Skrzynki w garażu / brak możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz - Avia 2

Forum przeznaczone dla osób, które zamieszkają na osiedlu Avia 2 budowanym przez Budimex w Czyżynach.
asiab
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2017, 12:41

Re: Skrzynki w garażu / brak możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz - Avia 2

Postautor: asiab » 18 lut 2019, 21:37

A ja sie zastanawiam kto podjal taka decyzje? I kiedy? Nie slyszalam o zadnym glosowaniu...

Cel pomyslu swietny...rozwiazanie takie sobie - juz raz musialam wymieniac pilot w serwisie (cos tam sie w nim zepsulo). Wiec jesli nie bedzie mozliwosci innego otwarcia (oprocz szarpania sie z brama) to niestety ale jestem temu przeciwna.

alternatywy4
Posty: 110
Rejestracja: 14 wrz 2016, 10:11

Re: Skrzynki w garażu / brak możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz - Avia 2

Postautor: alternatywy4 » 19 lut 2019, 15:18

obcynh pisze:Zycze,zeby bateria padla ci w pilocie i sie zesrasz a nie wyjedziesz,a moje dziecko bedzie robic co chce ,zaplacimy wszyscy.Skoro tak potchodzimy do tematu wychowawczego.I jeszcze jedno miejsce mam z komorka lokatorska.

Nie za bardzo rozumiem co do mnie piszesz, może w cztery oczy lepiej ci to wychodzi ?

lokatorAvia
Posty: 120
Rejestracja: 06 wrz 2016, 13:36

Re: Skrzynki w garażu / brak możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz - Avia 2

Postautor: lokatorAvia » 19 lut 2019, 15:30

asiab pisze:A ja sie zastanawiam kto podjal taka decyzje? I kiedy? Nie slyszalam o zadnym glosowaniu...

Cel pomyslu swietny...rozwiazanie takie sobie - juz raz musialam wymieniac pilot w serwisie (cos tam sie w nim zepsulo). Wiec jesli nie bedzie mozliwosci innego otwarcia (oprocz szarpania sie z brama) to niestety ale jestem temu przeciwna.

I to jest świetne pytanie do ZZN-u skąd ta samowolka. Ani nie było zebrania na którym byłby poruszony ten temat ani głosowania.
Asiab zajmiesz się kontaktem z ZZN-em ? I dasz znać co Ci odpisali/powiedzieli ?


asiab
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2017, 12:41

Re: Skrzynki w garażu / brak możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz - Avia 2

Postautor: asiab » 20 lut 2019, 11:12

Odpowiedz od ZZN jest taka:

"rzeczywiście w odpowiedzi na prośby mieszkańców mieliśmy zamontować od wewnętrznej strony garażu skrzynkę na kluczyk, by zablokować możliwość otwierana garażu od środka przez osoby z zewnątrz, które parkowały w sposób nieuprawniony na cudzych miejscach w garażu.

Ostatnio nasz konserwator w trakcie montowania takiej skrzynki spotkał się z dużym oburzeniem ze strony jednego z właścicieli miejsc postojowych, który stwierdził, że jego dzieci potrzebują wyjeżdżać na rowerach z garażu używając właśnie takiego przycisku. Prosiłam konserwatora by nie montował w takim razie skrzynki, gdyż musimy przedyskutować tą kwestię najlepiej na zebraniu."

lokatorAvia
Posty: 120
Rejestracja: 06 wrz 2016, 13:36

Re: Skrzynki w garażu / brak możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz - Avia 2

Postautor: lokatorAvia » 20 lut 2019, 15:36

asiab pisze:Odpowiedz od ZZN jest taka:

"rzeczywiście w odpowiedzi na prośby mieszkańców mieliśmy zamontować od wewnętrznej strony garażu skrzynkę na kluczyk, by zablokować możliwość otwierana garażu od środka przez osoby z zewnątrz, które parkowały w sposób nieuprawniony na cudzych miejscach w garażu.

Ostatnio nasz konserwator w trakcie montowania takiej skrzynki spotkał się z dużym oburzeniem ze strony jednego z właścicieli miejsc postojowych, który stwierdził, że jego dzieci potrzebują wyjeżdżać na rowerach z garażu używając właśnie takiego przycisku. Prosiłam konserwatora by nie montował w takim razie skrzynki, gdyż musimy przedyskutować tą kwestię najlepiej na zebraniu."


Dziękuję !

Obudzili się że warto sprawę poruszyć na zebraniu. Z
z tego co napisali wynika to że mogę sobie pójść z dwoma innymi właścicielami mieszkań i powiedzieć że nie chcemy domofonu to oni bezmyślnie go zdemontują. ZZN to porażka.

obcynh
Posty: 31
Rejestracja: 28 lis 2018, 20:45

Re: Skrzynki w garażu / brak możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz - Avia 2

Postautor: obcynh » 20 lut 2019, 19:35

Zzn nie jest porażka tylko zwróć uwagę ze każdy chce ta skrzynkę ja juz sie z nią pogodziłem dogadałem sie z konserwatorem da mi kluczyk do skrzynki.

obcynh
Posty: 31
Rejestracja: 28 lis 2018, 20:45

Re: Skrzynki w garażu / brak możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz - Avia 2

Postautor: obcynh » 20 lut 2019, 19:38

I jeszcze jedno nie bronię zzn ale ostatnio tez słyszałem ze niektórym przeszkadzają kaloryfery na klatkach mieszkańcy dzwonią o zakręcenie drudzy o odkręcenie czy tez zebranie jest potrzebne. Przepraszam za pisownię ale tutaj kazdy cos innego chce a pięter 37 chyba ?


mim
Posty: 26
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:42

Re: Skrzynki w garażu / brak możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz - Avia 2

Postautor: mim » 24 lut 2019, 23:39

Montowanie skrzynki jest problemem, chyba że każdy dostałby do niej kluczyk. Po pierwsze ewentualne wyprowadzanie rowerów po drugie ewentualne awarie pilota, ktore mi sie juz zdarzały.

Zebranie ma się odbyć 7-go marca. Taka informację znalazłem w skrzynce. Niepokojące jest to, że próbują nam podnieść opłaty za mieszkanie, garaż oraz podwyższyć fundusz remontowy.
Zachęcam do zagladniecia do skrzynki i przejrzenia listu.
Spora kwota wyszła m.in. za konserwację wind. O kilka kwestii będzie trzeba dopytać na spotkaniu, bo są "dziwne"
Opłaty za garaż w stosunku do mieszkań podzielili procentowo licząc powierzchnię użytkową (pewnie tak jak dotychczas, tylko wcześniej się nie zainteresowalem). Przy garażu 2 razy pojawia się pozycja ?konserwacja? Dodatkowo przewidywane koszty na 2019 zwiększono o kilka tyś. Ponadto takie koszty jak konserwacja wind czy wentylacji można by liczyć procentowo jako 1 z 16 kondygnacji/ lub bardziej jako 3 podziemne z 40 pieter naziemnych łącznie..
Dla posiadaczy miejsc w garażu wyszło by korzystniej.
Ogólnie mamy dosyć drogie firmy obsługujące nasz budynek.

asiab
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2017, 12:41

Re: Skrzynki w garażu / brak możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz - Avia 2

Postautor: asiab » 25 lut 2019, 23:10

lokatorAvia pisze:ZZN to porażka.

Mysle ze warto byloby pomyslec nad zmiana zarzadcy. Nie zaszkodzi poszukac innych opcji. Ja osobiscie zaczynam watpic ze ZZN jest dobrym zarzadca, albo po prostu administratorzy nam sie nie sprawdzaja... Sama mam kilka otwartych tematow, ktore przeszly juz w trzecie rece i na razie zadnych rezultatow.

Slyszalam od mieszkancow Orlinskiego (budynek z pizzeria - nie wiem ktory to numer) ze sa zadowoleni z zarzadcy Gremax.

Rzucam temat do przemyslenia. Sama niestety ani nie dam rady zajac sie tematem, ani sie do tego nie nadaje :) ale moze bylby ktos kto chcialby sie poswiecic dla dobra ogolu ;)

kamil76
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2018, 10:40

Re: Skrzynki w garażu / brak możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz - Avia 2

Postautor: kamil76 » 26 lut 2019, 11:50

Dla mnie to za duże zamieszanie. Może nie jest idealnie, ale mi się dobrze współpracuję z ZZN. Trudno mi powiedzieć z czego wynikają te problemy komunikacyjne...



Wróć do „Avia 2 (etap III) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość