Osoba na osiedlu Avia 2 w Krakowie oblepia samochody naklejkami

Forum przeznaczone dla osób, które zamieszkają na osiedlu Avia 2 budowanym przez Budimex w Czyżynach.
abcdefg
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2017, 17:31

Osoba na osiedlu Avia 2 w Krakowie oblepia samochody naklejkami

Postautor: abcdefg » 23 kwie 2017, 17:43

PROBLEM
Drodzy mili sąsiedzi - mamy na osiedlu problem z osobą, która oblepia naklejkami samochody na temat parkowania. Jak wiadomo miejsc nie jest wiele i jakoś trzeba się ze sobą mieścić i współżyć se sobą. Z tego co się zorientowałem osoba obkleiła już kilka samochodów biało-czerwonymi naklejkami z wulgarnym słownictwem, bardzo mocny klej. Zapewne nikt nie stał niepoprawnie, na pewno nie uniemożliwiał przejechania innym.

Aby wszystkim żyło się lepiej, w zgodzie i spokoju o swój samochód musimy wspólnie działać aby unieszkodliwić osobę, która obkleja samochody - podstawą jest organizacja i współpraca - podobne problemy w kilku innych miejscach udało się właśnie dzięki współpracy wyeliminować. Na zamkniętym osiedlu chcemy aby nasze samochody oraz nasze osiedle było bezpieczne od takich przestępców!

:!:
CO WIADOMO NA TĄ CHWILĘ:
1. Na pewno brakiem na naszym osiedlu/przy naszym bloku jest brak kamer.
2. Na ten moment udało się dowiedzieć od kilku ochroniarzy, że widzieli kobietę o blond włosach w małym samochodzie, która jeździła w dziwny sposób i dopytywała o zaparkowane samochody, które z niewiadomych przyczyn sprawiały jej problemy z jeżdżeniem po osiedlu ; ale oczywiście możliwe, że to jedynie ktoś z rodziny/znajomy - niemniej już jest pewno podejrzenie :!:

Proszę wszystkich mieszkańców o zwrócenie uwagi na podejrzane zachowania, kręcenie się cudzych przy samochodach, baczne oglądanie innych osób. Myślę, że jest także już pora aby poważnie zastanowić się nad pełnym monitoringiem. Proszę o informowanie w temacie o wszystkich danych jakie uda się zgromadzić. Sprawa zostanie rozwiązana, wszyscy będziemy mogli ponownie czuć się bezpieczni !

dorian
Posty: 40
Rejestracja: 31 mar 2016, 18:26

Re: Osoba na osiedlu Avia 2 w Krakowie oblepia samochody naklejkami

Postautor: dorian » 23 kwie 2017, 19:36

Zapewne nikt nie stał niepoprawnie, na pewno nie uniemożliwiał przejechania innym.

Tak zwłaszcza dzisiaj nie było problemów z wyjechaniem z garażu z Avii 4 bo jakiś "uprzejmy" kierowca z seata altea i drugi z saaba tak stanęli że strach było przejeżdżać koło nich żeby nie porysować swojego samochodu. Także zastanówmy się co kto pisze :)

eve
Posty: 169
Rejestracja: 04 kwie 2016, 22:15

Re: Osoba na osiedlu Avia 2 w Krakowie oblepia samochody naklejkami

Postautor: eve » 23 kwie 2017, 22:08

w kwestii poprawności lub jej braku...

czy obklejone samochody stały na miejscach do tego wyznaczonych?


alternatywy4
Posty: 110
Rejestracja: 14 wrz 2016, 10:11

Re: Osoba na osiedlu Avia 2 w Krakowie oblepia samochody naklejkami

Postautor: alternatywy4 » 23 kwie 2017, 22:11

Czy sytuacja z obklejonymi autami miała miejsce między Avią 2 a Avią 4?

DarthMoon
Posty: 146
Rejestracja: 10 lut 2016, 10:34

Re: Osoba na osiedlu Avia 2 w Krakowie oblepia samochody naklejkami

Postautor: DarthMoon » 24 kwie 2017, 9:33

Nie będę wchodził tutaj w dyskusję co do parkujących, bo i tak uważam, że nie powinni na naszym osiedlu parkować na chodnikach.... ale obklejanie uważam za totalną głupotę, bo nastały czasy, gdzie narobiło się superbohaterów, którzy oblepiają samochody, spuszczają powietrze, rysują blachę lub co chyba najgorsze bohaterowie facebookowi, którzy mają swoje grupy terapii i udostępniają fotki źle parkujących.
Są od tego służby, można wstawić słupki(niestety drastyczna opcja) lub co bohaterowie nie mogą się przemóc, to podejść do osoby parkującej na chodniku i kulturalnie zwrócić uwagę.
Jeżeli ktokolwiek będzie wiedział kto to nakleja, zgłoście to na policję. Policjant powinien uznać, że naklejka zasłania widok kierowcy i uniemożliwia to dalszą jazdę. Spróbujcie przy Policji zerwać naklejkę i jeżeli to są te naklejki, które ciężko schodzą to macie unieruchomiony samochód i sprawa w sądzie na 100% wygrana. Nie wiem jak jest z odpowiedzialnością zbiorową, ale jak zniszczenia przekroczą 250zł to superbohater będzie karany.

avia
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2017, 15:53

Re: Osoba na osiedlu Avia 2 w Krakowie oblepia samochody naklejkami

Postautor: avia » 28 kwie 2017, 15:56

Przypomnę, że przy blokach na osiedlu Avia nie ma WCALE miejsc postojowych dla samochodów poza tymi sprzedawanymi.

Także widziałem obklejone samochody zupełnie bez powodu, wyjazd z 4ki jak i z 2ki nigdy nie stanowił problemu. Trzeba uszanować, że każdy chce stanąć a miejsca wiele nie ma, nie widziałem jeszcze aby ktoś zastawił tak aby nie dało się przejechać.

Apeluję aby osoba, która wykonuje tak bezczelny proceder zaprzestała, zwłaszcza jeżeli czyta ten temat.

Antysłoikk
Posty: 69
Rejestracja: 22 paź 2016, 16:10

Re: Osoba na osiedlu Avia 2 w Krakowie oblepia samochody naklejkami

Postautor: Antysłoikk » 15 cze 2017, 4:22

Bardzo dobrze robi . Janusze z RSL, RSA, RSJ itp nie kumaja, ze zakaz parkowania jest na ciagach komunikacyjnych, drogach ppozarowych itp . Czas wyplenic czeresniakow i jesli sami nie rozumieja aluzji osoby obklejajacej samochody to czas dac zarobic strazy miejskiej . A juz zastawianie ul dojazdowej od str 2 pulku to juz qrwa przegiecie -> stawiaja auta jak na sciernisku na wsi !:(... tam nawet pogotowie i straz pozarna nie dojedzie idioci !!!


mim
Posty: 26
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:42

Re: Osoba na osiedlu Avia 2 w Krakowie oblepia samochody naklejkami

Postautor: mim » 15 cze 2017, 10:43

Przegięciem jest zostawianie samochodu na środku chodnika, między Avia 2 i 4. W tak skrajnych przypadkach popieram oklejanie

Bogdan
Posty: 126
Rejestracja: 22 paź 2015, 16:36

Re: Osoba na osiedlu Avia 2 w Krakowie oblepia samochody naklejkami

Postautor: Bogdan » 16 cze 2017, 17:31

Antysłoikk skąd wiesz że to są czereśniaki?
kupiłeś miejsce postojowe i wadzi Ci że ktoś stanie na ulicy nie płacąc?
ja też nie kupiłem miejsca i też zdarza mi się ( choć ostatnio coraz rzadziej , w wkrótce wcale ) zaparkować na ulicy tak by nie utrudniać przejazd innym.
czy to upoważnia kogokolwiek do dewastowania czyjejś własności. może taki bohater zostawi za wycieraczką auta które mu przeszkadza kontakt do siebie by nagadać słoikowi. za trudne czy za bolesne?
na marginesie , nie zauważyłem na postawionych znakach drogowych że jest to wyłącznie droga pożarowa ; może jestem w błędzie , popraw mnie Antysłoikk.
pozdrawiam
Bogdan
( Janusz od czereśniaków )

Kasiek
Posty: 52
Rejestracja: 16 lut 2016, 14:08

Re: Osoba na osiedlu Avia 2 w Krakowie oblepia samochody naklejkami

Postautor: Kasiek » 19 cze 2017, 14:32

Parkujcie sobie gdzie chcecie, ale żeby pieszym nie utrudniać przejścia ! Nie raz i nie dwa musiałam ocierać się o samochody w przejściu z chodnika z Avii 2. A potem jeszcze iść przez trawnik obok Avia 4 bo ktoś zaparkował na środku chodnika. Powiem wam, że biedne te mamy z wózkami, bo widziałam już kilka razy jak muszą się nakombinować, żeby jakkolwiek wydostać się na ulicę. Jeśli naklejki nie działają na wyobraźnie takiego kierowcy to już nie wiem co podziała... Pytanie kto jest poszkodowany w takim wypadku - jeden kierowca bez wyobraźni czy reszta ludzi z osiedla ?



Wróć do „Avia 2 (etap III) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości