Jaka dobra farba do malowania mieszkania - opinie na forum

Jak wykończyć i urządzić mieszkanie otrzymane w stanie deweloperskim - dyskusje ogólne.
nadka
Posty: 159
Rejestracja: 15 lis 2016, 22:10

Jaka dobra farba do malowania mieszkania - opinie na forum

Postautor: nadka » 16 lip 2018, 11:31

Skoro było już o tym, ile kosztuje metr kwadratowy malowania ściany, to może jeszcze ktoś będzie tak miły i podpowie, jaka będzie dobra farba do malowania mieszkania. Jaki tym, czy farba lateksowa, czy jakaś inna, jaki producent farby itp. Pewnie sporo osób ma w tym doświadczenia i może ktoś się podzieli. Oczywiście przydałoby się, żeby cena farby była rozsądna. Dobrze by było, gdyby farba się dobrze zmywała / farba zmywalna. Chcę pomalować salon, sypialnię i aneks kuchenny, chyba farba na ściany do kuchni nie musi być jakaś inna (przy blacie mam oczywiście płytki). Będę wdzięczna za podpowiedzi o opinie wrzucone na forum :)

czang
Posty: 28
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:04

Re: Jaka dobra farba do malowania mieszkania - opinie na forum

Postautor: czang » 16 lip 2018, 21:34

Też będę miał za jakiś czas podobny problem, czyli jaką farbą wymalować ściany w mieszkaniu, tak pośród znajomych wykańczających mieszkania, słyszałem o przynajmniej trzech producentach farb: Flugger, Tikkurila, Teknos i Magnat, może ktoś miał już doświadczenia z którymś z tych producentów, a może polecicie jeszcze jakiegoś innego. Poza tym czy w aneksie kuchennym stosuje się inną farbę niż w salonie, bo jakoś mi się to za bardzo nie uśmiecha. Będę malował na jakiś jasny, i tu pytanie, czy sufit na inny kolor, np. biały, a ściany lekko podkolorowany? Jak podchodzicie do tego tematu? Czym malowaliście swoje mieszkania, podzielcie się na forum doświadczeniami i tym, jakie macie opinie.

knd
Posty: 310
Rejestracja: 08 maja 2017, 13:52

Re: Jaka dobra farba do malowania mieszkania - opinie na forum

Postautor: knd » 16 lip 2018, 22:22

Ja robilem rok temu rozeznanie i wyszlo mi, ze najlepiej stosunek cena / jakosc wychodzila Tikurilla, ewentualnie Beckers (podobno to teraz ten sam producent). Goscie, ktorzy mi wykanczali mieszkanie twierdzili tak samo.

O Fluggerze slyszalem tez dobre opinie, jest tak samo dobry jakosciowo jak wyzej wymienione, ale jednak drozszy. Magnata mozesz sobie od razu darowac, z Teknosem sie nie spotkalem, wiec nie moge nic powiedziec.

Opakowanie 5 litrow, to jakies 90 - 100zl, wiec jest drozej niz w przypadku jakichs farb kupionych na promocji, ale z reka na sercu moge powiedziec, ze o niebo lepiej sie maluje (mieszkanie malowala mi ekipa, ale sam malowalem kilka innych rzeczy - najpierw tanimi farbami, bo mi bylo zal kasy, a w koncu i tak Tikurilla). Do tego jeszcze jedno ale - wykonczeniowcy twierdzili, ze farby kupowane w supermarketach (typu Obi, czy Leroy) sa gorszej jakosci, niz identyczne kupowane w markowych sklepach z farbami. Ponadto okazalo sie, ze w tych markowych sklepach jest taniej, niz w supermarketach.

Sufity i czesc scian mam pomalowane na bialo, reszte scian na szaro. Szare sciany + biale sufity wygladaja lepiej, niz wszystko na bialo. W poprzednim mieszkaniu mialem za to jeden pokoj pomalowany na zielono (sciany + sufity) i wygladalo niezbyt fajnie - mialo sie wrazenie jakby sie wchodzilo do kolorowego pudelka. Z tego powodu polecam malowac sciany i sufity roznymi kolorami. :)

Co do malowania kuchni, to ja mam zrobiona w kuchni jakas specjalna tapete, ale goscie od wykonczenia mieszkania twierdzili, ze mozna pomalowac normalna Tikurilla - jeden z nich nawet opowiadal jak to robiac dzieciom frytki, niechcacy podpalil olej i udalo mu sie zmyc sadze z sufitu zanim wrocila zona.


nadka
Posty: 159
Rejestracja: 15 lis 2016, 22:10

Re: Jaka dobra farba do malowania mieszkania - opinie na forum

Postautor: nadka » 17 lip 2018, 12:58

@knd, dzięki za rzeczową opinię :) Właśnie ekipa malarska, z którą się wcześniej umawiałem, sugerowała Tikurillę, że właśnie jakościowo farba nie gorsza nisz Flugger, a tańsza, więc pewnie jeśli chodzi o to, jaka farba na ściany w mieszkaniu, to albo Tikurilla, albo Flugger.

Swoją drogą dokładnie tak chcę mieszkanie pomalować, lekko szarawe ściany / ewentualnie kość słoniowa i sufit biały. Choć tu mam jedną wątpliwość, czy robić odcięcie już na ścianie, poniżej sufitu, czy biały kolor na suficie od styku ściany z sufitem. Jak to powinno być zrobione?

Jeżeli chodzi o to, jaka farba w kuchni / aneksie kuchennym, to i tak przy płycie indukcyjnej mam płytki, więc pewnie resztę pomaluję tym samym, co salon. Dziękuję jeszcze raz, dobrze móc poznać opinie sąsiadów na forum :)

adi
Posty: 207
Rejestracja: 05 sie 2016, 9:50

Re: Jaka dobra farba do malowania mieszkania - opinie na forum

Postautor: adi » 23 lip 2018, 16:09

Co ciekawe, Beckers wychodzi teraz o połowę taniej (nawet więcej), niż Tikurilla, do tego można kupić próbki za 3 zł, co jest niemożliwe w przypadku tej pierwszej farby. Czyli można sprawdzić na ścianie. Jeżeli jakość jest faktycznie porównywalna, to jednak bym wziął Beckersa chyba. Słabe opinie widziałem o tej na sufit, ale może do tego wziąć droższą Tikurillę...

knd
Posty: 310
Rejestracja: 08 maja 2017, 13:52

Re: Jaka dobra farba do malowania mieszkania - opinie na forum

Postautor: knd » 23 lip 2018, 20:12

adi pisze:Co ciekawe, Beckers wychodzi teraz o połowę taniej (nawet więcej), niż Tikurilla, do tego można kupić próbki za 3 zł, co jest niemożliwe w przypadku tej pierwszej farby. Czyli można sprawdzić na ścianie. Jeżeli jakość jest faktycznie porównywalna, to jednak bym wziął Beckersa chyba. Słabe opinie widziałem o tej na sufit, ale może do tego wziąć droższą Tikurillę...

Mi goście od wykończeń sugerowali, żeby na sufit dawać to samo co na ściany i jestem zadowolony.

alucarD
Posty: 23
Rejestracja: 19 sie 2016, 20:54

Re: Jaka dobra farba do malowania mieszkania - opinie na forum

Postautor: alucarD » 24 lip 2018, 15:11

Ja mam mieszkanie pomalowane Beckersem i powiem wam, że szału nie ma. Podobno Beckers był całkiem niezły parę lat temu, a teraz coś zmienili w technologii produkcji i już taki dobry nie jest. Generalnie problem był z równomiernym pokryciem powierzchni i większość ścian trzeba było malować 3-krotnie. O niebo lepszy jest Magnat ceramiczny.


adi
Posty: 207
Rejestracja: 05 sie 2016, 9:50

Re: Jaka dobra farba do malowania mieszkania - opinie na forum

Postautor: adi » 30 wrz 2018, 12:33

Wymalowałem w końcu Beckersem i nie jest źle, fakt, że jeszcze nie wiem, jak dobrze jest to zmywalna farba, bo nie było okazji przetestować (oby jak najdłużej). Ale jak na razie jestem całkiem zadowolony, tym bardziej, że cenowo wyszło to bardzo dobrze (80 zł / 5 litrów). Na sufit wziąłem droższą farbę - Tikkurilę, bo ponoć nie odbija światła i nie widać na niej nierówności. Też jestem zadowolony, choć nie wiem czym różniłby się tu Beckers :)



Wróć do „Urządzenie mieszkania - ogólne dyskusje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość