Jaką pralkę kupić do mieszkania? Stosunek jakości do ceny

Pomysły na urządzenie łazienki. Porady, praktyczne rozwiązania i możliwości wykończenia łazienki w nowym mieszkaniu.
MarcinJ
Posty: 103
Rejestracja: 04 sie 2015, 23:43

Jaką pralkę kupić do mieszkania? Stosunek jakości do ceny

Postautor: MarcinJ » 19 wrz 2016, 0:57

Cześć, ostatnio zaprząta mi głowę wybór sprzętów do nowego mieszkania, więc stwierdziłem, że może ktoś poradzi na forum czym się kierować najlepiej i jaką kupić pralkę do nowego mieszkania. Wrzuciłem to w dziale łazienkowym, choć wiem, że niektórzy trzymają pralki w kuchni też, ale chyba mniej osób, choć przyznam się, że sam się nad tym zastanawiam :) Gdyby miała się znaleźć w łazience, to wolałbym, żeby miała głębokość mniejszą niż standardowe 60 cm, zrobiłem sobie listę modeli w sklepie - tutaj i pewnie którą z tych będę wybierał. Którą pralkę byście wybrali na moim miejscu i dlaczego :?:

I jestem raczej zwolennikiem modeli ładowanych od przodu, na nie od góry, bo dzięki temu można mieść jeszcze kawałek blatu. No i chodzi mi o to, żeby była to pralka z dobrym stosunkiem jakości do ceny, o ile to w ogóle możliwe ;) Może pralka Samsung WF1802WFWS lub Samsung WF1702WFVS - chciałbym się zmieścić tak w kwocie 1 500 zł. Podoba mi się też Amica EMAWP 8143 LSLDW, ale nie wiem jakie opinie ma ta firma i trochę się jej boje, zwłaszcza, że jest też nieco droższa. Ktoś ma jakieś doświadczenia i może się podzielić na forum :?: A może ktoś już kupić jakiś model konkretny i jest z niego zadowolony, niekoniecznie musi być, któryś z tych, co wymieniłem :?:

Pewnie wkrótce będę pytał także o kolejne sprzęty do mieszkania, chyba warto coś takiego na forum zorganizować i podzielić się doświadczeniami :)
Ostatnio zmieniony 22 paź 2016, 20:30 przez MarcinJ, łącznie zmieniany 1 raz.

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Jaką pralkę kupić do mieszkania? Stosunek jakości do ceny

Postautor: Nowy » 06 paź 2016, 1:03

Jeśli o mnie chodzi, to mój wybór pralki do mieszkania padł na Beko - model głęboki na ok. 40 cm, więc w sam raz do tego, żeby nie zajmował zbyt dużej ilości miejsca w łazience, bo jednak tam zdecydowałem się ją umieści. Poza tym dużej pralki (takiej która ma głębokość 60 cm), to chyba nigdy nie byłbym w stanie do końca wypełnić, mniejsza w zupełności mi wystarcza i odpowiada. Pierze ładnie, może specjalnie cicha nie jest, ale i tak siedzi w łazience, a po nocy staram się jej nie używać z szacunku do sąsiadów ;) Jestem z niej też o tyle zadowolony, że pozwala na ustawianie temperatury co 10 stopni, co pozwala robić pranie np. w 50 stopniach

Kupowałem w tym samym sklepie, trzeba przyznać, że ceny mają jedne z lepszych na rynku, o ile nie najlepsze, choć jeśli chodzi o transport, to mogliby się bardziej precyzyjnie wcześniej umawiać, ale zasadniczo zakup nowej pralki poszedł sprawnie :)

Lucek
Posty: 143
Rejestracja: 03 cze 2016, 12:42

Re: Jaką pralkę kupić do mieszkania? Stosunek jakości do ceny

Postautor: Lucek » 06 paź 2016, 9:45

Samsung produkują w Tworkach, Indesit w Chinach(zwykle ma pełną regulacje). Beko miewają plastikowe obudowy bębna, i najtańsze modele brak wirowania 400 obr., tylko 600, 800, 1000. Standard dziś to 40cm, do 5kg wsadu. Znalazł ktoś nową pralkę z prawdziwym wyłącznikiem, a nie elektronicznym na mikrostyku? Albo jakiś rozsądny model do 1000PLN?


abcd
Posty: 300
Rejestracja: 05 lis 2015, 16:37

Re: Jaką pralkę kupić do mieszkania? Stosunek jakości do ceny

Postautor: abcd » 07 paź 2016, 16:27

ja jestem zadowolona z pralkosuszarki electrolux. cicha, szybka i pojemna.

MarcinJ
Posty: 103
Rejestracja: 04 sie 2015, 23:43

Re: Jaką pralkę kupić do mieszkania? Stosunek jakości do ceny

Postautor: MarcinJ » 22 paź 2016, 19:56

W sumie temat tego, czy pralka czy pralko-suszarka zasługuje na osobny wątek na forum :) Do tej pory myślałem raczej o pralce niż o takim dodatkowym sprzędzie. Do suszenia prania miałem używać tradycyjnej suszarki.



Wróć do „Jak urządzić łazienkę w nowym mieszkaniu?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość