Skrzynki w garażu / brak możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz - Avia 2

Forum przeznaczone dla osób, które zamieszkają na osiedlu Avia 2 budowanym przez Budimex w Czyżynach.
alternatywy4
Posty: 110
Rejestracja: 14 wrz 2016, 10:11

Re: Skrzynki w garażu / brak możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz - Avia 2

Postautor: alternatywy4 » 01 mar 2019, 14:19

mim pisze:Montowanie skrzynki jest problemem, chyba że każdy dostałby do niej kluczyk. Po pierwsze ewentualne wyprowadzanie rowerów po drugie ewentualne awarie pilota, ktore mi sie juz zdarzały.

Zebranie ma się odbyć 7-go marca. Taka informację znalazłem w skrzynce. Niepokojące jest to, że próbują nam podnieść opłaty za mieszkanie, garaż oraz podwyższyć fundusz remontowy.
Zachęcam do zagladniecia do skrzynki i przejrzenia listu.
Spora kwota wyszła m.in. za konserwację wind. O kilka kwestii będzie trzeba dopytać na spotkaniu, bo są "dziwne"
Opłaty za garaż w stosunku do mieszkań podzielili procentowo licząc powierzchnię użytkową (pewnie tak jak dotychczas, tylko wcześniej się nie zainteresowalem). Przy garażu 2 razy pojawia się pozycja ?konserwacja? Dodatkowo przewidywane koszty na 2019 zwiększono o kilka tyś. Ponadto takie koszty jak konserwacja wind czy wentylacji można by liczyć procentowo jako 1 z 16 kondygnacji/ lub bardziej jako 3 podziemne z 40 pieter naziemnych łącznie..
Dla posiadaczy miejsc w garażu wyszło by korzystniej.
Ogólnie mamy dosyć drogie firmy obsługujące nasz budynek.

Windy zostały odebrane mimo wody w szybach przez p.Ewę. Nie powinno tak być. a już na pewno ZZN powinien ponieść tego konsekwencję.
Po za tym niezbędnie potrzebujemy kamer. Zniszczone windy, klatki schodowe.
Wcale koszty nie musza rosnąć, przykładem jest Avia 4 (koszty utrzymania garażu).

Czy ktoś się orientuje kiedy mija rękojmia? Po 3 czy po 5 latach od odbioru bloku? Wydaje mi się że po 5 ale chciałem się upewnić.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2019, 13:32 przez slwk, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zanonimizowane dane

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Skrzynki w garażu / brak możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz - Avia 2

Postautor: Nowy » 02 mar 2019, 13:35

Zdaje się, że Avia 2, to już 5-letni okres rękojmi dewelopera, więc jeszcze macie trochę czasu na boksowanie się z nim. Przy czym jeżeli coś zostanie zgłoszone i nie będzie naprawione w ciągu tych 5 lat, to i tak powinno zostać naprawione nawet po tym okresie.

mim
Posty: 26
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:42

Re: Skrzynki w garażu / brak możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz - Avia 2

Postautor: mim » 03 mar 2019, 0:00

Już nie pamiętam, ale z tego co się interesowałem kiedyś, to nie zalapalismy się na tą dłuższą (5-letnia) rękojmie.


alternatywy4
Posty: 110
Rejestracja: 14 wrz 2016, 10:11

Re: Skrzynki w garażu / brak możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz - Avia 2

Postautor: alternatywy4 » 07 mar 2019, 22:03

mim pisze:Już nie pamiętam, ale z tego co się interesowałem kiedyś, to nie zalapalismy się na tą dłuższą (5-letnia) rękojmie.

administrator24.info/artykul/id6884,5-lat-rekojmi-za-wady-budynku
Ostatni akapit.
Nie pamiętam, jak to z datami u nas wygląda....



Wróć do „Avia 2 (etap III) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości