Do którego pojemnika styropian / jak segregować styropian - Avia / Orlińskiego Kraków

Forum dla obecnych i przyszłych mieszkańców osiedla Avia w Czyżynach budowanego przez firmę Budimex Nieruchomości.
Tommy
Posty: 257
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Do którego pojemnika styropian / jak segregować styropian - Avia / Orlińskiego Kraków

Postautor: Tommy » 17 lis 2018, 0:36

A propos segregacji, to czy ktoś ma wiarygodne info, do którego pojemnika wyrzucać kawałki styropianu? Mi to podpada pod opakowania z tworzyw sztucznych ale nie jestem pewny.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2018, 12:19 przez slwk, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Wydzielam w osobny wątek, bo ta sprawa może się przydać także innym sąsiadom

Neigbour
Posty: 176
Rejestracja: 11 lip 2017, 22:42

Re: Do którego pojemnika styropian / jak segregować styropian - Avia / Orlińskiego Kraków

Postautor: Neigbour » 17 lis 2018, 9:07

Tommy pisze:A propos segregacji, to czy ktoś ma wiarygodne info, do którego pojemnika wyrzucać kawałki styropianu? Mi to podpada pod opakowania z tworzyw sztucznych ale nie jestem pewny.

Styropian idzie jako pozostałe bo w teorii da się grać recyclingowac ale w praktyce nikt tego nie robi bo to za drogie. Tak powiedział wujek Google.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2018, 12:05 przez slwk, łącznie zmieniany 1 raz.

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Do którego pojemnika styropian / jak segregować styropian - Avia / Orlińskiego Kraków

Postautor: iti » 22 lis 2018, 12:24

Neigbour pisze:
Tommy pisze:A propos segregacji, to czy ktoś ma wiarygodne info, do którego pojemnika wyrzucać kawałki styropianu? Mi to podpada pod opakowania z tworzyw sztucznych ale nie jestem pewny.

Styropian idzie jako pozostałe bo w teorii da się grać recyclingowac ale w praktyce nikt tego nie robi bo to za drogie. Tak powiedział wujek Google.

Napisałem w maila do MPO z takim pytaniem (pół minuty to zajęło) i dostałem ostatnio odpowiedź:
Odpowiadając na Pana e-mail w sprawie sposobu postępowania ze styropianem tj. do jakiego pojemnika należy wrzucać tego rodzaju odpady, uprzejmie informuję, że kawałki styropianu stanowiące opakowania np. z urządzeń elektrycznych itp. należy wrzucać do pojemnika w kolorze żółtym. Odpady takie można również przywieść do dwóch Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych: Lamusowni przy ul. Nowohuckiej 1d oraz ul. Krzemienieckiej 40 w Krakowie, które przyjmują także inne problematyczne odpady. Informacje na temat funkcjonowania PSZOK (w tym Regulaminy) znajdują się na stronie internetowej MPO - mpo.krakow.pl/firma/selektywna-zbiorka-odpadow . Trzeba również nadmienić, że powyższa informacja nie dotyczy styropianu budowlanego, szczególnie zabrudzonego.

Czyli raczej konkret, z pewnego źródła, odnośnie tego, jak segregować styropian.


Tommy
Posty: 257
Rejestracja: 10 lip 2016, 6:36

Re: Do którego pojemnika styropian / jak segregować styropian - Avia / Orlińskiego Kraków

Postautor: Tommy » 06 lut 2019, 23:37

przydatna wyszukiwarka

ekosystem.wroc.pl/segregacja-odpadow/gdzie-wrzucic



Wróć do „Osiedle Avia - forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość