Ścianka kabiny prysznicowej ze szklanych pustaków

Pomysły na urządzenie łazienki. Porady, praktyczne rozwiązania i możliwości wykończenia łazienki w nowym mieszkaniu.
iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Ścianka kabiny prysznicowej ze szklanych pustaków

Postautor: iti » 07 sty 2015, 13:01

Co myślicie o tym, żeby robiąc prysznic bez brodzika, jedną ściankę kabiny zrobić ze szklanych pustaków :?: Widziałem ostatnio takie rozwiązanie i muszę przyznać, że jest ono dosyć ciekawe. Jak myślicie, jakie wady i zalety miałoby coś takiego? Alternatywą jest tu ścianka z jednej tafli szkła lub ścianka np. z bloczków gipsowych pokryta płytami. Są też barwione pustaki szklane, więc można również manipulować tu w jakimś stopniu kolorami.

ATM
Posty: 205
Rejestracja: 17 lip 2014, 11:22

Re: Ścianka kabiny prysznicowej ze szklanych pustaków

Postautor: ATM » 07 sty 2015, 13:42

Czytając Twojego posta starałem sobie wyobrazić taką ściankę i pierwsze skojarzenie jakie mi przyszło do głowy to duża łazienka w domu :P nie wiem czy w naszych warunkach (blok i stosunkowo mała łazienka) wyglądałoby to ładnie :D
Wszystko jest kwestią gustu:)

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Ścianka kabiny prysznicowej ze szklanych pustaków

Postautor: iti » 09 sty 2015, 12:25

Tak czy inaczej wstawiając prysznic jakąś ściankę będę musiał postawić, chyba że coś w rodzaju narożnej kabiny... Miejsca na to będę miał o tyle więcej, że pierwotnie zaplanowana była u mnie w łazience wanna, ale akurat ja wolę prysznic tam wstawić zamiast niej :) Będzie sporo myślenia nad urządzaniem :idea:


jasiek
Posty: 470
Rejestracja: 21 wrz 2014, 14:09

Re: Ścianka kabiny prysznicowej ze szklanych pustaków

Postautor: jasiek » 09 sty 2015, 13:30

Ja uważam, że przy prysznicu wcale nie zaoszczędzi się miejsca. Bo owszem prysznic jest węższy ale pozostała część ściany już zostaje niewykorzystana. Prysznic narożny ma chyba promień 80 cm a wanny są węższe. Chyba, że ktoś ma bardzo korzystne rozplanowanie instalacji w łazience żeby tam (obok prysznica) np wcisnąć pralkę czy co innego. Sama się zastanawiam nad wanną (typem itd) bo tak mam projekcie też, ale moja łazienka ma mieć 4m^2 i jest długa i wąska.. właśnie muszę się zastanowić dobrze jak to rozplanować. Ale małe łazienki da się fajnie urządzić :roll: ;)

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Ścianka kabiny prysznicowej ze szklanych pustaków

Postautor: iti » 11 sty 2015, 15:42

To nawet niespecjalnie chodzi o oszczędność miejsca, po prostu wolę prysznic od wanny i nawet gdyby miał zajmować podobną ilość miejsca, to i tak wybrałbym takie rozwiązanie :) Inna sprawa, że zaoszczędzone miejsce można by na pewno jakoś zagospodarować - np. wstawiając większą szafkę/szafę łazienkową np. na ręczniki itp. U mnie łazienka będzie miała nieco większa, bo będzie miała ponad 4,5 m2 ;)

Feelip
Posty: 198
Rejestracja: 25 gru 2014, 22:11

Re: Ścianka kabiny prysznicowej ze szklanych pustaków

Postautor: Feelip » 19 mar 2016, 21:36

Ja zrobie scianke z tafli szklanej, ładnie sie komponuje i koncowy efekt delikatnieszy.



Wróć do „Jak urządzić łazienkę w nowym mieszkaniu?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość