Obniżenie czynszów za garaż podziemny na Avii 5 w Krakowie

Forum dla przyszłych mieszkańców i osób zastanawiających się czy kupić mieszkanie na osiedlu Avia 5 Budimexu w Krakowie.
AsiaMieszko
Posty: 51
Rejestracja: 20 lis 2017, 7:15

Obniżenie czynszów za garaż podziemny na Avii 5 w Krakowie

Postautor: AsiaMieszko » 10 sty 2018, 18:18

Hej,

posze w sprawie czynszow za garaz. Widze ze na Aviii 5 nikt nie poruszal tego tematu, ale na innych dorach pisali o tym. Ludzie pisza ze w innych osiedlach w Krakowie
sa czynsze za garaze nawet 5 razy nizsze niz u nas. Nie wiem.dlaczego ma calej Avii i chyba Orlinskiego sa takie wysokie. Płacimy za ochrone w garazu a.mi ostatanio ktos ukradl drabine ktora sobie oparlam o sciane w garazu ma moim miejscu postojowym wiec ja nie mam.zyczenia wiecej za ochrone placic. Czy nie byloby warto zawalczyc o nizsze czynsze? ja chętnie zadzwonie do Zarzadcy ale chce wiedziec ze inni tez dostrzegaja ten problem i popieraja.ten postulat.

santin
Posty: 10
Rejestracja: 01 lis 2017, 18:24

Re: Obniżenie czynszów za garaż podziemny na Avii 5 w Krakowie

Postautor: santin » 11 sty 2018, 0:53

A to nie jest tak, że w inwestycjach budowanych przez Budimex w Czyżynach garaż jest wydzielony, jako odrębna nieruchomości i przez to te koszty są wyższe? Zresztą chyba na rozpisce kosztów utrzymania garażu podziemnego jest wszystko wyszczególnione. Chyba sporo kosztuje np. prąd od wentylacji, która chyba cały czas pracuje, choć teoretycznie nie musi, z tego, co się orientuję.

AsiaMieszko
Posty: 51
Rejestracja: 20 lis 2017, 7:15

Re: Obniżenie czynszów za garaż podziemny na Avii 5 w Krakowie

Postautor: AsiaMieszko » 11 sty 2018, 19:27

na rozpisce najwieksza kwota jest oplata eksploatacyjna i utrzymanie hali garazowej. Nie ma wyszczególnionych dokladnie kosztow typu prad od wentylacji.


skyman
Posty: 117
Rejestracja: 12 sie 2017, 13:58

Re: Obniżenie czynszów za garaż podziemny na Avii 5 w Krakowie

Postautor: skyman » 11 sty 2018, 21:46

Powinno być wszystko na rozliczeniu zamykającym rok 2017, powinno pojawić się najpóźniej na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej - tam powinny być wszystkie wpływy od właścicieli miejsc postojowych w garażu oraz koszty związane z jego eksploatacją oraz ogólny bilans :)

AsiaMieszko
Posty: 51
Rejestracja: 20 lis 2017, 7:15

Re: Obniżenie czynszów za garaż podziemny na Avii 5 w Krakowie

Postautor: AsiaMieszko » 20 sty 2018, 12:35

Zamierzam porouszyc ten temat na zebraniu wspolnoty i mam nadzieję ze znajde wsparcie innych mieszkanciw Avii 5. Trzeba zobaczyć rozliczenie kosztow i zastanowic sie dlaczego sa tak wysokie.Ja osobiście nie moge pogodzic sie z tym ze kupiliśmy jedne z droższych, o ile nie najdrozsze garaze w Krk a teraz płacimy jedna z najdrozszych, o ile nie najdrozsza oplate.

malami
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2018, 0:03

Re: Obniżenie czynszów za garaż podziemny na Avii 5 w Krakowie

Postautor: malami » 24 sty 2018, 0:06

jestem jak najbardziej za! to jest kpina jakaś... już nie mówiac o tym ze ani razu nie widzialam zeby ktos sprzatał ten garaż a mieszkamy tu ponad pół roku....

mmm123
Posty: 286
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:00

Re: Obniżenie czynszów za garaż podziemny na Avii 5 w Krakowie

Postautor: mmm123 » 24 sty 2018, 0:22

To jest wiadomość z Avii4. Tak to wygląda jak się zmieni na sensownego zarządcę. Avia4 obecnie zarządza M G M. Podejrzewam, że wkrótce do ustawi się do nich kolejka bloków z Avii i Orlinskiego.

Etanol pisze:Ja osobiście jestem zadowolony głównie z uwagi na bardzo szybki kontakt (z którego skorzystałem już kilkakrotnie, zarówno zaraz po zmianie zarządcy jak również przy ustaleniu nowych zaliczek za media). Co do opłat... koszty utrzymania mieszkania, garażu i schowka od czasu gdy zmienił się zarządca budynku zmalały już dwukrotnie. Za czasów Barbakanu płaciłem za wszystko ponad 740 złotych. Obecnie przy niezmienionych zaliczkach płacę za wszystko 500 złotych bez kilku groszy. Nie analizowałem co było powodem pierwszej obniżki (około 140zł mniej) ale druga obniżka spowodowana była zmianą naliczenia opłat za garaż i schowek (około 100zł mniej). To wszystko sprawia, że jestem na chwilę obecną zadowolony. Zobaczymy czy takie samo zadowolenie będzie mi towarzyszyło przez następne lata.


xksisnki
Posty: 164
Rejestracja: 20 wrz 2015, 19:18

Re: Obniżenie czynszów za garaż podziemny na Avii 5 w Krakowie

Postautor: xksisnki » 24 sty 2018, 9:45

malami pisze:jestem jak najbardziej za! to jest kpina jakaś... już nie mówiac o tym ze ani razu nie widzialam zeby ktos sprzatał ten garaż a mieszkamy tu ponad pół roku....

Rano czasem widać jak karcherem ze szczotkami zamiatają na sucho posadzkę.

Zgadzam się z Wami opłaty są za wysokie

komza
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:42

Re: Obniżenie czynszów za garaż podziemny na Avii 5 w Krakowie

Postautor: komza » 25 sty 2018, 20:54

xksisnki pisze:
malami pisze:jestem jak najbardziej za! to jest kpina jakaś... już nie mówiac o tym ze ani razu nie widzialam zeby ktos sprzatał ten garaż a mieszkamy tu ponad pół roku....

Rano czasem widać jak karcherem ze szczotkami zamiatają na sucho posadzkę.

Zgadzam się z Wami opłaty są za wysokie


Również widuję rano gościa z karcherem lub miotłą.
Natomiast jeśli chodzi o opłaty to niestety oprócz miejsca postojowego opłaty dotyczą również części wspólnych hali (droga)

xksisnki
Posty: 164
Rejestracja: 20 wrz 2015, 19:18

Re: Obniżenie czynszów za garaż podziemny na Avii 5 w Krakowie

Postautor: xksisnki » 25 sty 2018, 21:19

komza pisze:
xksisnki pisze:
malami pisze:jestem jak najbardziej za! to jest kpina jakaś... już nie mówiac o tym ze ani razu nie widzialam zeby ktos sprzatał ten garaż a mieszkamy tu ponad pół roku....

Rano czasem widać jak karcherem ze szczotkami zamiatają na sucho posadzkę.

Zgadzam się z Wami opłaty są za wysokie

Również widuję rano gościa z karcherem lub miotłą.
Natomiast jeśli chodzi o opłaty to niestety oprócz miejsca postojowego opłaty dotyczą również części wspólnych hali (droga)

W innych halach garażowych nie ma części wspólnych - dróg?



Wróć do „Avia 5 (etap IV) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość