Okap kominowy czy okap z pochłaniaczem w kuchni - co wybrać?

Pomysły na wykończenie kuchni, spostrzeżenia, praktyczne porady.
Saul
Posty: 144
Rejestracja: 17 sty 2017, 20:54

Okap kominowy czy okap z pochłaniaczem w kuchni - co wybrać?

Postautor: Saul » 22 mar 2017, 1:23

Witam,

Podepne sie pod temat, może ktoś doradzi. Zamieniłem pokój z kuchnią i zastanawiam sie nad okapem. Czy lepiej, abym teraz przeciągnął wentylacje pod okap i zamontował ten do wentylacji, czy jest to zabawa bez sensu i lepiej kupic okap z wkładami? Ktoś się zna na okapach?

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Okap kominowy czy okap z pochłaniaczem w kuchni - co wybrać?

Postautor: michalxg » 22 mar 2017, 12:15

Saul pisze:Witam,

Podepne sie pod temat, może ktoś doradzi. Zamieniłem pokój z kuchnią i zastanawiam sie nad okapem. Czy lepiej, abym teraz przeciągnął wentylacje pod okap i zamontował ten do wentylacji, czy jest to zabawa bez sensu i lepiej kupic okap z wkładami? Ktoś się zna na okapach?

To już zależy od Ciebie. Większość obecnie dostępnych na rynku okapów ma dwa tryby pracy - wyciąg/pochłaniacz. W drugim przypadku po prostu cześciej bedziesz musiał wymieniać filtry

Saul
Posty: 144
Rejestracja: 17 sty 2017, 20:54

Re: Okap kominowy czy okap z pochłaniaczem w kuchni - co wybrać?

Postautor: Saul » 22 mar 2017, 13:18

Czesto sie je wymienia?

A np gdyby porównać lepszy- gorszy to który lepiej wybrac? Jestem na takim etapie, że przeciągniecie wentylacji to nie problem


Karo88
Posty: 99
Rejestracja: 02 paź 2016, 20:51

Re: Okap kominowy czy okap z pochłaniaczem w kuchni - co wybrać?

Postautor: Karo88 » 22 mar 2017, 20:32

Według mnie te wymienne na filtry, słabiej działają. Zapachy i tak zostają niestety.

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Okap kominowy czy okap z pochłaniaczem w kuchni - co wybrać?

Postautor: michalxg » 23 mar 2017, 11:32

Saul pisze:Czesto sie je wymienia?

A np gdyby porównać lepszy- gorszy to który lepiej wybrac? Jestem na takim etapie, że przeciągniecie wentylacji to nie problem

To juz zależy od użytkowania. Jak masz możliwość to przeciągnij instalacje, wyciąg to zawsze lepsza opcja niz pochłaniacz.

dudicom
Posty: 125
Rejestracja: 16 gru 2014, 23:03

Re: Okap kominowy czy okap z pochłaniaczem w kuchni - co wybrać?

Postautor: dudicom » 07 kwie 2017, 15:41

A propos okapu - mam pytanie, czy problemem jest przesunięcie bliżej sufitu wlotu wentylacyjnego okapu bliżej sufitu (tak jak na fotografii poniżej)?
Chciałbym w kuchni zamontować szafki "90-tki" i wolałbym aby rura od okapu szła nie przez środek szafek tylko na górze szafek...no i rurę można zabudować płytą karton-gips żeby ją całkowicie schować. no i teraz nie wiem czy to jest jakiś problem techniczny żeby przesunąć ten wlot jak najbliżej sufitu?

Obrazek



Wróć do „Jak urządzić kuchnię w nowym mieszkaniu?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość