Usuwanie usterek w mieszkaniach przez Budimex

Na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego mieszkania od dewelopera - porady i wskazówki.
Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Usuwanie usterek w mieszkaniach przez Budimex

Postautor: Nowy » 06 paź 2014, 14:58

Może, któraś z osób, które już mieszkają w blokach wybudowanych przez Budimex napisze dwa słowa o tym, jak przebiega usuwanie przez Budimex usterek w mieszkaniach i w budynkach, które oddali już do użytkowania? Przebiega to sprawnie i dobrze robią czy jest wręcz przeciwnie? Od znajomego, który kupił od nich mieszkanie w innej inwestycji dowiedziałem się, że wszystko w tej materii przebiegało sprawnie i bez problemów, ale to było już trochę czasu temu i nie wiem czy coś się nie zmieniło. Miał ktoś takie problemy i udało się je rozwiązać?

Feelip
Posty: 198
Rejestracja: 25 gru 2014, 22:11

Re: Usuwanie usterek w mieszkaniach przez Budimex

Postautor: Feelip » 10 mar 2015, 21:54

Powstaje kilka budynków, o różnym stanie zaawansowania prac, większość ekip budowlanych będzie więc dostępna na miejscu. Problemów z usuwaniem usterek być nie powinno. Inna sytuacja wystepuje gdy przysłowiowy Gienek z firmy GienBud musi dotrzec z drugiego końca Polski do lokalu by przyszpachlować 3 rysy na ścianie ;)

MARTA6
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2016, 23:28

Re: Usuwanie usterek w mieszkaniach przez Budimex

Postautor: MARTA6 » 28 lut 2016, 23:39

Usuwanie usterek?
Dramat.. mieszkam na 10 ostatnim piętrze i od 2 lat z dachu zalewa mi sufit. Budimex maskuje wadę która po roku wraca. Za pierwszym razem naprawiali sufit pół roku. Fatalna obsługa klienta!!!


Feelip
Posty: 198
Rejestracja: 25 gru 2014, 22:11

Re: Usuwanie usterek w mieszkaniach przez Budimex

Postautor: Feelip » 19 mar 2016, 21:26

MARTA6 pisze:Usuwanie usterek?
Dramat.. mieszkam na 10 ostatnim piętrze i od 2 lat z dachu zalewa mi sufit. Budimex maskuje wadę która po roku wraca. Za pierwszym razem naprawiali sufit pół roku. Fatalna obsługa klienta!!!

I tak przez lata nic z tym nie robisz? Wystarczy mało doświadczony prawnik by wyegzekwować swoje prawa.

MeGi
Posty: 42
Rejestracja: 05 sie 2014, 8:21

Re: Usuwanie usterek w mieszkaniach przez Budimex

Postautor: MeGi » 21 mar 2016, 19:30

MARTA6 pisze:Usuwanie usterek?
Dramat.. mieszkam na 10 ostatnim piętrze i od 2 lat z dachu zalewa mi sufit. Budimex maskuje wadę która po roku wraca. Za pierwszym razem naprawiali sufit pół roku. Fatalna obsługa klienta!!!

Który blok oddany przez Budimex ma 10 pięter? Bo nie mogę się doliczyć....

lofinden
Posty: 166
Rejestracja: 06 sie 2014, 8:53

Re: Usuwanie usterek w mieszkaniach przez Budimex

Postautor: lofinden » 21 mar 2016, 19:46

MeGi pisze:
MARTA6 pisze:Usuwanie usterek?
Dramat.. mieszkam na 10 ostatnim piętrze i od 2 lat z dachu zalewa mi sufit. Budimex maskuje wadę która po roku wraca. Za pierwszym razem naprawiali sufit pół roku. Fatalna obsługa klienta!!!

Który blok oddany przez Budimex ma 10 pięter? Bo nie mogę się doliczyć....
Avia 6

Atena
Posty: 54
Rejestracja: 15 sie 2014, 1:00

Re: Usuwanie usterek w mieszkaniach przez Budimex

Postautor: Atena » 24 mar 2016, 20:23

Usuwają sprawnie usterki do momentu podpisania protokołu odbioru. Jak już podpiszesz że odbierasz mieszkanie to nie możesz doczekać się na nic, ale obiecują usunięcie w ciągu kilku dni. Najważniejsze, to nie dać sobie wcisnąć mieszkania, które posiada jakieś wady. W przypadku mojego mieszkania dopatrzyłam się 16 rzeczy do usunięcia/poprawy i podejść do odbioru było chyba 3. No i obiecali, że wypolerują szyby (lekko porysowane) niezwłocznie więc w końcu podpisałam protokół odbioru oraz głoszenie usterki - czekam do dziś, a odbiór mieszkania był przed Świętami Bożego Narodzenia.Także przestrzegam przed napalaniem się na odbiór mieszkania w pierwszym terminie. Radzę wszystko sprawdzić dokładnie. W sumie to Budimex ma w tym niezły interes, zwleka z naprawą usterek aż w końcu każdy usuwa sobie to na własną rękę.


maks
Posty: 241
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:07

Re: Usuwanie usterek w mieszkaniach przez Budimex

Postautor: maks » 25 mar 2016, 9:37

Atena świetnie, że to napisałaś - bo tak w istocie jest, NIE ODBIERAĆ póki nie będzie cacy! Dev nie sprzedawał nam mieszkań z OUTLETU za połowę ceny.

Martwi to, że aż 3 razy się z nimi "woziłaś", spore olewanie tematu z ich strony.

ATM
Posty: 205
Rejestracja: 17 lip 2014, 11:22

Re: Usuwanie usterek w mieszkaniach przez Budimex

Postautor: ATM » 25 mar 2016, 15:53

Jak im spadnie sprzedaż to będą naprawiać szybciej.

lofinden
Posty: 166
Rejestracja: 06 sie 2014, 8:53

Re: Usuwanie usterek w mieszkaniach przez Budimex

Postautor: lofinden » 25 mar 2016, 20:54

W jakim czasie po pierwszym terminie byłaś zapraszana na kolejne próby odbioru?



Wróć do „Odebranie kluczy i odbiór nowego mieszkania od dewelopera”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość