Osiedla Avia i Orlińskiego w Krakowie - różnice i opinie o osiedlach

Forum dla obecnych i przyszłych mieszkańców osiedla Avia w Czyżynach budowanego przez firmę Budimex Nieruchomości.
gigi
Posty: 62
Rejestracja: 15 cze 2015, 12:14

Re: Osiedla Avia i Orlińskiego w Krakowie - różnice i opinie o osiedlach

Postautor: gigi » 18 maja 2017, 15:05

Sam się zastanawiałem nad wyborem: Orlińskiego czy Avia.
Wybrałem Avia bo lokalizacja inwestycji w momencie zakupu była dla mnie lepsza niż na na Orlińskiego(tam inwestycja miała okna blisko placu manewrowego co powoduje hałas, a sam chciałem kupić inwestycje która będzie gotowa później ze względu na inne zewnętrzne uwarunkowania).
Moim zdaniem rozgraniczanie Avia / Orlińskiego ze względu na zamożność lub wykształcenie nie mają żadnego sensu.

duda88
Posty: 238
Rejestracja: 25 cze 2015, 13:36

Re: Osiedla Avia i Orlińskiego w Krakowie - różnice i opinie o osiedlach

Postautor: duda88 » 14 cze 2017, 7:18

My kupiliśmy na Avii tylko dlatego,że na Orlińskiego nie było już mieszkań które nas interesowały, ale dziś nie żałuje decyzji z kilku względów.
Na Avii chodniki i drogi są szersze i parkingi są tak usytuowane, że uniemożliwiają w większości przypadków parkowanie na chodnikach.
Z tego co widzę drogi mają być jednokierunkowe, więc będzie można swobodnie się poruszać zarówno samochodem jak i np.wózkiem po chodniku.
Część ulicy Orlińskiego przy blokach A3 i A5 jest bardzo ładna i fajnie urządzona, tworzy przyjemny ciąg komunikacyjny i w naturalny sposób stała się centralnym punktem naszych osiedli. Kolejny plus (przynajmniej dla mnie) to bliskość do przystanku tramwajowego - 6 min.
Już bardzo lubię nasze osiedle i nie mogę się doczekać przeprowadzki - mam nadzieję, że wszystkim dobrze się będzie tam mieszkało :)

Selassie
Posty: 299
Rejestracja: 05 cze 2017, 11:26

Re: Osiedla Avia i Orlińskiego w Krakowie - różnice i opinie o osiedlach

Postautor: Selassie » 14 cze 2017, 12:47

valmont pisze:jestem z Avia 5.. kupiłem na Avia a nie na Orlinskiego bo licze na wieksze bezpieczenstwo i kulturę osób tutaj mieszkających, jak ktoś zamierza słuchać głośno muzyki to lepiej nie w mim bloku

jak mieszkancy Avia 4 podejda do tego tematu to wasza sprawa, jesli zamierzacie co chwile wstac do dziecko bo jakis pajac sie wydziera to wasza sprawa - dla mnie rodzina jest najwazniejsza


Haha jesli to jest przykład "kulturalnego" człowieka to ja podziękuję.

Kupiłem mieszkanie na Avia 3 i trzymam kciuki, żeby jednak nie mieszkać obok przewrażliwionych rodziców.
Będę mieszł sam lub z dziewczyną. Nie ukrywam, że lubię czasem głośniej posłuchać muzyki - nie mówię tu o takim nawalaniu żeby było słychać z kilometra, ale odprężyć się wieczorem (przed 22 oczywiście) przy muzyce czemu nie.

Lubię zapalić papierosa na balkonie od czasu do czasu. Zaproszić znajomych w weeknd i posiedzieć wieczorem.

Oby takich obrońców rodziny jak najmniej było wśród moich sąsiadów bo coś widzę, że ciężko było by się nam dogadać.


dexter
Posty: 157
Rejestracja: 07 lut 2017, 10:48

Re: Osiedla Avia i Orlińskiego w Krakowie - różnice i opinie o osiedlach

Postautor: dexter » 14 cze 2017, 13:22

Selassie pisze:
valmont pisze:jestem z Avia 5.. kupiłem na Avia a nie na Orlinskiego bo licze na wieksze bezpieczenstwo i kulturę osób tutaj mieszkających, jak ktoś zamierza słuchać głośno muzyki to lepiej nie w mim bloku

jak mieszkancy Avia 4 podejda do tego tematu to wasza sprawa, jesli zamierzacie co chwile wstac do dziecko bo jakis pajac sie wydziera to wasza sprawa - dla mnie rodzina jest najwazniejsza

Z doświadczenia wiem, że częściej wydzierają się małe dzieci niż imprezowicze - rozumiem że w takim przypadku oczekujesz pełnego zrozumienia, bo przecież dziecko, bo kolki, bo się bawi, bo najważniejsza rodzina...i nie to że mam coś do dzieci, sam mam trójkę, ale chodzi mi o podejście niektórych - patrzących nie dalej niż własny interes.... Trochę tolerancji - wszyscy chcą żyć i mieszkać normalnie, ale każdy to życie wyobraża sobie inaczej i ma do tego prawo. Wszyscy jesteśmy dorośli i znamy zasady obowiązujące we wspólnocie, przestrzegajmy ich i szanujmy się nawzajem a będzie OK ;)

Zgadzam się w 100% z Selassie, po to kupiłem mieszkanie z dużym balkonem by spędzać również tam wolny czas i nie wyobrażam sobie żeby mi ktoś tego zabraniał, bo mu przeszkadzają rozmowy czy palenie - pojawiały się już tu pomysły na wprowadzenie "zakazów balkonowych" , mam nadzieję że życie szybko zweryfikuje zapędy rodem z "Aletrnatywy 4".

arekkr
Posty: 42
Rejestracja: 20 kwie 2017, 17:54

Re: Osiedla Avia i Orlińskiego w Krakowie - różnice i opinie o osiedlach

Postautor: arekkr » 12 wrz 2017, 22:56

Nasze mieszkanie bedzie na Avia 7 ,niestety na Orlinskiego nie bylo juz wolnych duzych mieszkan , moim zdaniem Orlinskiego jest fajniejsze :) podam moze smieszny powod ,ale ogrodzenie ,zastanawiam sie po co sie odgradzac, jezeli ktos bedzie chcial wejsc na teren osiedla to i tak wejdzie ,ja osobiscie nie lubie takich ograniczen :lol: mysle ze z Orlinskiego bedzie latwiej wyjechac samochodem ,na Avia brama,piloty ,kody , moze sie zablokowac przy tak duzym natezeniu ruchu i wtedy klops nikt nie wyjedzie :D
Nie przeszkadzac innym ,staram sie by po godz 20, bylo cicho juz w moim mieszkaniu, ze wzgledu na sasiadow , wzajemny szacunek ,szanowanie prywatnosci , tego samego ucze dzieci, mysle ze to najlepszy sposob na wspolne ¨¨zycie¨¨, jedynie jestem pewna ze nie zniose zrzucanych z gory petow i smieci,na to mam alergie , :D przeciez wszystkim powinno zalezec, by zylo nam sie milo i czysto.
Piszecie o imprezach , nie da sie zyc bez spotkan z rodzina czy przyjaciolmi, mysle ze wtedy warto uprzedzic sasiadow gdy planujemy huczniejsze i bardziej liczne imprezy , osobiscie chcialabym byc uprzedzona ,nie mysle teraz o spotkaniach przy kawie czy obiad z rodzicami :lol:
Jeszcze jedno co moge napisac to to ze reaguje na bardzo zle zachowania .

Gdybym miala na nowo wybor ,wybralabym mieszkanie na Orlinskiego blok 1 ,4,10 lub 12,



Wróć do „Osiedle Avia - forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości