Co lepsze telewizor czy projektor do salonu?

Pomysły na urządzenie salonu. Praktyczne porady, sprawdzone rozwiązania i układy.
maikel84
Posty: 12
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:46

Re: Co lepsze telewizor czy projektor do salonu?

Postautor: maikel84 » 18 gru 2014, 15:54

iti pisze:Dzięki, no to mamy sensowną odpowiedź na nasze pytanie. Ale ja chciałbym dowiedzieć się jeszcze jednego, jak duże musi być pomieszczenie, żeby rzutnik miał sens? Jak daleko powinien znajdować się od ekranu :?:

odległość oglądania przy kinie domowym nie jest specjalnie większa jak przy standardowym telewizorze co do wielkość pomieszczenia do każdego da się coś dobrać a jeżeli chodzi o odległość projektora od ekranu to nie ma tutaj sztywnych norm każdy producent np.dla 200cm ekrany będzie z innej odległości świecił są też projektory krótkoogniskowe które świecą z około 0,8 m od ekrany nawet takie co świecą z 8cm zawsze tylko są odpowiednio droższe...tak jak napisałem zawsze da się coś dobrać.

DanielJodla
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2015, 20:35

Re: Co lepsze telewizor czy projektor do salonu?

Postautor: DanielJodla » 04 sty 2015, 20:38

To zależy jakiej wielkości salon :D Jakość z projektora jest gorsza :)

ryska
Posty: 5
Rejestracja: 31 sty 2015, 16:31

Re: Co lepsze telewizor czy projektor do salonu?

Postautor: ryska » 31 sty 2015, 16:48

Ja zdecydowanie wolałabym telewizor


iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Co lepsze telewizor czy projektor do salonu?

Postautor: iti » 01 lut 2015, 15:14

Widzę, że zdania są bardzo podzielone :) Dobrze, że zostało mi jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji :)

Marekwoj
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2015, 9:20

Re: Co lepsze telewizor czy projektor do salonu?

Postautor: Marekwoj » 06 maja 2015, 9:22

Oglądałem ekrany na stronie ekranownia.pl i widzę, że są sam ekrany przenośne, przenośne ramowe ramowe, z napinaczami. Czym się kierować przy wyborze? Który będzie najlepszy do salonu zamiast tv?

bukowskaa
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2015, 19:13

Re: Co lepsze telewizor czy projektor do salonu?

Postautor: bukowskaa » 16 lis 2015, 21:53

Wszystko zależy od potrzeba i budżetu. Niestety projektory są drogie, chcąc mieć model, który będzie umożliwiał zarówno komfortowe oglądanie filmów, programów tv, jak i granie w gry, trzeba zapłacić minimum 3,000 zł. Jeżeli dysponujemy odpowiednim pomieszczeniem, to według mnie warto zainwestować w takie urządzenie. Dobrym rozwiązaniem będzie Optoma HD26 - to bestseller wśród tego typu sprzętu, ma wyraźny obraz, długą żywotność lampy, zapewnia wyjątkową szczegółowość odcieni światła. Można go znaleźć w za niecałe 3 tys zł

czarny_kot
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2018, 10:42

Re: Co lepsze telewizor czy projektor do salonu?

Postautor: czarny_kot » 24 sty 2018, 10:55

Mam projektor, super sie sprawdza. Robimy sobie z dziećmi wieczory bajkowo-filmowe. Bardzo fajne miejsce dla całej rodziny.



Wróć do „Jak urządzić salon w nowym mieszkaniu?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości