Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Forum dla przyszłych mieszkańców i osób zastanawiających się czy kupić mieszkanie na osiedlu Avia 5 Budimexu w Krakowie.
perelka_44
Posty: 20
Rejestracja: 16 lut 2017, 18:32

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: perelka_44 » 30 lis 2018, 23:11

Również ciężko mi uwierzyć że tyłu mieszkańców jest za podwyższeniem czynszu. Z kim był nie rozmawiała, opowiada się za zniesieniem chrony, a tu nagle na stronie marshal większość głosuje za wzrostem opłat! Zupełnie bezsensownym, bo wg mnie ochrona nie daje nam NIC
Ostatnio zmieniony 01 gru 2018, 10:10 przez perelka_44, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafalkrk
Posty: 15
Rejestracja: 04 lis 2018, 23:24

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: Rafalkrk » 01 gru 2018, 9:00

Dokładnie zastanawia mnie to samo skąd tyle głosów za nowa stawka dla ochroniarzy :o przed chwila właśnie oddałem głos PRZECIW i jak narazie to 11 osób jest za a 9 przeciw ochronie. Chyba faktycznie ludzie w naszym bloku maja bardzo dużo pieniędzy albo poprószy maja to w dupie... szkoda bo tak to nigdy nic nie zmienimy...

perelka_44
Posty: 20
Rejestracja: 16 lut 2017, 18:32

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: perelka_44 » 01 gru 2018, 11:54

Szanowni sąsiedzi, widzę, że ilość osób chętnych do płacenia wyższego czynszu i posiadania ochrony rośnie. W związku z czym proponuję, żeby miesięczny koszt ochrony został równo podzielony pomiędzy osoby chętne. Pozostali takiej opaty płacić nie będą, tym samym ich mienie nie będzie ''chronione''. Pytanie do osób chcących utrzymać ochronę czy zostawiłabys/ zostawiłabys swój rower lub wartościowa rzecz na klatce bez zabezpieczenia?


dudicom
Posty: 125
Rejestracja: 16 gru 2014, 23:03

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: dudicom » 01 gru 2018, 13:01

Cześć,
Moje krótkie przemyślenia dotyczące podwyżki za ochronę i w ogóle usługi dozoru osobistego:
Po pierwsze, całkiem niedawno każdy z mieszkańców miał możliwość głosowania nad uchwałą nr 5/2018 dotyczącą rezygnacji z ochrony i zakupu systemu monitoringu. Demokracja jaka jest każdy widzi, niestety nie wymyślono nic lepszego no i tak to jest że 1/3 osób w ogóle nie wzięła udziału w głosowaniu:
ZA - 27.0018
Przeciw - 21.5360
Wstrzymało się - 4.2400
Nie głosowało - 23.5533

Głosowanie trwało od maja do listopada tego roku, więc można powiedzieć, że takie jest zdanie naszej wspólnoty w tej sprawie i można by trochę odpocząć od tego tematu – nie można próbować robić cały czas wyborów w jednym temacie aż wynik będzie dla mnie korzystny ;)

Druga sprawa, jeśli chodzi o tę podwyżkę za ochronę. Dobrze, że administracja w końcu po prośbach podała koszty tej ochrony: stara stawka (0,68 zł za m2) i ewentualnie nowa stawka (0,77 zł za m2) bo uchwała o tym nic nie mówi. Jedynie co, to nasza wspólnota zostaje postawiona „pod ścianą” bowiem w uchwale nr 7/2018 można przeczytać: „Niepodjęcie przez Wspólnotę „ Osiedle AVIA 5” niniejszej uchwały w terminie do 21.12.2018 będzie jednoznaczne z rezygnacją z usług ochrony mienia.” Nie wiem jak Wy, ale taki tekst to mi się nie podoba, bo to swoisty szantaż – albo zgodzimy się na podwyżkę albo nici z usług które wykupiła Wspólnota. No i tu nasuwają się pytania: usługa ochrony na pewno realizowana jest na podstawie umowy. Ciekawi mnie to, na jaki okres ta umowa została zawarta? Jak w tej umowie został zabezpieczony interes naszej strony – czy w każdym momencie usługodawca może sobie wypowiedzieć taką umowę bez kary umownej? Ja rozumiem, że firma ochroniarska będzie miała większe koszty osobowe z uwagi na zwiększenie wynagrodzenia minimalnego w PL ale to jest ryzyko usługodawcy i takie koszty musi wziąć na siebie a przy okazji umowy na nowy okres przedstawia nową ofertę już z uwzględnionymi wyższymi kosztami swojej firmy. I o taki nasz interes powinien dbać nasz zarządca – to on w naszym imieniu podpisuje umowy na różne usługi i rozlicza ich wykonanie. Niedopuszczalne jest to, że usługodawca bez kary umownej może zerwać jakąkolwiek umowę a zarządca jeszcze mu w tym pomaga próbując wymusić na nas podwyżkę (tekst uchwały nr 7 o tym świadczy).

Po trzecie, tak jak na początku napisałem, do niedawna mieliśmy okazje wypowiedzieć się w kwestii ochrony lub jej braku – stety lub niestety, dużo osób nie wypowiada się w żaden sposób po prostu nie głosując. No ale cóż, szansa była żeby swoje zdanie wyrazić. Teraz temat ochrony na kilka miesięcy bym odpuścił bo nie można robić wyborów w jednym temacie aż wynik będzie dla kogoś korzystny – taka jest demokracja ;) Teraz postawiłbym inne pytanie: Czy nasz zarządca działa w pełni w naszym interesie? Po przeczytaniu uchwały nr 7/2018 mam w tej kwestii wątpliwości.

perelka_44
Posty: 20
Rejestracja: 16 lut 2017, 18:32

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: perelka_44 » 01 gru 2018, 13:46

Mnie równiez wydaje się podejrzane, jak bardzo zarządcy zależy nam tym, aby uchwała przeszła! Jeszcze nigdy, przy okazji żadnej uchwały, administratorzy nie prowadzili tak intensywnej kampanii na rzecz uchwały która są przepchnac. Może jednak warto zabiegać o podpisy każdego mieszkańca z osobna.

Magda00
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2018, 9:26

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: Magda00 » 01 gru 2018, 17:02

Ja także uważam, że ochrona jest zbędna. Byłam przekonana, że w końcu się ich pozbędziemy, jednak nie mogę wyjść z podziwu, że mieszkańcy głosują za tym, żeby pozostali. Najdroższa przechowywalnia paczek jaką miałam :D a tak serio... może trzeba zrobić jakąś akcje, żeby większość mieszkańcôw dowiedziała się o tym miejscu, czyt. forum. Nie jest nas tu dużo, a kwestie, które poruszamy są istotne, szczególnie dla naszych portfeli. Nie wierzę, że pozostałym to po prostu pasuję. Wiem, że chodzenie po mieszkaniach i zbieranie podpisów jest dosyć czasochłonne, ale np gdyby powiesic informację w każdej klatce o tym forum, czy o glosowaniu, moglibysmy poruszyć więcej kwestii, dogadać się i jak będzie nas więcej może razem coś ugramy. Mnie też to przeraża, że znajomi obok w bloku potrafią sobię załatwić połowe tańsze opłaty, a my cały czas płacimy. Póki nie powiemy NIE będą z nas szarpać ile się da.. :)

malami
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2018, 0:03

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: malami » 01 gru 2018, 17:24

Problem tkwi chyba też w tym że jednak spora część mieszkań jest wynajmowana i po prostu właścicieli nie dotyczy to co się dzieje z ich czynszem bo jest płacony przez kogoś... nie mniej jednak jest spora grupa osób która tu mieszka i warto sie zająć tematem... wiem że w marcu ma być zebranie więc warto na nie iść a wcześniej może rzeczywiście gdyby np osoby które zgłosiły się z klatek odezwały się i jakos ze swojej klatki mieszkańcow skrzykneli w kwestii tych podpisów byłoby fajnie... tylko nie wiem kto to był z poszczególnych klatek... zawsze to łatwiej zająć się klatką niż całym blokiem... rozwieszenie info na wejsciu dobry pomysł... mozna by tez grupe na fb założyć i nazwe przykleić na drzwiach... u mojego brata zdaje to egzamin


Magda00
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2018, 9:26

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: Magda00 » 01 gru 2018, 18:15

Idąc za ciosem:
https://m.facebook.com/groups/187086832156511 Link do grupy na facebooku. Postaram się zorganizować informację do powieszenia na kltkach schodowych. Działajmy coś!

cop
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2018, 12:48

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: cop » 01 gru 2018, 18:24

Spokojnie :) Akurat teraz, los sie odwrocil i w przypadku braku wystarczajacej liczby glosow od stycznia ochrony nie bedzie i oplaty nam spadna.

malami
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2018, 0:03

Re: Uchwała 7 / nowe naliczenie stawki wynagrodzenia dla ochrony - Avia 5

Postautor: malami » 01 gru 2018, 21:25

mimo to jest drogo... na Orlińskiego za 65 m2 czynsz wynosi 320 zł a u nas 100 zł więcej !



Wróć do „Avia 5 (etap IV) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości