Karta Dom Leroy Merlin - opinie o sklepie i asortymencie na forum

Jak wykończyć i urządzić mieszkanie otrzymane w stanie deweloperskim - dyskusje ogólne.
Ekspresjah
Posty: 332
Rejestracja: 04 lis 2016, 1:07

Karta Dom Leroy Merlin - opinie o sklepie i asortymencie na forum

Postautor: Ekspresjah » 05 sty 2018, 22:22

Drodzy Mieszkańcy Czyżyn, chciałabym z ciekawości zapytać, czy podczas urządzania mieszkania robiliście zakupy w Leroy Merlin i korzystaliście z karty lojalnościowej DOM. Z tego, co mi wiadomo, wynika, że po założeniu tej karty mamy 10% rabatu na pierwsze zakupy. Można utworzyć zamówienie, nie zamykać go tylko kompletować, zmieniać, jak długo się chce. Jeśli zamówienie przekroczy 10 000 zł, to otrzymujemy kolejne 10% na następne zakupy. Czy rzeczywiście tak to wygląda w praktyce? Czy może po drodze natrafialiście na jakieś problemy?

A jeśli chodzi o samo Leroy Merlin: zadowoleni byliście z obsługi i asortymentu tego sklepu? Odpowiada mi jego lokalizacja, zastanawiam się nad kuchnią. Plusem są drzwi, na które nie trzeba czekać kilka tygodni, ale w większości dostępne są od ręki. Choć oczywiście nie są to drzwi na wymiar - trzeba je przycinać, jeśli są za długie. Wstępnie umówiłam się już na projekt łazienki. Zależy mi na szybkim wykończeniu mieszkania, które mam nadzieję, odbiorę w lutym; może nie najniższym kosztem, ale w przystępnej cenie :)

antek
Posty: 132
Rejestracja: 30 paź 2016, 12:08

Re: Karta Dom Leroy Merlin - opinie o sklepie i asortymencie na forum

Postautor: antek » 07 sty 2018, 13:44

Kupowałem w Leroy Merlin sporo rzeczy do mieszkania i jeśli chodzi o opinie o tym sklepie z materiałami budowlanymi, to mam mieszane odczucia. Z jednej strony czekałem dosyć długo, aż sprowadzą jedną rzecz z innego sklepu (na szczęście miałem na to czas), więc nie był to większy problem. Inną sprawą, którą mi podpadli, to było to, że szafka z umywalką do łazienki, którą zamówiłem w sklepie Leroy Merlin w Czyżynach, znalazłem przypadkiem o 120 złotych taniej w Bonarce (dobra chwilę zastanawiałem się, dlaczego nie zamówiłem takiej, skoro identyczna :) ). To było jeszcze przed dostawą, zrobili mi korektę ceny. Ale rzeczy wreszcie przywieźli, choć płyta OSB miała być pocięta, a dostałem w całości, więc dowozili mi ją jeszcze raz. Plus jest taki, że jest niedaleko, wybór spory, ceny niezłe, jakość często adekwatna ;)

Ekspresjah
Posty: 332
Rejestracja: 04 lis 2016, 1:07

Re: Karta Dom Leroy Merlin - opinie o sklepie i asortymencie na forum

Postautor: Ekspresjah » 07 sty 2018, 21:51

Na stronie internetowej LM ogłasza gwarancję ceny - jeśli w innym sklepie znajdzie się daną rzecz tańszą (ale nie w sklepie internetowym i nie na promocji), to zwracają dwukrotność różnicy.


Ekspresjah
Posty: 332
Rejestracja: 04 lis 2016, 1:07

Re: Karta Dom Leroy Merlin - opinie o sklepie i asortymencie na forum

Postautor: Ekspresjah » 07 sty 2018, 21:57

Za troje drzwi takich, jakie mi się podobają, z ościeżnicą, klamką itp. w LM zapłaciłabym 2200 zł minus 10% z karty DOM, więc 2000 zł. Do tego musiałabym doliczyć pewnie 450 za montaż. Z kolei w pewnym sklepie przy Zakopiańskiej wychodzi 2424 zł z montażem za 1 zł. W zasadzie cena ta sama. Tyle że w LM drzwi są dostępne od ręki, a w innym sklepie trzeba czekać 4-6 (a nawet 6-8) tygodni. Z drugiej strony w LM producent no name, a w małym sklepie - DRE lub Porta. Dodatkowo w LM za długie drzwi trzeba przyciąć, a w małym sklepie będą już zrobione na wymiar. Różnica częściowo wynika z VAT-u. Niestety nawet zamawiając drzwi z montażem w LM, trzeba zapłacić 23% VAT, a nie 8% jak w innym sklepie.

czarny_kot
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2018, 10:42

Re: Karta Dom Leroy Merlin - opinie o sklepie i asortymencie na forum

Postautor: czarny_kot » 24 sty 2018, 10:56

Karta LM to super sprawa. Raczej nie odchodzę z kwitkiem, zawsze znajdę to po co przyjechałem.



Wróć do „Urządzenie mieszkania - ogólne dyskusje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości