sawickiego można spotkać się z doradcą kredytowym i załatwić u niego kredyt. Sprawdzał już ktoś, jak wygląda opłacalność takiego postawienia sprawy? Opłaca się to robić w taki sposób czy lepiej iść bezpośrednio do banku i tam starać się o pożyczkę hipoteczną? Pytam, bo czasu zostało coraz mniej, a trzeba się wraszcie zdecydować na jakiś bank.

wojtekf
Posty: 487
Rejestracja: 13 lip 2014, 23:56

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: wojtekf » 14 lip 2014, 21:42

Ja już rozmawiałem z doradcą kredytowym, przedstawił mi dwa rodzaje ofert ;)
dla porównania dodam że jakoś pod koniec kwietnia jak sprawdzałem oferty banków to w PKO BP na 35 lat przy podobnej kwocie kredytu powiedziano mi rate 1080 zł.

Obrazek

Obrazek

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: iti » 14 lip 2014, 23:45

Ja też dostałem od doradcy w Budimexie warunki lepsze niż proponowano mi w bankach. Ale nie wiem czy tu jest reguła. Generalnie każdy ma nieco inne potrzeby i mimo wszystko warto chyba też popytać w innych miejscach. Ja poza tym, że byłem w kilku bankach zapytać o MdM, to jeszcze poszedłem do doradcy finansowego z firmy, która pośredniczy w sprzedaży ofert w kilku bankach, pokazałem to, co dostałem w Budimexie i nie byli w stanie tego przebić, więc chyba wszystko załatwię na miejscu. W każdym razie chyba warto wszystko tu kilka razy przemyśleć i porównać, bo w końcu chodzi o niemałe pieniądze i do tego pewnie też kawał życia :geek:


wojtekf
Posty: 487
Rejestracja: 13 lip 2014, 23:56

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: wojtekf » 15 lip 2014, 4:34

iti pisze: W każdym razie chyba warto wszystko tu kilka razy przemyśleć i porównać, bo w końcu chodzi o niemałe pieniądze i do tego pewnie też kawał życia :geek:

Zgadzam się co do tego w 100%

Najważniejsze to zaczerpnąć informacji u różnych źródeł ;)

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: iti » 16 lip 2014, 0:02

Dajcie znać, jeśli znajdziecie tu jakieś haczyki. Jeśli chodzi o kredyty w Pekao S.A., to warto pamiętać o tym, że tam może dosyć długo trwać karencja, czyli czas kiedy płaci się tylko raty odsetkowe. Co jednak ważne, można ją skrócić na wniosek kredytobiorcy i zacząć płacić raty kapitałowo-odsetkowe zaraz po tym, jak deweloper dostanie wszystkie transze :)

Yankes
Posty: 201
Rejestracja: 19 lip 2014, 23:44

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: Yankes » 20 lip 2014, 22:43

witam,

ja dostałem ofertę z PKO BP ale nie zaciekawiła mnie mimo negocjacji.
Ruszam do innych banków.

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: iti » 21 lip 2014, 22:05

@Yankes, a pytałeś już w Budimexie o kredyt i porównywałeś go z tym, co proponują w bankach, jak pójdziesz do nich bezpośrednio?


Yankes
Posty: 201
Rejestracja: 19 lip 2014, 23:44

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: Yankes » 21 lip 2014, 22:38

no tak

marża w siedzibie Budimexu jest nie za niska ale za to nie liczą za wycenę i kontrolę nieruchomości w trakcie wypłaty transz.
Wolę zapłacić to a mieć mniejsze zobowiązania na kolejne 25-30 lat
a cóż to moje zdanie
porównujmy
i działajmy w grupie bo to siła
dodam, że sprawdzałem tylko w PKO BP

slwk
Administrator
Posty: 257
Rejestracja: 12 lip 2014, 12:55

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: slwk » 22 lip 2014, 22:23

U mnie z kolei było tak, że byłem w kilku bankach oraz u doradcy reprezentującego chyba kilkanaście instytucji finansowych. Nigdzie nie byli mi w stanie zaproponować warunków lepszych niż w Pekao, ale też mam o tyle specyficzną sytuację, że chciałbym ten kredyt spłacić wcześniej. W każdym razie warto liczyć i znaleźć coś dla siebie. Polecam też zrobienie sobie własnego kalkulatora w Excelu, do którego można podłożyć oferowane w różnych bankach warunki i porównać na tym samym szablonie, to sporo daje.

Yankes
Posty: 201
Rejestracja: 19 lip 2014, 23:44

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: Yankes » 22 lip 2014, 22:36

Pekao a możesz podać jaki oddział ?
bo chętnie też tam pójdę



Wróć do „Kupno mieszkania, umowy z deweloperem, kredyty hipoteczne, program MdM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości