Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Zakup nowego lub używanego mieszkania w Krakowie Czyżynach i innych lokalizacjach: umowy deweloperskie i rezerwacyjne, kredyty hipoteczne, Mieszkanie dla Młodych, utrzymanie mieszkania, wady i zalety.
iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: iti » 31 sie 2014, 15:37

Możesz napisać, który to oddział Millenium w Krakowie oraz przesłać w prywatnej wiadomości namiary na doradcę?
Jak tam wygląda kwestia opłat karnych za wcześniejszą spłatę oraz opłat za wypłatę deweloperowi kolejnych transz?

michalb
Posty: 168
Rejestracja: 29 lip 2014, 23:34

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: michalb » 31 sie 2014, 15:46

oddział na kalwaryjskiej, nie mam zadnych dokumentów przy sobie by podać namiary na doradcę. za wypłatę transz nie ma opłat, ale są za inspekcję - stówka lub dwie. Po 3 latach możesz cały kredyt nadpłacić bez opłat karnych.

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: iti » 31 sie 2014, 19:09

Dzięki, pewnie jeszcze tam zapytam. Jeśli znajdziesz kontakt do doradcy, z którym to załatwiałeś, to wyślij jakiś namiar do niego w wiadomości prywatnej. Z tego co mówisz, to wychodzi, że masz niezłe warunki. A jak jest z tymi opłatami za inspekcję? To po każdym etapie, czy tylko raz na początku?


Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: Nowy » 02 wrz 2014, 21:20

Swoją drogą, to jeśli bierzecie pożyczkę hipoteczną za pośrednictwem Budimexu, nie macie wrażenia, że w pracownicy banku np. Pekao, ci którzy zajmują się kredytami dla tej firmy są dosyć zajęci (mają dużo spraw), zupełnie nie mają czasu dla klientów? Nawet nie bardzo można się z nimi umówić na spotkanie, bo cały czas nie mają czasu. Trochę to denerwujące, bo rozmawia się o sporych pieniądzach, a ja mam wrażenie, że jestem zlewany. Jeśli idzie się do doradcy z innego banku, to nie ma tam problemów z czasem. To tylko moje wrażenie czy również tak uważacie?

maikel84
Posty: 12
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:46

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: maikel84 » 05 wrz 2014, 22:21

Nowy pisze:Swoją drogą, to jeśli bierzecie pożyczkę hipoteczną za pośrednictwem Budimexu, nie macie wrażenia, że w pracownicy banku np. Pekao, ci którzy zajmują się kredytami dla tej firmy są dosyć zajęci (mają dużo spraw), zupełnie nie mają czasu dla klientów? Nawet nie bardzo można się z nimi umówić na spotkanie, bo cały czas nie mają czasu. Trochę to denerwujące, bo rozmawia się o sporych pieniądzach, a ja mam wrażenie, że jestem zlewany. Jeśli idzie się do doradcy z innego banku, to nie ma tam problemów z czasem. To tylko moje wrażenie czy również tak uważacie?


Mieliśmy tak samo z żona jak spotkaliśmy się z przedstawicielem Getin Banku współpracującym z Budimexem kobieta totalnie nas olewała brak zainteresowania jakiegokolwiek z jej strony tak z ciekawości podeszliśmy do innego oddziału Getin Banku do doradcy nie związanego z Budimexem i tu zupełnie inne podejście inna kultura i wszystko inne na plus pomijam już kwestie oferty która przy tym sam Banku tylko inny Doradca oferta była lepsza , choć tak czy inaczej skorzystaliśmy z doradcy z Open Finanse miał dla nas lepszą ofertę niż bezpośrednio w Banku i do tego nie bierze żadnej prowizji dopiero bank jemu paci jak podpisze z nami umowę.

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: iti » 05 wrz 2014, 23:12

To nie tylko ja tak mam, też jak przychodzę do Pekao (a w zasadzie nie przychodzę, bo nikt nie chce się tam ze mną spotkać ;) ), to wydaje mi się, że nikt nie ma dla mnie czasu. Jak idzie się spytać do innego banku, to jest zupełnie inna gadka. To trochę kiepskie jest.

Dota
Posty: 11
Rejestracja: 13 wrz 2014, 12:54

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: Dota » 16 wrz 2014, 20:34

Chciałabym Was podpytać o to, czy koszta kredytu różniły się Wam od tych podanych w Budimexie a tych otrzymanych w banku?

W przypadku Pekao doradca z banku podał mi o wiele więcej dodatkowych obowiązkowych opłat: od ubezpieczenia mieszkania, przez opłatę za złożenie księgi wieczystej, wpis do księgi etc...


Yankes
Posty: 201
Rejestracja: 19 lip 2014, 23:44

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: Yankes » 16 wrz 2014, 21:02

Dota te opłaty niestety będziesz miała w każdym przypadku poza ubezpieczeniem mieszkania
bo jak placisz za mieszkanie gotówką to nie musisz sobie go ubezpieczać

Dota
Posty: 11
Rejestracja: 13 wrz 2014, 12:54

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: Dota » 16 wrz 2014, 21:06

Nie chodzi mi o ubezpieczenia - to dla mnie jest oczywiste, bardziej zainteresowały mnie w Pekao opłaty dotyczące ksiąg wieczystych których w Budimexie doradca nie uwzględnia a których nie ma np w Deutsche Banku ;)

Yankes
Posty: 201
Rejestracja: 19 lip 2014, 23:44

Re: Porównanie kredytów od dewelopera z branymi bezpośrednio

Postautor: Yankes » 16 wrz 2014, 23:16

nie rozumiem
przecież kredyt ma niewiele wspólnego kosztami ksiąg wieczystych
przecież to płacisz w sądzie niezależnie jaki masz kredyt
sorry że tak dochodzę ale sam chce wziąć kredyt w Pekao
może masz na myśli koszty kontroli nieruchomości?



Wróć do „Kupno mieszkania, umowy z deweloperem, kredyty hipoteczne, program MdM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość