Klatka schodowa / trzymanie rzeczy na klatkach schodowytch bloku - os. Avia

Forum dla obecnych i przyszłych mieszkańców osiedla Avia w Czyżynach budowanego przez firmę Budimex Nieruchomości.
ratatuj
Posty: 14
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:37

Klatka schodowa / trzymanie rzeczy na klatkach schodowytch bloku - os. Avia

Postautor: ratatuj » 06 lis 2018, 19:28

Witam, chcialabym poznac Wasza opinie na temat trzymania rzeczy na klatkach schodowych? kartonow, rowerow przypietych do barierek? czy Wam to przeszkadza ? czy trzymaliscie cos na klatce i ktos Wam zwrocil uwage? czy cos zginelo ?

D89
Posty: 554
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:26

Re: Klatka schodowa / trzymanie rzeczy na klatkach schodowytch bloku - os. Avia

Postautor: D89 » 06 lis 2018, 22:19

To nie tylko przeszkadza ale też zabija. Klatka schodowa to jedyna droga ewakuacyjna i dlatego ma być wolna od przeszkód, a zwłaszcza materiałów palnych.

tomy
Posty: 34
Rejestracja: 04 cze 2019, 9:15

Re: Klatka schodowa / trzymanie rzeczy na klatkach schodowytch bloku - os. Avia

Postautor: tomy » 28 cze 2019, 22:14

Graciarze w nowym bloku.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2020, 11:25 przez tomy, łącznie zmieniany 4 razy.


mik
Posty: 566
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:11

Re: Klatka schodowa / trzymanie rzeczy na klatkach schodowytch bloku - os. Avia

Postautor: mik » 16 lip 2019, 10:58

spuscic powietrze

znasiek
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:53
Lokalizacja: Avia

Re: Klatka schodowa / trzymanie rzeczy na klatkach schodowytch bloku - os. Avia

Postautor: znasiek » 16 lip 2019, 20:57

tak to właśnie się dzieje jeśli osiedla są tak nie praktycznie budowane i tylko pod czysty zysk; kiedyś w bloku każdy miał piwnice, rowerownie, wózkownie, suszarnie, pralnie itp itd. cuda na kiju i nic na klatkach stać nie musiało; za to trzymanie worka śmieci pod drzwiami zamiast w domu to już jest szczyt, bo ktoś wychodzi z założenia że niech lepiej śmierdzi wszystkim na klatce przez jakiś czas niż u niego w domu.

mik
Posty: 566
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:11

Re: Klatka schodowa / trzymanie rzeczy na klatkach schodowytch bloku - os. Avia

Postautor: mik » 17 lip 2019, 8:09

niemniej co nas ta niepraktyczność obchodzi. Bloki są jakie są. Prawo jest jakie jest. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania, a to mówi, że na klatce nie może stać NIC.

znasiek
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:53
Lokalizacja: Avia

Re: Klatka schodowa / trzymanie rzeczy na klatkach schodowytch bloku - os. Avia

Postautor: znasiek » 17 lip 2019, 12:45

mik pisze:niemniej co nas ta niepraktyczność obchodzi. Bloki są jakie są. Prawo jest jakie jest. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania, a to mówi, że na klatce nie może stać NIC.

jasne jak najbardziej, ja wskazuję tylko pośrednie przyczyny takiego stanu rzeczy; przyznam szczerze że też bym chętnie zostawił rower na klatce, bo nie mam piwnicy itp, a spod klatki zaraz ukradną, ale jakby tak każdy postępował to oprócz dróg mielibyśmy jeszcze klatki zapchane.


mik
Posty: 566
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:11

Re: Klatka schodowa / trzymanie rzeczy na klatkach schodowytch bloku - os. Avia

Postautor: mik » 17 lip 2019, 12:54

znasiek pisze:
mik pisze:niemniej co nas ta niepraktyczność obchodzi. Bloki są jakie są. Prawo jest jakie jest. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania, a to mówi, że na klatce nie może stać NIC.

jasne jak najbardziej, ja wskazuję tylko pośrednie przyczyny takiego stanu rzeczy; przyznam szczerze że też bym chętnie zostawił rower na klatce, bo nie mam piwnicy itp, a spod klatki zaraz ukradną, ale jakby tak każdy postępował to oprócz dróg mielibyśmy jeszcze klatki zapchane.

Widziałem gdzieś, że któraś wspólnota planuje zamontować barierkę na rowery na -1 pod schodami. Miejsce dobre moim zdaniem.

Brunon K.
Posty: 233
Rejestracja: 25 lis 2015, 13:50

Re: Klatka schodowa / trzymanie rzeczy na klatkach schodowytch bloku - os. Avia

Postautor: Brunon K. » 17 lip 2019, 13:51

Taaak. Zastawianie klatek schodowych to już Dziadostwo samo w sobie!

znasiek
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:53
Lokalizacja: Avia

Re: Klatka schodowa / trzymanie rzeczy na klatkach schodowytch bloku - os. Avia

Postautor: znasiek » 17 lip 2019, 19:33

mik pisze:Widziałem gdzieś, że któraś wspólnota planuje zamontować barierkę na rowery na -1 pod schodami. Miejsce dobre moim zdaniem.

fajny pomysł



Wróć do „Osiedle Avia - forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości