Kroki sąsiadów z góry i dudnienie w nowym mieszkaniu - os. Avia 5

Forum dla przyszłych mieszkańców i osób zastanawiających się czy kupić mieszkanie na osiedlu Avia 5 Budimexu w Krakowie.
gamera64
Posty: 51
Rejestracja: 11 lis 2017, 17:32

Re: Kroki sąsiadów z góry i dudnienie w nowym mieszkaniu - os. Avia 5

Postautor: gamera64 » 23 sty 2019, 16:17

Przemek_P pisze:Nie ma co narzekać, trzeba się przyzwyczaić. Dla tych wychowanych w blokach to raczej norma... Ale jak ktoś się przeprowadził z domku jednorodzinnego, ale z mieszkania w kamienicy, to faktycznie można przeżyć tzw. szok kulturowy :P

Ja i moja żona, jesteśmy wychowani w Krakowskich blokach. Przez całe życie mieliśmy okazję mieszkać w różnych blokach, z różnymi osobistościami nad czy obok. To jak w blokach budimexu słychać biegąjace dzieci nad głową, to czyste przegięcie. Na Krowodrzy Górce mieszkałem pod rodziną, która miała 7 dzieci(jak się wprowadzaliśmy, na oko najstarsze miało 12 lub 13lat) i było słychać ich z góry, ale normalnie jak to w bloku. Obecnie na Avii jedno biegające dziecko nad głową sprawia wrażenie jakby wojsko przechodziło lub odbywał się tam mecz rugby. Znajomi, którzy przyjeżdżają nie dowierzają, że to małe dziecko. Pewnej pięknej niedzieli, jak dziecko piętro powyżej prawdopodobnie zeskoczyło z czegoś lub podskoczyło, to mój znajomy prawie rzucił się na podłogę, bo był przekonany, że coś na niego spadnie.
Nie piszcie proszę, że "wyprowadź się na wieś" czy "w blokach tak jest" bo nie jest!! Ja bardzo żałuję, że kupiłem mieszkanie na Avii i już przeglądam nowe ogłoszenia mieszkań. Po obecnych przeżyciach, dla mnie mieszkanie w nowych blokach to tylko ostatnie piętro. Wolę więcej płacić za ogrzewanie, żeby mieć spokój, bo to przegięcie, że muszę wieczorami z domu wychodzić bo się wytrzymać nie da.

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Kroki sąsiadów z góry i dudnienie w nowym mieszkaniu - os. Avia 5

Postautor: Nowy » 23 sty 2019, 17:33

A nie macie wrażenia, że jest tu jakiś problem z wygłuszeniem jednego - dwóch bloków na osiedlu? U mnie jest bardzo dobrze, jeżeli chodzi o akustykę, ludzie z Orlińskiego się nie skarżą, Avia też nie cała.

aagnieszqaa
Posty: 49
Rejestracja: 27 gru 2015, 23:54

Re: Kroki sąsiadów z góry i dudnienie w nowym mieszkaniu - os. Avia 5

Postautor: aagnieszqaa » 24 sty 2019, 13:03

mam takie same odczucia :(


jasiek
Posty: 470
Rejestracja: 21 wrz 2014, 14:09

Re: Kroki sąsiadów z góry i dudnienie w nowym mieszkaniu - os. Avia 5

Postautor: jasiek » 24 sty 2019, 14:57

Ja na Orlińskiego też nie mam takiego problemu. Sąsiadów zza ścian też nie słychać.

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Kroki sąsiadów z góry i dudnienie w nowym mieszkaniu - os. Avia 5

Postautor: michalxg » 25 sty 2019, 23:46

gamera64 pisze:
Przemek_P pisze:Nie ma co narzekać, trzeba się przyzwyczaić. Dla tych wychowanych w blokach to raczej norma... Ale jak ktoś się przeprowadził z domku jednorodzinnego, ale z mieszkania w kamienicy, to faktycznie można przeżyć tzw. szok kulturowy :P

Ja i moja żona, jesteśmy wychowani w Krakowskich blokach. Przez całe życie mieliśmy okazję mieszkać w różnych blokach, z różnymi osobistościami nad czy obok. To jak w blokach budimexu słychać biegąjace dzieci nad głową, to czyste przegięcie. Na Krowodrzy Górce mieszkałem pod rodziną, która miała 7 dzieci(jak się wprowadzaliśmy, na oko najstarsze miało 12 lub 13lat) i było słychać ich z góry, ale normalnie jak to w bloku. Obecnie na Avii jedno biegające dziecko nad głową sprawia wrażenie jakby wojsko przechodziło lub odbywał się tam mecz rugby. Znajomi, którzy przyjeżdżają nie dowierzają, że to małe dziecko. Pewnej pięknej niedzieli, jak dziecko piętro powyżej prawdopodobnie zeskoczyło z czegoś lub podskoczyło, to mój znajomy prawie rzucił się na podłogę, bo był przekonany, że coś na niego spadnie.
Nie piszcie proszę, że "wyprowadź się na wieś" czy "w blokach tak jest" bo nie jest!! Ja bardzo żałuję, że kupiłem mieszkanie na Avii i już przeglądam nowe ogłoszenia mieszkań. Po obecnych przeżyciach, dla mnie mieszkanie w nowych blokach to tylko ostatnie piętro. Wolę więcej płacić za ogrzewanie, żeby mieć spokój, bo to przegięcie, że muszę wieczorami z domu wychodzić bo się wytrzymać nie da.

Uwierz, że to nie jest problem nowych bloków. Ja mam sąsiadów, z boku jednego, drugiego, nade mną, pode mną. Nie słyszę absolutnie nikogo - dodam, że sąsiedzi obok mnie mają niespełna roczne dziecko i nic. Obawiam się, że to kwestia taniego i kiepskiego wykończenia podłogi przez Twoich sąsiadów z góry. Gruby podkład + gruby panel podłogowy (zapewne żeby się zgrało z wysokością płytek w pozostałych pomieszczeniach) niestety sprawiają, że jest bardzo głośno.

KingaS.
Posty: 10
Rejestracja: 28 sty 2018, 22:25

Re: Kroki sąsiadów z góry i dudnienie w nowym mieszkaniu - os. Avia 5

Postautor: KingaS. » 17 lut 2019, 13:12

Nie jestem pewna czy całą winę można zrzucić na słabej jakości podłogę. To nie jest tak, że w tych akurat blokach ludzie masowo kładą kiepskie panele, a na innych osiedlach inwestuja w wykończenie. Od zawsze mieszkam w blokach i jasne, że zawsze było słychac kobiety w szpilkach, biegające dzieci, szczekające psy, spuszczanie wody w toalecie itp, ale nigdy nie słyszałam tego aż tak głośno i nigdy te hałasy nie powodowały drgań w moim mieszkaniu. Na pewno te podłogi nie pomagają, ale wydaje mi się, że jednak coś nie poszło najlepiej przy budowie tych bloków.

mistrzuWiciu
Posty: 57
Rejestracja: 03 sie 2017, 15:27

Re: Kroki sąsiadów z góry i dudnienie w nowym mieszkaniu - os. Avia 5

Postautor: mistrzuWiciu » 25 lut 2019, 11:57

Ki rozumiem jak można w bloku nie inwestować ngaS. pisze:Nie jestem pewna czy całą winę można zrzucić na słabej jakości podłogę. To nie jest tak, że w tych akurat blokach ludzie masowo kładą kiepskie panele, a na innych osiedlach inwestuja w wykończenie. Od zawsze mieszkam w blokach i jasne, że zawsze było słychac kobiety w szpilkach, biegające dzieci, szczekające psy, spuszczanie wody w toalecie itp, ale nigdy nie słyszałam tego aż tak głośno i nigdy te hałasy nie powodowały drgań w moim mieszkaniu. Na pewno te podłogi nie pomagają, ale wydaje mi się, że jednak coś nie poszło najlepiej przy budowie tych bloków.

Moim zdaniem zależy to od wykończenia podłogi. Miałem przyjemność odwiedzić kilka mieszkań na O5, A1, A3 i ich sąsiedzi z góry mają podkład piankowy a'la Castorama(po paru miesiącach podkład zbija się i wygląda jakby ktoś kartę papieru wsadził pod panele). Co się dziwić, że jeden dzieciak biegający jak Usain Bolt potrafi doprowadzić do nerwicy sąsiadów z dołu.


Mati2
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2020, 7:39

Re: Kroki sąsiadów z góry i dudnienie w nowym mieszkaniu - os. Avia 5

Postautor: Mati2 » 24 paź 2020, 7:42

Cześć, jak poradziliście sobie z dudnieniem kroków?

renataszatkowska
Posty: 115
Rejestracja: 29 gru 2017, 19:34

Re: Kroki sąsiadów z góry i dudnienie w nowym mieszkaniu - os. Avia 5

Postautor: renataszatkowska » 24 paź 2020, 13:31

Oszczędzanie Budimeksu, i wynajmowanie mają duże znaczenie. Normalnie nic nie słychać. Ale to jest wina ludzi, bo jak można całymi dniami skakać po mieszkaniu. Plaga nowej jednostki chorobowej: ADHD? W skrajnych momentach trzęsie się wszystko.

Mati2
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2020, 7:39

Re: Kroki sąsiadów z góry i dudnienie w nowym mieszkaniu - os. Avia 5

Postautor: Mati2 » 31 paź 2020, 20:25

cześć. u mnie słychać każdy krok sąsiada z góry, słyszę dosłownie wszystko, aż boję się zasypiać bo za chwilę mogę usłyszeć albo dudnienie kroków albo upadek jakiego przedmiotu na podłogę. Czy podwieszany sufit coś da? mieliście też taki przypadek?



Wróć do „Avia 5 (etap IV) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości