Wynajęcie działki Małopolskiej Izbie Rolnej na targ warzywny na Avii 2x w tygodniu - Avia 5

Forum dla przyszłych mieszkańców i osób zastanawiających się czy kupić mieszkanie na osiedlu Avia 5 Budimexu w Krakowie.
xksisnki
Posty: 164
Rejestracja: 20 wrz 2015, 19:18

Re: Wynajęcie działki Małopolskiej Izbie Rolnej na targi 2x w tygodniu - Avia 5

Postautor: xksisnki » 06 paź 2018, 13:11

matejko990 pisze:Skoro targi żywności są organizowane dla wszystkich mieszkańców czemu tylko blok nr 5 ma się składać i być tego fundatorem...po drugie skoro izba rolna chce wynająć działkę na sprzedaż art. rolno spozywczych, to niech Izba nam płaci, czy to zarządcy za dzierżawę dzialki...gdzie tu wogole jest sens i logika płacić za to że ktoś przyjedzie sprzedawać jedzenie to raz, a drugi raz za dzierżawę na organizację tego...

I nie chodzi tylko o durne 15 zł, a o...idiotyczny pomysł, jakby mało sklepów było wkoło z żywnością...może jeszcze na...c i będzie całkiem ładnie wszystko zagospodarowane... pff już wolę tam parking...ale trudno przeglosowane, choć niewiem kto na to głosował...wogole...

Ceny też pewnie będą lepsze niż w sklepie...akurat..i sprzątać będą też po sobie...już to widzę...

Bo za te 15 zł to nie można sobie by w sklepie lokalnym kupić i też będzie od farmera, jeśli komuś zależy tylko na tym...

Mam nadzieję że będzie to wart tej ceny, choć nie widzę tu korzyści...można było lepiej te kasę zagospodarować...już nawet na Fundusz Remontowy wolałbym to płacić niż za to...

No ale trudno...


Przeczytaj raz jeszcze treść uchwały

mirage
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 2018, 0:30

Re: Wynajęcie działki Małopolskiej Izbie Rolnej na targi 2x w tygodniu - Avia 5

Postautor: mirage » 06 paź 2018, 13:49

matejko990 pisze:Skoro targi żywności są organizowane dla wszystkich mieszkańców czemu tylko blok nr 5 ma się składać i być tego fundatorem...

Ale to nie jest tak, że wspólnota będzie na tym zarabiała, bo przecież chyba nie za darmo będzie wynajmowana działka pod ten targ? I akurat dobrego jarzyniaka w okolicy brakuje. Szkoda, że działka pod moim blokiem nie jest na tyle duża, że dałoby się ją wynająć i zaaranżować na niej coś takiego :/

matejko990
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2018, 16:34

Re: Wynajęcie działki Małopolskiej Izbie Rolnej na targi 2x w tygodniu - Avia 5

Postautor: matejko990 » 06 paź 2018, 20:24

Problem w tym, że właśnie chyba chodzi o to, że to jest działka należąca do zarządcy lub no niewiem tam kogo...może ktoś się wypowie tutaj kto wie więcej w tym temacie...jeśli się mylę, ale sądzę że żeby można było zorganizować na niej targi trzeba ją wydzierżawic najpierw za co będziemy płacić my mieszkańcy na rzecz izby rolnej, która to zorganizuje targi na tym terenie...więc my płacimy za dzierżawę działki, która de facto należy do naszego bloku, jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi...ale tak to wiedzę...i zastanawiam się czy było to podane do wiadomości podczas głosowania...


michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Wynajęcie działki Małopolskiej Izbie Rolnej na targi 2x w tygodniu - Avia 5

Postautor: michalxg » 07 paź 2018, 10:26

matejko990 pisze:Problem w tym, że właśnie chyba chodzi o to, że to jest działka należąca do zarządcy lub no niewiem tam kogo...może ktoś się wypowie tutaj kto wie więcej w tym temacie...jeśli się mylę, ale sądzę że żeby można było zorganizować na niej targi trzeba ją wydzierżawic najpierw za co będziemy płacić my mieszkańcy na rzecz izby rolnej, która to zorganizuje targi na tym terenie...więc my płacimy za dzierżawę działki, która de facto należy do naszego bloku, jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi...ale tak to wiedzę...i zastanawiam się czy było to podane do wiadomości podczas głosowania...


No tak... nie znam się, to się wypowiem :lol:

matejko990
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2018, 16:34

Re: Wynajęcie działki Małopolskiej Izbie Rolnej na targi 2x w tygodniu - Avia 5

Postautor: matejko990 » 07 paź 2018, 13:11

@michalxg

Wypowiadam się, bo nie widzę w tym sensu płacić za coś co nie jest koniecznością na tym osiedlu, w dodatku mało opłacalna koniecznością...gdzie za organizację tego dziadostwa będę niestety również płacił...

Po za tym skoro jesteś taki mądry to wyjaśnij czemu za dzierżawę działki należącej niby to do bloku nr 5, czy też organizacje targów mają płacić mieszkańcy tylko bloku nr 5...naiwne...to ja chcę wynająć wolny lokal użytkowy żeby otworzyć warzywniak...zrzucacie się po 12 zł na czynsz...albo nie ta działkę wynajme, zapłac mi za organizację, ja wam przywiozę tej zdrowiej żywności w ciul nie ma problemu, mając w dodatku czysty zysk ze sprzedaży bez konieczności ponoszenia kosztów dzierżawy, itd. nie powiem biznes idealny, ciekawe tylko dla kogo?...bo nie czuję tu korzyści...

Tak ja to widzę, ale będę wdzięczny jak mnie oswiecisz, madralo...dziękuję z góry :?

Edik
Posty: 75
Rejestracja: 05 sie 2016, 1:08
Lokalizacja: Avia 8

Re: Wynajęcie działki Małopolskiej Izbie Rolnej na targi 2x w tygodniu - Avia 5

Postautor: Edik » 07 paź 2018, 20:50

@matejko990, to izba płaci za wynajem, a kasa idzie do wspólnoty...

matejko990
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2018, 16:34

Re: Wynajęcie działki Małopolskiej Izbie Rolnej na targi 2x w tygodniu - Avia 5

Postautor: matejko990 » 09 paź 2018, 14:29

@Edik

Dla tych co mieli problem ze zrozumieniem treści uchwały, bo ja miałem, więc dopytalem:

"W uchwale nr. 6 chodzi o to, że Państwa Wspólnota będzie otrzymywała (za dwa razy w tygodniu 2000,00 zł brutto lub trzy razy w tygodniu 3000,00 zł brutto)od Izby Rolnej pieniądze za możliwość organizowania bazaru ze zdrową żywnością.

Także Państwo nie będą płacić, a na koszt Wspólnoty będzie wpływać taka kwota.

Po poniedziałkowym spotkaniu z Panem Prezesem Izby Rolnej te targi rozpoczną się na wiosnę 2019."

Takie info otrzymałem od Zarządcy, choć nie przecze że miałem problem ze zrozumieniem treści uchwały przed głosowaniem, jeśli tylko ja to przepraszam, jeśli nie tylko ja to warto by było przed głosowaniem wyjaśniać takie kwestie, bo osobiście glosowalbym inaczej...albo nie doczytałem tego że zrozumieniem...cóż...

Nie mniej jednak postaram się na przyszłość najpierw dopytać, a dopiero później ponosić temat na forum.

Pozdrawiam


matejko990
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2018, 16:34

Re: Wynajęcie działki Małopolskiej Izbie Rolnej na targi 2x w tygodniu - Avia 5

Postautor: matejko990 » 09 paź 2018, 14:30

@Edik

Dzięki również za wyjaśnienie.



Wróć do „Avia 5 (etap IV) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości