Postawienie wolnostojących garaży na wykupionych miejscach

Jak zorganizować przestrzeń wspólną w budynku oraz wokół bloku - pomysły i dyskusje.
slwk
Administrator
Posty: 257
Rejestracja: 12 lip 2014, 12:55

Postawienie wolnostojących garaży na wykupionych miejscach

Postautor: slwk » 29 sie 2014, 16:48

W innym wątku pojawił się pomysł postawienia wiat/garaży na miejscu naziemnych miejsc postojowych. Przenoszę dyskusję tutaj, bo chyba zasługuje na odrębny temat.
Przemek pisze:Jak już płacimy tyle za te zewnętrzne miejsca postojowe, co myślicie o możliwości postawienia tam blaszanych garaży w przyszłości?

lofinden pisze:Przemek gdzie Ty chcesz stawiać te blaszaki ? :)

Yankes pisze:myśle że zadaszenie jest ok
zimo przynajmniej nie trzeba zgarniać śniegu z auta
choć z drugiej strony zaszpeci nam osiedle

ATM pisze:Blaszak to tylko jedna z opcji, jest teraz wiele ciekawych rozwiązań.. przecież w kontekście deszczu i śniegu można zrobić po prostu jedną dużą wiatę chroniącą jednocześnie przed wiatrem z podziałem na miejsca parkingowe z tworzywa (konstrukcja aluminiowa/nierdzewka). Dzięki temu nie trzeba by dodatkowo doświetlać miejsc..a jest to chyba bardziej estetyczne aniżeli blacha:D
To jest odległa przyszłość..:P

Yankes pisze:no tak
będziemy kreatyczni :D

Przemek pisze:Jest wiele projektów garaży wolnostojących które nie szpecą podwórka
http://panidyrektor.pl/2013/12/05/alter ... nostojacy/

kbclaudita pisze:Miejsce postojowe to miejsce na powietrzu a nie garaż! tam będą drzewa między poszczególnymi miejscami. Ma to być choć skrawek zieleni -roślinności a wy chcecie garaże stawiać .... :shock: No chyba że na garażach posadzicie potem te drzewa to ustapię :P

Yankes pisze:nadinterpretujesz ale coż :roll:

Wena pisze:kbclaudita w innym wątki piszesz, że chciałabyś mieć śmietnik w innym miejscu bo obecne usytuowanie Ci przeszkadza. Gdy ktoś inny chce sobie ułatwić życie zadaszając parking to jesteś przeciwna. Nie licz na to, że inni Ci pójdą na rękę jeśli ty nie zrobisz tego samego dla nich.
Zadaszony parking? Ja jestem za o ile da się to zrobić estetycznie.
Obecne położenie śmietnika dla mnie jest idealne. Wychodzę z windy, wyrzucam śmieci i mam 2 kroki do samochodu. Ale jeśli komuś ma śmierdzieć pod nosem to jestem skłonna przejść się z tymi śmieciami parę kroków dalej.
Jedna jak i druga zmiana będą wymagały zgody wspólnoty. Budimex raczej nie może już nic zmienić skoro są osoby, które już podpisały umowy rezerwacyjne. Za niedługo będą umowy deweloperskie i koniec zmian.

Yankes pisze:Wena brawo :idea:
widzę że Sasiedzi już fajni się trafiają
trzeba się dogadywać

iti pisze:Tak czy inaczej chyba lepiej tu ustalić wspólna wersję wstępnie, niż później "dogadywać się" na żywo.
A dodatkowa zabudowa przed budynkami... no nie wiem...

Yankes pisze:wspólnota będzie oczywiście a poza tym to chyba na początku nikt o tym myśleć nie będzie, gdyż każdy będzie urządzał swoje kąty

MeGi
Posty: 42
Rejestracja: 05 sie 2014, 8:21

Re: Postawienie wolnostojących garaży na wykupionych miejsca

Postautor: MeGi » 23 wrz 2014, 8:01

Zanim zawiąże się wspólnota w skład której będą wchodzić bezpośrednio mieszkańcy, będzie zarządca (firma z zewnątrz). Przynajmniej tak było na dotychczasowych inwestycjach Budimexu Nieruchomości.

Co do samej koncepcji zadaszenia miejsc postojowych to jestem za, jednak pełna zabudowa strasznie zamknie Nam przestrzeń, której na osiedlu i tak nie będzie zbyt wiele.

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Postawienie wolnostojących garaży na wykupionych miejsca

Postautor: iti » 23 wrz 2014, 12:14

Ja tam będę miał okna na drugą stronę i na wyższym piętrze, ale jeśli ktoś będzie mieszkał na parterze od strony parkingu, to chyba sprawa będzie dotyczyła go najbardziej. Generalnie miło byłoby mieć ładnie zorganizowaną przestrzeń przed blokiem, proste blaszaki ładnie nie wyglądają, ale może da się to zrobić ładniej i "lżej"... nie wiem :?:


Staś
Posty: 451
Rejestracja: 13 paź 2014, 21:15

Re: Postawienie wolnostojących garaży na wykupionych miejsca

Postautor: Staś » 08 lis 2014, 12:56

Broń na Panie Boże przed blaszakami lub innymi garażami- paskudami.

Staś
Posty: 451
Rejestracja: 13 paź 2014, 21:15

Re: Postawienie wolnostojących garaży na wykupionych miejsca

Postautor: Staś » 08 lis 2014, 13:00

Jeśli ktoś chce mieć garaż to może kupić miejsce w garażu podziemnym. Jeśli zaś ktoś będzie chciał postawić garaż, w jakiejkolwiek formie, przed budynkiem, to będę z tym walczył wszelkimi prawem dostępnymi środkami. Narzeka się ciągle na szpetotę przestrzeni w Polsce. Budimex buduje jedno z ładniejszych i estetyczniejszych osiedli , a tu taki pomysł. Nigdy.

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Postawienie wolnostojących garaży na wykupionych miejsca

Postautor: iti » 09 lis 2014, 20:01

Powiedziałbym, że jest w tym niemało racji ;)
Takie rozwiązanie mogłoby wyglądać dosyć kiepsko :)

Staś
Posty: 451
Rejestracja: 13 paź 2014, 21:15

Re: Postawienie wolnostojących garaży na wykupionych miejsca

Postautor: Staś » 09 lis 2014, 20:09

Dodam jeszcze , ze takie blaszaki, garaże , wiaty itp, to są obiekty budowlane na które trzeba pozwolenie. Deweloper, czyli Budimex, aby zarobić, wykorzystuje pełną możliwość zabudowy działek czyli około 35 % powierzchni. Wniosek z tego taki , że na działkach przy Orlińskiego nie może powstać już żaden obiekt budowlany.


iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Postawienie wolnostojących garaży na wykupionych miejsca

Postautor: iti » 10 lis 2014, 18:34

No proszę, nawet nie wiedziałem, że jest taki przepis, który określa maksymalny odsetek zabudowy działki :)
Ale skoro tak jest, to najwyraźniej sprawa jest już rozwiązana. Swoją drogą ciekawe jak finalnie będzie wyglądał blok i jego otoczenie. W gotowe już części osiedla Avia jest całkiem przyjemnie wszystko zrobione.

HKM
Posty: 36
Rejestracja: 04 maja 2015, 21:35

Re: Postawienie wolnostojących garaży na wykupionych miejscach

Postautor: HKM » 10 maja 2015, 20:14

niestety miejsca postojowe są tak wąskie, że ledwo z samochodu da się wysiąść a jeszcze blaszaki postawcie to będziecie szyberdachami wychodzić
Budimex wykorzystał maksymalnie przestrzeń i nie pozostawił pola manewru

newkind
Posty: 109
Rejestracja: 08 kwie 2015, 8:59

Re: Postawienie wolnostojących garaży na wykupionych miejscach

Postautor: newkind » 11 maja 2015, 18:14

Jak najbardziej jestem przeciwny jakimkolwiek blaszakom czy innym wiatom - tak jak napisane wyżej - jak ktoś chce, to niech kupuje miejsce w garażu podziemnym lub na specjalnym placu z garażami.



Wróć do „Blok i jego otoczenie - jak zorganizować części wspólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość