Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Forum przeznaczone dla osób, które zamieszkają na osiedlu Avia 2 budowanym przez Budimex w Czyżynach.
Polak
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2016, 23:25

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: Polak » 06 sie 2019, 16:33

janina_nowak pisze:Sama nie wiem, dla mnie jest ok, tak jak jest. Wszystkie moje sprawy były załatwiane szybko i skutecznie. Oczywiście mamy demokrację i dostosuje się do Waszego zdania.


@janina_nowak poważnie jest ok dla Ciebie?
To że nikt od ponad dwóch miesięcy nie zajmuje się naszym blokiem?
To, że na maile nikt nie odpisuje?
To, że nie można się dodzwonić na wskazany nr w strefie klienta?
To, że sprawa przeciekania ścian w garażu ostatecznie nie jest wyjaśniona?
To, że monitoring po likwidacji ochrony 2lata temu nadal nie jest zamontowany (mimo, że uchwała w tej sprawie przeszła)
To, że nie są wyjaśnione sprawy finansowe za 2017 i 2018 rok?
To, że ktoś wynajmuje inną firmę do czyszczenia odpływów mimo, że w umowie mamy zagwarantowane czyszczenie przez inną firmę i płacimy podwójnie?
To, że hala garażowa miała być czyszczona 4 razy w roku , a w 2018 była tylko 3 razy, a i tak płacimy tak jakby były 4 czyszczenia (w tym 2019, była na razie raz. Co zrobimy sobie kumulacje pod koniec roku i ktoś przeczyści w jednym miesiącu 3 razy? To nie jest efektywne zarządzanie.)?
To, że gołym okiem widać, że w okół innych bloków ktoś coś robi, a u nas nie?
To, że brak koszy na segregacje śmieci zgodnie z nową ustawą?

Nie będę wszystkich rzeczy wypisywał.
Wejdź w strefę klienta https://www.strefaklienta24.pl/zzn/cont ... ontr/login zaloguj się (o ile jesteś prawnym właścicielem mieszkania w którym mieszkasz, a jak tak to czy w ogóle złożyłaś wniosek o dostęp do strefy), a potem wejdź na link z protokołu ostatniego zebrania https://www.strefaklienta24.pl/zzn/iok/ ... Ident=1138
Zobaczysz na ile rzeczy czekamy z odpowiedzią/wyjaśnieniem.

Odpowiedzi te miały być udzielone do 15.04.2019 zgodnie z protokołem ze zebrania.
A "zarządca" nic z tym sobie nie robi.

Dla mnie to nie jest ok.
Ale tak jak piszesz mamy demokrację i każdy swój podgląd może przedstawić.

mmm123
Posty: 286
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:00

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: mmm123 » 06 sie 2019, 21:11

Polak pisze:
janina_nowak pisze:Sama nie wiem, dla mnie jest ok, tak jak jest. Wszystkie moje sprawy były załatwiane szybko i skutecznie. Oczywiście mamy demokrację i dostosuje się do Waszego zdania.

@janina_nowak poważnie jest ok dla Ciebie?

Polak, spokojnie. Ta sama pani pisała to samo jak była dyskusja o odwołaniu zarządcy w Orlinskiego 1 i Avia3. Można zobaczyć poprzednie posty tej pani. Oczywiście to, że te trzy bloki mają tego samego nieudolnego zarządcę to czysty przypadek.

obcynh
Posty: 31
Rejestracja: 28 lis 2018, 20:45

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: obcynh » 07 sie 2019, 20:48

Z monitoringiem nie jest tak łatwo,na to trzeba jakieś 90000.- wiem :o o było na avia3 ,kasa nie może iść z remontowi tylko wszyscy musza się dołożyć extra na to.


obcynh
Posty: 31
Rejestracja: 28 lis 2018, 20:45

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: obcynh » 07 sie 2019, 20:55

Konserwacja jestbieżąca,rozmawiałem z konserwatorem,chodzi po bloku i sprawdza co jest zepsute i naprawia.Nie czeka aż ktoś z zza zadzwoni bo by się niedoczekał.Panie sprzątające jak widza ze coś jest nie halo dzwonią do p.konserwatora.Z p.poz firma robi przegląd naklejki są dla nich żeby wiedzieli gdzie wymienić reduktor który się przywiesza,na klatce c wszystko działa,na b,na kl a kończą. Wystarczy zadzwonić do konserwatora i się dowiedzieć a nie pisać głupoty na forum i podpalać się.
Wiem co się dzieje na blokach orl 1 ,avia 3 avia 2 avia 5 i orl 5,mam tam mieszkania pod wynajem,proszę nie pisać ze się chwale.

Polak
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2016, 23:25

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: Polak » 12 sie 2019, 9:51

obcynh pisze:Konserwacja jestbieżąca,rozmawiałem z konserwatorem,chodzi po bloku i sprawdza co jest zepsute i naprawia.Nie czeka aż ktoś z zza zadzwoni bo by się niedoczekał.Panie sprzątające jak widza ze coś jest nie halo dzwonią do p.konserwatora.Z p.poz firma robi przegląd naklejki są dla nich żeby wiedzieli gdzie wymienić reduktor który się przywiesza,na klatce c wszystko działa,na b,na kl a kończą. Wystarczy zadzwonić do konserwatora i się dowiedzieć a nie pisać głupoty na forum i podpalać się.
Wiem co się dzieje na blokach orl 1 ,avia 3 avia 2 avia 5 i orl 5,mam tam mieszkania pod wynajem,proszę nie pisać ze się chwale.

Tak, tak - wszystko "działa". Tylko od tygodnia wisi informacja, że hydranty niesprawne, a "zarządca" nawet nie wywiesi informacji w tym temacie.
Po to jest strefa klienta, tablica informacyjna by o takich rzeczach informować mieszkańców, bo ktoś w ich imieniu ma zarządzać nieruchomością w której kupili mieszkanie.
Także dla mnie zarządzie nie działa sprawnie, patrząc na ostatni protokół z zebrania i rzeczy do wyjaśnienia, które ciągną się od oddania bloku i których tylko przybywa.
Nie wspomnę już, że powinno pojawić się rozliczenie CO.

D89
Posty: 554
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:26

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: D89 » 14 sie 2019, 19:32

Hydranty już sprawne, po przeglądzie.
Tym niemniej brak monitoringu po takim czasie od przegłosowania to grube przegięcie pały.
Do tego brak rozliczeń za ostatni kwartał i ogrzewania za cały ubiegły rok. Ciekawe czy faktury za media są płacone w terminie, bo może być gruby problem...

Polak
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2016, 23:25

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: Polak » 20 sie 2019, 12:44

D89 pisze:Hydranty już sprawne, po przeglądzie.

Skąd masz taką informacje?
Przegląd był i wykazał, że są niesprawne.
Od ponad trzech tygodni czekamy na naprawę.


D89
Posty: 554
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:26

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: D89 » 20 sie 2019, 18:30

W klatce B są na hydrantach naklejki z przeglądu, a zniknęły naklejki "niesprawny".

A czy ktoś coś wie kiedy będzie rozliczony II kwartał i ogrzewanie za zeszły rok? Przecież to powinien liczyć automat, do tego nie potrzeba nawet zarządcy...

Polak
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2016, 23:25

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: Polak » 21 sie 2019, 10:50

W klatce C są na hydrantach naklejki z przeglądu, i nadal są też naklejki "niesprawny".
Od zarządcy wiem, że nadal nie działa system przeciwpożarowy (brak wody).

Rozliczenie podobno ma być w tym tygodniu za poprzedni kwartał.
Co do CO nie wiadomo kiedy będzie.

Co do automatycznego wyliczania, to chyba działa ono tak samo jak nasi poprzedni "zarządcy".



Wróć do „Avia 2 (etap III) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości