Jak długo schnie silikon sanitarny w łazience / kuchni?

Pomysły na urządzenie łazienki. Porady, praktyczne rozwiązania i możliwości wykończenia łazienki w nowym mieszkaniu.
ragar
Posty: 207
Rejestracja: 30 sie 2014, 17:58

Jak długo schnie silikon sanitarny w łazience / kuchni?

Postautor: ragar » 02 maja 2017, 11:12

Cześć, mam takie, może trochę nietypowe pytanie, nie wiecie, jak długo schnie silikon sanitarny, taki do uszczelniania spoin pod prysznicem? Zastanawiam się czy np. 12 godzin to dla niego wystarczająco długo, czy jeszcze powinno się np. przez dobę go nie moczyć, ktoś coś wie?

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Jak długo schnie silikon sanitarny w łazience / kuchni?

Postautor: gucio » 02 maja 2017, 20:11

Przeczytać instrukcje wystarczy albo znaczyć na stronie producenta :-)

ragar
Posty: 207
Rejestracja: 30 sie 2014, 17:58

Re: Jak długo schnie silikon sanitarny w łazience / kuchni?

Postautor: ragar » 03 maja 2017, 14:12

Słusznie! :D Tak czy inaczej nie moczyłem go przez 16 godzin, mam nadzieję, że to wystarczy i silikon będzie się dobrze trzymał :)


adi
Posty: 207
Rejestracja: 05 sie 2016, 9:50

Re: Jak długo schnie silikon sanitarny w łazience / kuchni?

Postautor: adi » 23 sty 2018, 15:56

Jeśli chodzi o czas schnięcia silikonu w łazience lub w kuchni, to zawsze lepiej trochę dłużej zaczekać, niż później narażać się na to, że na przykład silikon zacznie odpadać :/ Ale ogólnie trzeba się oswoić z myślą, że takie prace trzeba co jakiś czas powtarzać, bo wiecznie się to nie będzie trzymało.

czarny_kot
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2018, 10:42

Re: Jak długo schnie silikon sanitarny w łazience / kuchni?

Postautor: czarny_kot » 24 sty 2018, 10:55

Jak nie mogłeś dłużej, to nie mogłeś, ale zaleca się przestrzegania wytycznych na opakowaniu;)



Wróć do „Jak urządzić łazienkę w nowym mieszkaniu?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość