Nawiewniki okienne i ich wymiana na inny model - dyskusja - Avia 2

Forum przeznaczone dla osób, które zamieszkają na osiedlu Avia 2 budowanym przez Budimex w Czyżynach.
Revek
Posty: 6
Rejestracja: 26 wrz 2017, 21:01

Nawiewniki okienne i ich wymiana na inny model - dyskusja - Avia 2

Postautor: Revek » 26 wrz 2017, 21:14

Hej, piszę z prośbą o wytłumaczenie ewentualnie pomoc.

W swoim mieszkaniu mamy z dziewczyną mamy nawiewniki w oknach w salonie i kuchni. jest szansa na ich wymianę na inny model? Pytam bo po roku ich funkcjonowania całe ściany nad nimi brudne i od nowa trzeba malować.

alternatywy4
Posty: 110
Rejestracja: 14 wrz 2016, 10:11

Re: Nawiewniki okienne i ich wymiana na inny model - dyskusja - Avia 2

Postautor: alternatywy4 » 27 wrz 2017, 8:59

Wpisz model nawiewnika w google, wyszukasz sklep w jakim można go zakupić, tam też dowiesz się czy są nawiewniki o mniejszej przepustowości (a takie są). Nie pamiętam już nazwy sklepu ale ja tak robiłem. Jest też możliwość dokupienia komory tłumiącej (dostawka między nawiewnik a okno) ale ona tłumi tylko dźwięk, szum przepływającego powietrza.

przemu
Posty: 34
Rejestracja: 26 wrz 2016, 9:30

Re: Nawiewniki okienne i ich wymiana na inny model - dyskusja - Avia 2

Postautor: przemu » 27 wrz 2017, 11:06

dzwoniłem do Ekoplastu, powiedziano mi, że wysłali zapytanie do producenta czym można zastapic aktualne nawiewniki aby nowe pasowaly do istniejacych otworów.


mqs
Posty: 88
Rejestracja: 24 mar 2016, 15:30

Re: Nawiewniki okienne i ich wymiana na inny model - dyskusja - Avia 2

Postautor: mqs » 27 wrz 2017, 16:19

allegro.pl/filtr-do-nawiewnika-okiennego-nawietrzak-nawiewnik-i6704079670.html

Ja zrobiłem sobie takie samodzielnie z fitrów do odkurzacza, przyklejając je tasmą dwustronną o szerokości 1cm.

Revek
Posty: 6
Rejestracja: 26 wrz 2017, 21:01

Re: Nawiewniki okienne i ich wymiana na inny model - dyskusja - Avia 2

Postautor: Revek » 30 wrz 2017, 12:16

mqs pisze:http://allegro.pl/filtr-do-nawiewnika-okiennego-nawietrzak-nawiewnik-i6704079670.html
Ja zrobiłem sobie takie samodzielnie z fitrów do odkurzacza, przyklejając je tasmą dwustronną o szerokości 1cm.

Dzięki serdeczne za pomoc.

Angela8484
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2017, 20:59

Re: Nawiewniki okienne i ich wymiana na inny model - dyskusja - Avia 2

Postautor: Angela8484 » 11 gru 2017, 21:05

Mam pytanie czy ktoś jeszcze ma problem z tymi nawiewnikami ze wieje za bardzo???mieszkam w klatce A i tak samo z wentylacji mocno wieje

maniekmal
Posty: 337
Rejestracja: 18 wrz 2015, 11:04
Lokalizacja: Avia3

Re: Nawiewniki okienne i ich wymiana na inny model - dyskusja - Avia 2

Postautor: maniekmal » 12 gru 2017, 10:38

z wentylacji nie ma prawa Ci wiać. Jeśli wieje to znaczy, że masz zaburzoną cyrkulacje powietrza w mieszkaniu (np przez zatkane nawiewniki albo przez zbyt szczelnie zamknięte okna).


Fedaykin
Posty: 223
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:33

Re: Nawiewniki okienne i ich wymiana na inny model - dyskusja - Avia 2

Postautor: Fedaykin » 12 gru 2017, 11:37

W swoim mieszkaniu mamy z dziewczyną mamy nawiewniki w oknach w salonie i kuchni. jest szansa na ich wymianę na inny model? Pytam bo po roku ich funkcjonowania całe ściany nad nimi brudne i od nowa trzeba malować.

Zastosowałem "patent" polecany przez wielu "starszych" mieszkańców osiedla (przynajmniej na Orlińskiego, nie wiem jakie dokładnie nawiewniki montuje się na Avii). Kupujesz sobie podkładki filcowe do wycinania, np:

leroymerlin.pl/elementy-mebli-i-okucia/akcesoria-meblowe/podkladki-filcowe-i-zakonczenia-nog/podkladki-ficowe-samoprzylepna-200-x-200-mm-standers,p251943,l889.html

... wycinasz wedle potrzeby i przyklejasz pod osłoną nawiewnika. Na Orlińskiego 200mm podkładki to idealnie zaklejone pół nawiewnika.

Jest estetycznie (podkładek nie widać, gdyż są pod osłoną), działa i nie jest to rozwiązanie drogie (2 takie podkładki 200x200 zużyłem na 5 nawiewników).

PaulinaAnna
Posty: 38
Rejestracja: 30 mar 2017, 13:08

Re: Nawiewniki okienne i ich wymiana na inny model - dyskusja - Avia 2

Postautor: PaulinaAnna » 26 lut 2018, 13:01

przemu pisze:dzwoniłem do Ekoplastu, powiedziano mi, że wysłali zapytanie do producenta czym można zastapic aktualne nawiewniki aby nowe pasowaly do istniejacych otworów.


Cześć, czy udało Ci się uzyskać jakieś informacje w tym temacie? :)

xksisnki
Posty: 164
Rejestracja: 20 wrz 2015, 19:18

Re: Nawiewniki okienne i ich wymiana na inny model - dyskusja - Avia 2

Postautor: xksisnki » 26 lut 2018, 13:15

Revek pisze:Hej, piszę z prośbą o wytłumaczenie ewentualnie pomoc.

W swoim mieszkaniu mamy z dziewczyną mamy nawiewniki w oknach w salonie i kuchni. jest szansa na ich wymianę na inny model? Pytam bo po roku ich funkcjonowania całe ściany nad nimi brudne i od nowa trzeba malować.


Problemem raczej jest jakość powietrza ;)
Blokowanie nawiewników jest dziwnym pomysłem, czemu blokujecie dopływ powietrza? Zaburzacie wentylacje w bloku... i niestety kisicie się w mieszkaniu

Filtry wydają się lepszym pomysłem



Wróć do „Avia 2 (etap III) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości