Telewizja cyfrowa

Pomysły na urządzenie salonu. Praktyczne porady, sprawdzone rozwiązania i układy.
Kala
Posty: 209
Rejestracja: 13 lip 2014, 22:37

Telewizja cyfrowa

Postautor: Kala » 05 sty 2015, 13:50

Czy ktoś się orientuje jak ma być rozwiązany sposób dostarczenie telewizji cyfrowej? Czy będzie zbiorcza antena na dachu czy każdy indywidualnie? Teraz w tv reklamowane jest rozwiązanie zbiorczej instalacji satelitarnej https://certyfikat-satelitarny.pl wie ktoś może czy budimex stosuje takie rozwiązanie? Jakie macie plany na założenie telewizji? Może dało by się coś załatwić z nimi?

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Telewizja cyfrowa w blokach w Czyżynach

Postautor: Nowy » 05 sty 2015, 14:32

Mi akurat nie zależy specjalnie na tym, żeby mieć telewizję w mieszkaniu, ale z tego co kojarzę, to są chyba wymogi wyposażania nowych mieszkań w infrastrukturę teleinformatyczną (teletechniczną?). W aktach notarialnych mamy, że budynek ma być wyposażony również w infrastrukturę teletechniczą, więc kable po mieszkaniach chyba powinny być rozprowadzone. A skoro ludzie w tej okolicy mają internet z kablówki UPC, to jakby coś, na pewno i telewizję można by od nich wziąć. W każdym razie mam nadzieję, że nie będzie tak, że każdy zamontuje swoją antenę satelitarną na balkonie :twisted:

A jakby coś, to widziałem ostatnio dekodery cyfrowe na USB z małą antenką, można podłączyć do komputera, pewnie też do telewizora z USB i powinny być dostępne wszystkie kanały telewizji naziemnej, więc nie ma co kombinować :)

Kala
Posty: 209
Rejestracja: 13 lip 2014, 22:37

Re: Telewizja cyfrowa

Postautor: Kala » 05 sty 2015, 18:01

No ja tez bym nie chciała wieszać anteny na balkonie!!! Więc liczę, ze deweloper coś wymyślił :)



Wróć do „Jak urządzić salon w nowym mieszkaniu?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość