Kuchenia z Ikei czy na wymiar - opinie, forum i dyskusja

Pomysły na wykończenie kuchni, spostrzeżenia, praktyczne porady.
antek
Posty: 132
Rejestracja: 30 paź 2016, 12:08

Kuchenia z Ikei czy na wymiar - opinie, forum i dyskusja

Postautor: antek » 01 lis 2016, 17:01

Ostatnio gdzieś na forum widziałem dyskusję o tym co wybrać - kuchnia z Ikei czy kuchnia na wymiar i w sumie zafrapowało mnie to dosyć mocno, bo do tej pory byłem niemal pewien, że będę robił meble kuchenne na zamówienie, ale okazuje się, że Ikea jest w stanie także w znacznej mierze dopasować oferowane przez siebie produkty do różnych wnętrz, a to jednak ma spore znaczenie przy wyborze. Na pewno jako zalety kuchni z Ikei trzeba by dodać to, że mają chyba 25 lat gwarancji na nie, więc jak coś się zepsuje, to wymieniają bez problemu. No właśnie, a jak wychodzi porównanie cen kuchni z Ikei z kuchniami na zamówienie, ktoś badał temat i może coś o tym napisać :?: No i jeszcze jakie mają kuchnie Ikea opinie, bo pewnie macie też jakieś doświadczenia. Wiem, że w przypadku tych na zamówienie, to sporo zależy od tego, na jakich się trafi fachowców :)

maniekmal
Posty: 337
Rejestracja: 18 wrz 2015, 11:04
Lokalizacja: Avia3

Re: Kuchenia z Ikei czy na wymiar - opinie, forum i dyskusja

Postautor: maniekmal » 03 lis 2016, 19:13

kuchnie z ikea mają na pewno jeden minus. Mianowicie szafki można składać tylko z takich co mają 60 i 40cm szerokości (o ile nie pomyliłem). Czyli może się zdarzyć, że będziesz mieć dziurę 30 cm i w ikea nic Ci z tym nie zrobią (ewentualnie będziesz mógł kupić sobie płytę i przyciąć u stolarza na zaślepkę).

Tomi
Posty: 70
Rejestracja: 04 paź 2015, 14:47

Re: Kuchenia z Ikei czy na wymiar - opinie, forum i dyskusja

Postautor: Tomi » 25 paź 2017, 17:30

Witam.
Czy ma ktoś z Was jakieś doświadczenie z zakupem mebli kuchennych z Ikei ? Bo właśnie mamy dylemat czy robić meble na wymiar w małych sklepach czy kupić kuchnię z Ikea


adi
Posty: 207
Rejestracja: 05 sie 2016, 9:50

Re: Kuchenia z Ikei czy na wymiar - opinie, forum i dyskusja

Postautor: adi » 26 paź 2017, 21:44

Jeśli o mnie chodzi, to myślę, że kuchnia z Ikei nie jest idealnym wyborem, choćby dlatego, że wielu rzeczy, które udało się zrobić na zamówienie, w Ikei się nie dało (np. meble do sufitu czy zmywarka pod płytą indukcyjną). Te klocki są w porządku, ale pod warunkiem, że bierze się co dają, bez marudzenia. Plusem Ikei jest gwarancja długa na meble. Koszty wcale nie są wiele wyższe przy meblach na zamówienie, jak jeszcze doliczy się montaż z Ikei, montaż sprzętów, transport i wszystko inne :) Ale to wiadomo, tylko moja opinia, pewnie wiele osób jest zadowolonych z mebli z tego sklepu :)

jednokolorowa
Posty: 65
Rejestracja: 07 cze 2015, 10:40

Re: Kuchenia z Ikei czy na wymiar - opinie, forum i dyskusja

Postautor: jednokolorowa » 27 paź 2017, 19:49

Mam kuchnie i z Ikea i jestem bardzo zadowolona :) od momentu kupna do przygotowania pierwszego obiadu minęły 3 dni :) Mamy wszystkie sprzęty z Ikei (lodówka,zmywartka,płyta, okap, zlew, bateria, piekarnik) i meble są pod sam sufit. Warto skonsultować się z dwoma/trzeba konsultantami, każdy ma inny pomysł :) cena ze sprzętem: 11 tysięcy.



Wróć do „Jak urządzić kuchnię w nowym mieszkaniu?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości