Bar oddzielający aneks kuchenny od salonu - opinie

Pomysły na wykończenie kuchni, spostrzeżenia, praktyczne porady.
Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Bar oddzielający aneks kuchenny od salonu - opinie

Postautor: Nowy » 17 sie 2014, 13:39

Czy ktoś może zastanawia się nad takim rozwiązaniem, żeby oddzielić kuchnię od salonu szerokim barem przy którym można by ustawić krzesła barowe i korzystać z niego jak ze stołu? A może ktoś ma już doświadczenie z takim rozwiązaniem? Jeśli tak, to proszę o informację, czy jest ono praktyczne, funkcjonalne oraz czy się sprawdza na co dzień. Myślałem o tym, żeby zrobić murek z cegieł i na tym umieścić szeroką, drewnianą ladę, ewentualnie pod nią jeszcze od strony kuchni wstawić jakieś szuflady lub szafki, żeby jednak nie przeszkadzały przy siedzeniu. Co myślicie o takich rozwiązaniach?

twojtyp
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2014, 11:41
Kontaktowanie:

Re: Bar oddzielający aneks kuchenny od salonu - opinie

Postautor: twojtyp » 20 lis 2014, 11:44

Mi ogólnie podobają się takie rozwiązania:-) jednak wiem, że osoby które mają tak urządzoną kuchnię nie są zbyt zadowolone z tego, że nie ma ścianki działowej między kuchnią a jadalnią więc wszędzie unosi się zapach jedzenia i opary co nie zawsze jest dobre :arrow:

Kala
Posty: 209
Rejestracja: 13 lip 2014, 22:37

Re: Bar oddzielający aneks kuchenny od salonu - opinie

Postautor: Kala » 20 lis 2014, 12:56

twojtyp pisze:wszędzie unosi się zapach jedzenia i opary co nie zawsze jest dobre
wiesz teraz już tak nie jest bo są lepsze wyciągi. Znajomi mają aneks kuchenny mówią ze nawet okapu nie włączają bo wystarczy uruchomić wyciąg i jest super a zapachy się nie roznoszą :)


Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Bar oddzielający aneks kuchenny od salonu - opinie

Postautor: Nowy » 20 lis 2014, 16:38

@Kala ciekawe czy też by tak mówili gdybym zrobił u nich w kuchni (aneksie) chińszczyznę :twisted:
Czuliby wszędzie czosnek i cebulę przez kolejny tydzień :mrgreen: Ale jedzenie jest pierwsza klasa :)

osia392
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2014, 13:49

Re: Bar oddzielający aneks kuchenny od salonu - opinie

Postautor: osia392 » 16 gru 2014, 13:57

Bez sensu, nawet z wyciągiem. Przychodzą goście, siadają w salonie i podglądają, co pani domu robi w kuchni i co im szykuje? Aż mam ciarki na plecach, jak sobie to wyobrażam :D

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Bar oddzielający aneks kuchenny od salonu - opinie

Postautor: Nowy » 16 gru 2014, 14:36

No właśnie też się czegoś takiego boję, ale bar może przynajmniej część zakryć, zwłaszcza jeśli zrobiłoby się go tak, że od strony salonu jest wyższy - do barowych krzeseł, a od strony kuchni niższy i tam służy jako blat do przygotowywania posiłków. Wtedy widać mniej. No ale cały czas zostaje problem z zapachami. A może są jakieś takie rolety wewnętrzne, które estetycznie wyglądają i łatwo można by taką nad barem rozwinąć lub zwinąć oddzielając całkiem pomieszczenia :?: Słyszał ktoś o czymś takim? :)

ryska
Posty: 5
Rejestracja: 31 sty 2015, 16:31

Re: Bar oddzielający aneks kuchenny od salonu - opinie

Postautor: ryska » 31 sty 2015, 16:43

Ja od zawsze marzyłam o wyspie kuchennej, ale nie wiem czy zmieści się w mojej przyszłej kuchni. Właściwie jestem gotowa z niej zrezygnować, bo bardziej zależy mi na tym, żeby kuchnia była funkcjonalna i żeby układ rozstawienia szafek i sprzętów AGD był jak najwygodniejszy. Bardzo podobają mi się takie dwudrzwiowe, duże lodówki, najlepiej z kostkarką ;). Poza tym już nie mogę się doczekać zmywarki, bo nigdy wcześniej jej nie miałam, a naprawdę nie znoszę zmywać. Dla dużej lodówki i zmywarki poświęcę nawet marzenia o wyspie ;) Myślę, że pomysł z takim barkiem też jest super ;)


iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Bar pomiędzy salonem i aneksem kuchennym

Postautor: iti » 08 paź 2015, 20:19

No ja się przychylam ku takiemu rozwiązaniu, jak już się nie będzie miało osobnej kuchni, to niech chociaż trochę będzie ona oddzielona od salonu właśnie barem :) A gdybym się bardzo uparł i chciał oddzielną kuchnię, to postawię na nim ściankę działową i wprawię drzwi między nią, a ścianą salonu, bo prawda byłaby ciemna, ale pokój uzyskałoby się niezależny :) No ale to tak tylko żeby opcjonalnie mieć taką możliwość.

betilaja24
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2016, 21:38

Re: Bar oddzielający aneks kuchenny od salonu - opinie

Postautor: betilaja24 » 18 sie 2016, 21:40

Mnie od dawna marzyło się takie rozwiązanie i wreszcie zrobiliśmy remont. Ważne też było kupienie krzeseł barowych i zdecydowaliśmy się na takie: zoomroom.pl/krzeslo-barowe-wysokie-merano. Wydaje mi się, że są one takie nowoczesne, bo z drewna.

MieszkankaAvii7
Posty: 101
Rejestracja: 01 sty 2017, 4:09

Re: Bar oddzielający aneks kuchenny od salonu - opinie

Postautor: MieszkankaAvii7 » 13 sty 2017, 3:03

Pochwalicie sie zdjeciami Waszych kuchni? :)



Wróć do „Jak urządzić kuchnię w nowym mieszkaniu?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość