Jakie rolety dzień-noc - opinie na forum / jakie wybrać / jakie ceny

Jak wykończyć i urządzić mieszkanie otrzymane w stanie deweloperskim - dyskusje ogólne.
adi
Posty: 207
Rejestracja: 05 sie 2016, 9:50

Jakie rolety dzień-noc - opinie na forum / jakie wybrać / jakie ceny

Postautor: adi » 23 sty 2018, 15:59

Mam zamiar zamontować żaluzje / rolety dzień noc w mieszkaniu, czyli takie z pasów przezroczystego i nieprzezroczystego materiału. Widziałem, że wiele osób ma take w mieszkaniach, więc może ktoś podzieli się ze mną informacjami ma ten temat na forum :) Przede wszystkim, to ile kosztują rolety dzień-noc i ich montaż? Wiem, że znaczenie ma rozmiar, u mnie wchodzą w grę rolety na dzień i noc na drzwi balkonowe oraz na standardowe okno złożone z jednego, szerszego skrzydła. Stolarka okienna jest nowa, plastikowa (PCV), więc tu chyba nie powinno być problemu. Niemniej nie chciałbym stracić gwarancji na okna przez jakąś interwencję w nie, jak to jest zwykle rozwiązywane? W ogóle, to jakie mają u Was opinie rolety dzień-noc, warto coś takiego zakładać i dobrze się tego używa, jak to się czyści, można jakoś zdjąć i wyprać? Podzielicie się informacjami i doświadczeniem na forum?

sand
Posty: 273
Rejestracja: 16 cze 2015, 11:32

Re: Jakie rolety dzień-noc - opinie na forum / jakie wybrać / jakie ceny

Postautor: sand » 23 sty 2018, 17:27

Kaseta od rolet dzień/noc jest przyklejana i przykręcana do listwy okna. Listwa jest elementem wymiennym także gwarancji nie tracisz. W moim przypadku koszt za 2 okna pokojowe i jedno duże balkonowe (4 osobne rolety) to ok 1600zł za 6 rolet wraz z montażem. Cena waha się w zależności od materiału. Moje były dość drogie ze względu na materiał zaciemniający. Moim zdaniem sprawdzają się ok więc mogę polecić.

adi
Posty: 207
Rejestracja: 05 sie 2016, 9:50

Re: Jakie rolety dzień-noc - opinie na forum / jakie wybrać / jakie ceny

Postautor: adi » 25 sty 2018, 2:00

sand pisze:Kaseta od rolet dzień/noc jest przyklejana i przykręcana do listwy okna. Listwa jest elementem wymiennym także gwarancji nie tracisz.

Dzięki za rzeczowy opis, właśnie zastanawiałem się czy rolety dzień-noc dobrze zaciemniają mieszkanie, jeśli się tego chce. A chodzi mi o to, żeby dało się zrobić ciemno w mieszkaniu, bo chciałbym rzutnik kiedyś zainstalować. Zastanawia mnie też, jak czyścić takie rolety dzień-noc, to się jakoś pierze, do pralni chemicznej się oddaje? Dowiadywałeś się jak to wygląda? Jakoś nie chce mi się zakładać karniszy, zasłon itp.


sand
Posty: 273
Rejestracja: 16 cze 2015, 11:32

Re: Jakie rolety dzień-noc - opinie na forum / jakie wybrać / jakie ceny

Postautor: sand » 25 sty 2018, 10:27

Jeśli chodzi o czyszczenie to nie mam pojęcia. Wydaje mi się, że wystarczy przetrzeć szmatką z jakimś płynem. Jeśli wybierzesz zaciemniający materiał to w dzień przy zasłoniętych roletach jesteś w stanie uzyskać noc.

orlik
Posty: 78
Rejestracja: 04 paź 2017, 18:47

Re: Jakie rolety dzień-noc - opinie na forum / jakie wybrać / jakie ceny

Postautor: orlik » 25 sty 2018, 12:43

Dzięki za podzielenie się doświadczeniami, też planuję w mieszkaniu takie rolety dzień i noc i zastanawiam się jakie to ma opinie innych użytkowników. A długo czekałeś od zamówienia? Ja wiem, że to zależy od firmy w dużej mierze, w której się zamawia, ale jakieś pojęcie warto by mieć :) I też zastanawiałem się, jak będzie na tym kurz osiadał oraz jak się go z takich rolet pozbyć, generalnie jak czyścić rolety dzień noc.

sand
Posty: 273
Rejestracja: 16 cze 2015, 11:32

Re: Jakie rolety dzień-noc - opinie na forum / jakie wybrać / jakie ceny

Postautor: sand » 25 sty 2018, 14:52

Po zamówieniu ze wstępną wyceną firma przyjechała na pomiar. Wybrałem materiał z katalogu, ponieważ chciałem go zobaczyć w odpowiednim świetle i po 10 dniach przyjechali zamontować rolety.

pawelgals
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2021, 20:09
Kontaktowanie:

Re: Jakie rolety dzień-noc - opinie na forum / jakie wybrać / jakie ceny

Postautor: pawelgals » 10 lip 2021, 20:15

sand pisze:Po zamówieniu ze wstępną wyceną firma przyjechała na pomiar. Wybrałem materiał z katalogu, ponieważ chciałem go zobaczyć w odpowiednim świetle i po 10 dniach przyjechali zamontować rolety.


Ja takiego szczęścia nie miałem. U mnie obsługa polegała na dowozie materiały i tyle. Sam musiałem wykonać resztę. Widać nie każda firma dba o klienta na tym samym poziomie.



Wróć do „Urządzenie mieszkania - ogólne dyskusje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość