Głosowanie nad uchwałą w sprawie wprowadzenia Strefy Zamieszkania - Avia 2

Forum przeznaczone dla osób, które zamieszkają na osiedlu Avia 2 budowanym przez Budimex w Czyżynach.
Bogdan
Posty: 126
Rejestracja: 22 paź 2015, 16:36

Re: Głosowanie nad uchwałą w sprawie wprowadzenia Strefy Zamieszkania - Avia 2

Postautor: Bogdan » 24 kwie 2019, 13:05

Piotrekkk.
żadne głosowanie nie może trwać wieczność ,a to konkretne było przedłużane trzykrotnie.
nie nawołuj do anarchii , gdyż występuje bogata literatura na temat organizacji wspólnot mieszkaniowych.
uchwały wspólnoty w konkretnych sprawach są po to by zmieniać istniejące we wspólnocie zasady.
krótko , jak nie było strefy a ktoś chce żeby była to zgłasza projekt takiej uchwały i jest głosowana.
zbierze się ponad 50% udziałów uchwałą przechodzi , nie zbierze - trafia do kosza.
coś jeszcze wymaga wyjaśnienia?
pozdrawiam
Bogdan

Piotrekkk
Posty: 79
Rejestracja: 27 gru 2016, 16:21

Re: Głosowanie nad uchwałą w sprawie wprowadzenia Strefy Zamieszkania - Avia 2

Postautor: Piotrekkk » 25 kwie 2019, 10:24

Panie Bogdanie,

Jakiej anarchi? Mi chodzi o to, czy wszystkie uchwały które nie zebrały 50% głosów trafiaja do kosza? W przypadku AVIA 7 jak i podejrzewam innych bloków głosowanie trwa tak długo aż zostanie zebrane 50% czy to za czy przeciw. Wydaje mi się to uczciwe, aby każdy mógł oddać swój głos. Niestety jak każdy wie dużo ludzi wynajmuje mieszkania i nie interesuja sie uchwałami.


Jak dla mnie powinno być tak, że jeżeli jest określone np 2 miesiace na głosowanie nad uchwała to jeżeli zbierze się łacznie za i przeciw 60% głosów to powinno wystarczyć 30,1% głosów za lub przeciw, żeby przegłosować uchwałę. Niestety wiem, że tak nie jest ale to by było uczciwe. Niestety dużo osób wstrzymuje rozwój osiedla czy nawet zmniejszenia kosztów utrzymania.

Próbowałem znaleźć gdzie jest narzucony maksymalny czas na zbieranie głosów nad uchwała i nie znalazłem takie odnośnika. Jedyne co znalazłem to
prawnikolokalach.pl/od-dzis-nowe-zasady-glosowania-we-wspolnotach

(tak wiem to nie jest adnotacja prawna)

"Głosowanie nad uchwałami Wspólnot Mieszkaniowych stosunkowo rzadko rozpoczyna się i kończy już na Zebraniu Wspólnoty. W większości przypadków, głosowanie nad daną uchwałą, musi być kontynuowane poprzez indywidualne zbieranie głosów.

Taki sposób opowiadania się „za” lub „przeciw” konkretnej uchwale, może trwać kilka tygodni, a nawet miesięcy.

Ponieważ ustawa o własności lokali nie precyzuje, ale i nie narzuca żadnych ograniczeń czasowym, co do tego ile ma trwać głosowanie nad daną uchwałą, oczywiste jest, iż w niektórych Wspólnotach zmiany w zakresie głosowania wejdą w życie w czasie zbierania głosów pod daną uchwałą."

Więc jak dla mnie jeżeli nie istnieje narzucenie z góry ile maksymalnie czasu może trwać zbieranie głosów to nie powinna być uchwała odrzucona jeśli nie zebrano 50% głosów przeciw.

Pozdrawiam.


Wróć do „Avia 2 (etap III) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość