Przeróbki łazienki w nowym bloku na Orlińskiego - dyskusja / forum

Pomysły na urządzenie łazienki. Porady, praktyczne rozwiązania i możliwości wykończenia łazienki w nowym mieszkaniu.
michalb
Posty: 168
Rejestracja: 29 lip 2014, 23:34

Przeróbki łazienki w nowym bloku na Orlińskiego - dyskusja / forum

Postautor: michalb » 18 sie 2014, 21:31

Wiem że na Orlińskiego bardzo słabo jest z przeróbkami deweloperskimi nabytych mieszkań. Za brak chęci w tym temacie mają u mnie dużo krechę. Jednak mimo to zamierzam trochę powalczyć ze ścianami i instalacjami po oddaniu mieszkań.
Zastanawiam się czy ktoś miał doświadczenie lub też ma taką ideę by powiększyć WC tzn. WC składające się z umywalki oraz z muszli/miski sedesowej powiększyć o prysznic burząc/przesuwając jedną ze ścian.
Czy taki manewr jest w ogóle jest możliwy do zrobienia skoro na projektach Budimexu są zaznaczone tylko umywalka oraz muszla (brak informacji o innych instalacjach wodno-kanalizacyjnych)???

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Przeróbki łazienki w nowym bloku na Orlińskiego - dyskusja / forum

Postautor: iti » 19 sie 2014, 10:13

No szkoda, że nie można się z nimi dogadać w sprawie przeróbek, ale rozumiem tłumaczenie, że cena jest niska, spieszy im się i nie bardzo mają czas i ochotę na takie rzeczy. A skoro w tym pomieszczeniu masz mieć i umywalkę i muszlę, to znaczy, że musi tam też być instalacja wodna i kanalizacyjna, jest tylko kwestia tego, jak je odpowiednio poprzerabiać. A co do przesuwania ściany, to pewnie sporo zależy od tego co to za ściana i co w niej jest. A chcesz zrobić drugą w pełni funkcjonalną łazienkę? Czy łazienkę, która była przewidziana wcześniej, zaadaptować na inne cele?

MeGi
Posty: 42
Rejestracja: 05 sie 2014, 8:21

Re: Przeróbki łazienki w nowym bloku na Orlińskiego - dyskusja / forum

Postautor: MeGi » 23 wrz 2014, 8:16

Jeśli nie jest to ściana nośna to można wyburzyć starą i wstawić sobie nową. Tyczy się to wszystkich gipsowych ścianek. Co do instalacji do łazienki masz podejścia, a resztę można sobie przerobić tylko trzeba liczyć się z kosztami.

Co do zmian lokatorskich to akurat muszę zgodzić się z decyzją inwestora o ich rezygnacji. Po pierwsze koszt takich zmian był wysoki, ponadto wprowadzał wiele zamieszania (zdarzały się przypadki, że gniazdko po zmianach wypadało pod grzejnikiem łazienkowym, itp. co generowało kolejne koszty na kolejne zmiany projektu i przeróbki).


jasiek
Posty: 470
Rejestracja: 21 wrz 2014, 14:09

Re: Przeróbki łazienki w nowym bloku na Orlińskiego - dyskusja / forum

Postautor: jasiek » 13 lip 2015, 10:28

Mam pytanie czy orientuje się ktoś jak to jest z przesunięciem toalety (kibelka) ? możliwe czy nie ?

Feelip
Posty: 198
Rejestracja: 25 gru 2014, 22:11

Re: Przeróbki łazienki w nowym bloku na Orlińskiego - dyskusja / forum

Postautor: Feelip » 19 mar 2016, 21:32

jasiek pisze:Mam pytanie czy orientuje się ktoś jak to jest z przesunięciem toalety (kibelka) ? możliwe czy nie ?

Możliwe, pamietaj że g...płynie w dół, jak będzie spadek to spłynie..

MeGi pisze:Co do zmian lokatorskich to akurat muszę zgodzić się z decyzją inwestora o ich rezygnacji. Po pierwsze koszt takich zmian był wysoki, ponadto wprowadzał wiele zamieszania

Z tym stwierdzeniem sie nie zgodze. Wiele zmian generuje oszczednosci. Przerabianie po wykonaniu jest duzo drozsze i bardziej dewastacyjne dla lokali i czesci wspolnych niz wprowadzenie zmian w trakcie budowy.

MeGi
Posty: 42
Rejestracja: 05 sie 2014, 8:21

Re: Przeróbki łazienki w nowym bloku na Orlińskiego - dyskusja / forum

Postautor: MeGi » 21 mar 2016, 15:20

Myślę, że decyzja o rezygnacji ze zmian była spowodowana tym, że przy tak dużej ilości mieszkań, ciężko byłoby tego dopilnować. O ile jest to kwestia wywalenia/dostawienia ścianki to nie problem, gorzej jak ktoś planuje zmiany instalacyjne np. w łazience, wtedy faktycznie jest to wyższy koszt :)

Kicek
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2016, 12:40

Re: Przeróbki łazienki w nowym bloku na Orlińskiego - dyskusja / forum

Postautor: Kicek » 21 mar 2016, 18:00

MeGi pisze:Myślę, że decyzja o rezygnacji ze zmian była spowodowana tym, że przy tak dużej ilości mieszkań, ciężko byłoby tego dopilnować. O ile jest to kwestia wywalenia/dostawienia ścianki to nie problem, gorzej jak ktoś planuje zmiany instalacyjne np. w łazience, wtedy faktycznie jest to wyższy koszt :)

Moja przyjaciółka robiła zmiany instalacyjne w łazience i o dziwo nie jest to duży wydatek. Nie wiem skąd posiadasz informacje odnośnie kosztów zmian lokatorskich skoro nie są one udostępniane przez BMX bo ich nie robią. Zresztą wydaje mi się, że skucie podłogi, kupno rury, zgrzanie jej i poprowadzenie w miejsce, które sobie wybierzesz to mniejszy koszt, niż postawienie nowej ścianki działowej. Wystarczy zobaczyć ceny materiałów. Oczywiście nie wliczam tu ceny za robociznę, bo my sami będziemy takie przeróbki robić :)
Moja przyjaciółka (z pomocą Taty i kuzyna oczywiście) za wykończenie mieszkania tj. położenie paneli, płytek, przeróbek w łazience, meble do kuchni (na wymiar), wyposażenie łazienki i kuchni + kupno np. narożnika, mebli do salonu, sypialni, szaf do przedpokoju i sypialni zapłaciła ok 30tyś zł. Mieszkanie 46m2.


MeGi
Posty: 42
Rejestracja: 05 sie 2014, 8:21

Re: Przeróbki łazienki w nowym bloku na Orlińskiego - dyskusja / forum

Postautor: MeGi » 21 mar 2016, 19:28

Ścianka może być z płyt g-k, a to nie jest duży koszt. Wszystko zależy od tego czy samemu to robisz, czy komuś zlecasz i przede wszystkim z czego tę ściankę robisz. A zmiany były na pierwszym etapie, przypuszczalnie koszty względem kolejnych dla dewelopera się nie zmieniły, a z pewności nie wzrosły, biorąc pod uwagę fakt, że ceny mieszkań poszły w dół.

Kicek
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2016, 12:40

Re: Przeróbki łazienki w nowym bloku na Orlińskiego - dyskusja / forum

Postautor: Kicek » 21 mar 2016, 19:38

Jeżeli robisz ścianę działową z płyty g-k, to musisz doliczyć jeszcze stelaż, wypełnienie i oczywiście dwie takie płyty a nie jedną, to wcale nie wychodzi tanio ;).

Tazja82
Posty: 11
Rejestracja: 01 mar 2017, 21:07

Re: Przeróbki łazienki w nowym bloku na Orlińskiego - dyskusja / forum

Postautor: Tazja82 » 04 sty 2018, 23:20

Cześć, Jeśli tu jeszcze zaglądacie to czy ktoś z Was zdecydował się na przesunięcie sciany? Jestem na etapie wykonanywania projektu mieszkania od budimexu. W lazience bardzo bym chciala mieć pralke z suszarką nad nią Aby wygospodarować miejsce musiałabym przesunąć kawałek scianki. Czy dokładne wymiary mieszkania od budimexu można poznać dopiero w dniu odbiory mieszkania? Pozdrawiam



Wróć do „Jak urządzić łazienkę w nowym mieszkaniu?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość