Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Forum dla przyszłych mieszkańców i osób zastanawiających się czy kupić mieszkanie na osiedlu Avia 5 Budimexu w Krakowie.
perelka_44
Posty: 20
Rejestracja: 16 lut 2017, 18:32

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: perelka_44 » 01 gru 2018, 21:30

Powinno nas to zmobilizować do rezygnacji z ochrony i zmiany zarządcy.

dejvid1980
Posty: 72
Rejestracja: 23 sie 2016, 8:20

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: dejvid1980 » 02 gru 2018, 19:27

Z calym szacunkiem dla was ale najwiecej krzycza na temat ochrony mieszkancy ktorzy zapewne nigdy nie mieszkali na osiedlu z ochrona na ktorym ta ochrona zostala zdjeta po czasie. Ja osobiscie kilka lat mieszkalem na osiedlu chronionym na ktorym pozniej zrezygnowano z ochrony i nie trzeba bylo dlugo czekac na placz i narzekanie tych co byli za zniesieniem ochrony . Jak ktos chce szukac szukac oszczednosci to proponuje poruszyc inne stawki z zarzadca lub ewentualne zrezygnowanie i zmiane zarzadcy a nie szukac oszczednosci kosztem ochrony. Tez place i chcialbym placic mniej ale nie tym kosztem bo juz przez to przechodzilem

Magda00
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2018, 9:26

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: Magda00 » 05 gru 2018, 14:38

Rozmawiam z kiloma osobami z bloków obok i jakoś nikt nie narzeka na zwolnienie ochrony... wręcz przeciwnie.. co oni takiego robią? Obchód raz na dwie godziny? Iiiiii....? Z calym szacunkiem ale nie czuję się chroniona :D moim skromnym zdaniem, dużo lepszym rozwiązaniem jest monitoring.


perelka_44
Posty: 20
Rejestracja: 16 lut 2017, 18:32

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: perelka_44 » 05 gru 2018, 22:09

Mnie najbardziej zastanawia, czy osobom które tak bardzo obawiają się braku ochrony, nie przeszkadzają notorycznie otwarte lub zepsute bramki główne? Czemu nikt z Państwa, którzy głosują ZA ochrona, nie interweniuja w administracji? Od urodzenia mieszkam w Krakowie, nigdy nie mieszkałam na chronionym osiedlu, i nigdy nikt nie chciał mnie zamordowac, ani włamać się do mojego mieszkania. Poza tym chyba większość z nas ma ubezpieczenie mieszkania na wypadek włamania. Proszę zatem o przykłady w jakich innych sytuacjach mogą Nam pomóc Panowie ochroniarze? Z góry dziękuję

Rokokoko
Posty: 7
Rejestracja: 19 cze 2018, 6:16

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: Rokokoko » 06 gru 2018, 14:50

Ochrona nie jest od pilnowania aut czy rowerow, jest to fizycznie nie mozliwe i zaden " RAMBO" tego nie dokona.Ochroniarz mna obchod co 2gdz ( w ocy rownierz ) .Wczasie obchodu sprawdza garaz , klatki schodowe i obchodzi budynek na zewnatrz . W garazu sprawdza czy nie pekla jakas rura i nie zalewa pomieszczenia,zwlaszcza w nocy ( co mialo miejsce dwukrotnie ),na klatkach schodowych rowniez sprawdza czy nie czuc spalenizny. W pomieszczeniu ochrony znajduje sie centrala p - poz , i to jest glowna przyczyna obecnosci ochraniarza w pomiszczeniu.Centrala p-poz informuje o roznych awariach w budynku np.awaria oddymiania wind ,klatek , brak wentylacji w garazu,itp , oraz odpukac sygnalizuje o pozarze w budynku.O kazdej awari wskazanej przez drukarke ochrona powiadamia konserwatora,po czym nastepuje naprawa.I po to miedzy innymi jest ochrona - ZADEN MONITORING TEGO NIE ZROBI { AMEN }

Rafalkrk
Posty: 15
Rejestracja: 04 lis 2018, 23:24

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: Rafalkrk » 07 gru 2018, 7:28

Panowie tak czuwają nad nami i tak nas chronią i naszych rzeczy ze już przez ten czas ktoś zdarzył włamać się w garażu do schowka, komuś kiedyś ukradli rower z pod klatki, w garażu ludzie parkują gdzie chcą jak mam płacić po ponad 50 zł miesięcznie za przechowywanie paczek to ja dziekije...

dejvid1980
Posty: 72
Rejestracja: 23 sie 2016, 8:20

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: dejvid1980 » 07 gru 2018, 8:42

Rafalkrk pisze:Panowie tak czuwają nad nami i tak nas chronią i naszych rzeczy ze już przez ten czas ktoś zdarzył włamać się w garażu do schowka, komuś kiedyś ukradli rower z pod klatki, w garażu ludzie parkują gdzie chcą jak mam płacić po ponad 50 zł miesięcznie za przechowywanie paczek to ja dziekije...

Jak bedziesz mial zasrane i zeszczane na dziedzincu i klatkach schodowych przez studencikow konczacych imprezy to zmienisz zdanie
Swoja droga juz ktos tu pisal ze spora czesc mieszkan jest pod wynajem wiec sami sobie dopowiedzcie
Poza tym utrata gwarancji to nie jest dobra rzecz


xksisnki
Posty: 164
Rejestracja: 20 wrz 2015, 19:18

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: xksisnki » 07 gru 2018, 13:29

dejvid1980 pisze:
Rafalkrk pisze:Panowie tak czuwają nad nami i tak nas chronią i naszych rzeczy ze już przez ten czas ktoś zdarzył włamać się w garażu do schowka, komuś kiedyś ukradli rower z pod klatki, w garażu ludzie parkują gdzie chcą jak mam płacić po ponad 50 zł miesięcznie za przechowywanie paczek to ja dziekije...

Jak bedziesz mial zasrane i zeszczane na dziedzincu i klatkach schodowych przez studencikow konczacych imprezy to zmienisz zdanie
Swoja droga juz ktos tu pisal ze spora czesc mieszkan jest pod wynajem wiec sami sobie dopowiedzcie
Poza tym utrata gwarancji to nie jest dobra rzecz


I w tym przypadku monitoring jest lepszym rozwiazaniem, przynajmnjej bedzie nagranie delikwenta. A teraz? Przetarganie suchej choinki przez wszystkie pietra, syfiąc wszystko dookoła - no problem.. jak ochrona ma zabezpieczyc blok przed rysowaniem windy, malowaniem bazrgrołów na scianach?

malami
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2018, 0:03

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: malami » 08 gru 2018, 19:46

Rokokoko pisze:Ochrona nie jest od pilnowania aut czy rowerow, jest to fizycznie nie mozliwe i zaden " RAMBO" tego nie dokona.Ochroniarz mna obchod co 2gdz ( w ocy rownierz ) .Wczasie obchodu sprawdza garaz , klatki schodowe i obchodzi budynek na zewnatrz . W garazu sprawdza czy nie pekla jakas rura i nie zalewa pomieszczenia,zwlaszcza w nocy ( co mialo miejsce dwukrotnie ),na klatkach schodowych rowniez sprawdza czy nie czuc spalenizny. W pomieszczeniu ochrony znajduje sie centrala p - poz , i to jest glowna przyczyna obecnosci ochraniarza w pomiszczeniu.Centrala p-poz informuje o roznych awariach w budynku np.awaria oddymiania wind ,klatek , brak wentylacji w garazu,itp , oraz odpukac sygnalizuje o pozarze w budynku.O kazdej awari wskazanej przez drukarke ochrona powiadamia konserwatora,po czym nastepuje naprawa.I po to miedzy innymi jest ochrona - ZADEN MONITORING TEGO NIE ZROBI { AMEN }

Myślę że większość bloków nie ma ochrony i radzi sobie z tego typu problemami. Nasza ochrona nawet nie jest w stanie dopilnować tego zeby auto nie parkowało przed wjazdem do garażu, co powoduje że wyjeżdżając mamy ograniczone pole widzenia z prawej strony... a ich drzwi są na wprost tego samochodu! rozumiem, że nie ma znaku ale chyba o to mogą zadbać, owszem mają obchody a raczej czas na pogawędkę z innymi albo papierosa, a jak wtedy włączy się czujka to kto Cię o tym poinformuje skoro nikogo tam nie ma? koło się zamyka...

Rafalkrk
Posty: 15
Rejestracja: 04 lis 2018, 23:24

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: Rafalkrk » 09 gru 2018, 8:52

dejvid1980 pisze:
Rafalkrk pisze:Panowie tak czuwają nad nami i tak nas chronią i naszych rzeczy ze już przez ten czas ktoś zdarzył włamać się w garażu do schowka, komuś kiedyś ukradli rower z pod klatki, w garażu ludzie parkują gdzie chcą jak mam płacić po ponad 50 zł miesięcznie za przechowywanie paczek to ja dziekije...

Jak bedziesz mial zasrane i zeszczane na dziedzincu i klatkach schodowych przez studencikow konczacych imprezy to zmienisz zdanie
Swoja droga juz ktos tu pisal ze spora czesc mieszkan jest pod wynajem wiec sami sobie dopowiedzcie
Poza tym utrata gwarancji to nie jest dobra rzecz

Ci ma piernik do wiatraka? Dla mnie są zbędni i tyle każdy ma swoje zdanie... nie chce płacić za ochronę bo gla mnie nic nie robią, oczywiście osobiście nie mam nic do nich. Dobrze napisane wyżej ze nawet nie potrafi zwrócić uwagi hak auto stanie przed ich pomieszczeniem co utrudnia wyjazd z garażu. A wracając do włamania w piwnicy to nawet ochroniarz nie wiedział ze taka sytuacja miała miejsce hehe był w ciężkim szoku.



Wróć do „Avia 5 (etap IV) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość