Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Forum przeznaczone dla osób, które zamieszkają na osiedlu Avia 2 budowanym przez Budimex w Czyżynach.
lokatorAvia
Posty: 120
Rejestracja: 06 wrz 2016, 13:36

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: lokatorAvia » 01 sie 2019, 10:39

gapek pisze:
obcynh pisze:Orlinskiego 5, mówisz ze sa zadowoleni to poczytaj forum.Nie dziala system ppoz.

Ciekawe czy Wam działa ppoż? Bo Zzn tez wyłączał ppoż (np. na O1 wyłączyli już na początku ub.r. a firmie obsługującej ppoż co miesiąc płacimy za to ze alarm idzie donikąd..)


Orlińskiego 5 też chce się pozbyć swego Zarządcy bo działa na ich niekorzyść. Obecnie zadłużył wspólnotę już na ponad 100 tysięcy.

Jeśli chodzi o AVIA 2 (myślę że AVIA 3 też będzie chciała) musimy podjąć działania aby zmienić ZZN jak najszybciej.
To co dzieje się w naszej Wspólnocie to tragedia - znaczy brak Zarządzania/nadzorowania czegokolwiek.

Orlińskiego 1 zabrała głosy - wypowiedziała umowę dla ZZN-u (okres jest 3 miesięczny) i dopiero zaczęli szukać nowego Zarządcy.
Wybrali 3 oferty i poddali pod głosowanie.

Tylko musimy zebrać głosy -a zainteresowanie sprawami wspólnymi u ns wiadomo jakie jest....

Dlibura@interia.pl
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2017, 0:40

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: Dlibura@interia.pl » 01 sie 2019, 12:14

Tez jestem za pozbyciem się tego zarządcy. Ciekaw jestem co z nasza rada mieszkańców czy się zawiązała?

lokatorAvia
Posty: 120
Rejestracja: 06 wrz 2016, 13:36

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: lokatorAvia » 01 sie 2019, 12:37

Dlibura@interia.pl pisze:Tez jestem za pozbyciem się tego zarządcy. Ciekaw jestem co z nasza rada mieszkańców czy się zawiązała?

Niestety się nie zawiązała ponieważ Zarządca po ostatnim zebraniu Wspólnoty (jeszcze w marcu) mimo iż rozpoczęliśmy głosowanie nad uchwałą nigdy nie opublikował jej na stronie. Czy było to celowe działanie Zarządcy aby uniemożliwić powołanie Rady mieszkańców aby nie miał kto się ich czepiać i nadzorować pozostawiam do przemyślenia mieszkańcom naszej Wspólnoty.


mmm123
Posty: 286
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:00

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: mmm123 » 01 sie 2019, 16:17

lokatorAvia pisze:
Tylko musimy zebrać głosy -a zainteresowanie sprawami wspólnymi u ns wiadomo jakie jest....


Zainteresowanie jest wszędzie takie samo. W Orlinskiego 1 też. To jest kwestia tylko i wyłącznie tego czy potrafi zebrać się grupa kilku zaangażowanych mieszkańców i pociągnąć sprawy do przodu, w tym między innymi pochodzić po mieszkaniach i pozbierać głosy. Tak było w O1.

RadoslawGodzina
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2019, 23:03

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: RadoslawGodzina » 01 sie 2019, 23:44

Cześć,
Czytam sobie te posty i muszę stwierdzić, że wiele się nie dowiedziałem na temat tego jak zacząć temat zmiany zarządcy.
Czy ktokolwiek wie jak to trzeba zrobić krok po kroku?
Jak na razie widzę same buńczuczne posty typu "To kpina. Musimy zmienić zarząd" bla bla bla.
Czy ktoś wie od czego powinniśmy zacząć taką akcje skoro na spotkaniu w marcu nie udało się ustalić i przegłosować rady mieszkańców?
Potrzebny jest konkretny plan.
Zacząć od zbierania głosów chodząc od mieszkania do mieszkania?
Jestem w stanie pomóc w zbieraniu głosów ale nie jestem w stanie robić tego sam.
Proszę o kompetentną osobę o zabranie głosu ;)
Dziękuję

Radek klatka C.

Szyha01
Posty: 8
Rejestracja: 29 lip 2019, 5:55

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: Szyha01 » 02 sie 2019, 6:38

Wczoraj czytałem dobry artykuł na temat naszego problemu:

m.regiodom.pl/portal/wiadomosci/analizy-raporty/zarzadca-nieruchomosci-bywa-niekompetentny-jak-pozbyc-sie-takiego-zarzadc

RadoslawGodzina
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2019, 23:03

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: RadoslawGodzina » 05 sie 2019, 7:54

Wynika z tego że dalej nie możemy za bardzo nic zrobić chyba bo zarządu wspólnoty mieszkaniowej nie mamy(przyjmując, że jesteśmy dużą wspólnotą).

"w tzw. dużych wspólnotach do rozwiązania umowy wystarczy oświadczenie o wypowiedzeniu umowy złożone podmiotowi administrującemu przez Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej, zaś w tzw. małych wspólnotach mieszkaniowych takie oświadczenie woli powinno zostać złożone przez właścicieli posiadających przynajmniej połowę udziałów"


gapek
Posty: 116
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:25

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: gapek » 05 sie 2019, 17:48

RadoslawGodzina pisze:Cześć,
Czytam sobie te posty i muszę stwierdzić, że wiele się nie dowiedziałem na temat tego jak zacząć temat zmiany zarządcy.
Czy ktokolwiek wie jak to trzeba zrobić krok po kroku?
Jak na razie widzę same buńczuczne posty typu "To kpina. Musimy zmienić zarząd" bla bla bla.
Czy ktoś wie od czego powinniśmy zacząć taką akcje skoro na spotkaniu w marcu nie udało się ustalić i przegłosować rady mieszkańców?
Potrzebny jest konkretny plan.
Zacząć od zbierania głosów chodząc od mieszkania do mieszkania?
Jestem w stanie pomóc w zbieraniu głosów ale nie jestem w stanie robić tego sam.
Proszę o kompetentną osobę o zabranie głosu ;)
Dziękuję

Radek klatka C.


W wielkim skrócie jak to zostało zrobione w O1:
Zebranie podpisów 10% udziałów właścicieli pod wnioskiem o zwołanie zebrania
Przygotowanie projektów uchwał dot zmiany sposobu zarządzania
Znalezienie osób które będą w zarządzie wspólnoty lub firmy która będzie nowym zarządca powierzonym
Zebranie z udziałem notariusza - załatwić notariusza
Zebranie 50% + 1 udziałów „za” uchwała o zmianie sposobu zarządzania - w praktyce zbieranie pełnomocnictw od właścicieli do głosowania na zebraniu (najdłuższa i najtrudniejsza cześć pracy), bo szanse marne/żadne żeby 50% było na zebraniu i było za
Zebranie - głosowanie: zmiana sposobu zarządzania, wybór nowego zarządu właścicielskiego/powierzonego
Wypowiedzenie umowy Zzn
Wybór nowej firmy (o ile zarząd właścicielski a nie powierzony), podpisanie umowy z nowa firma (albo uchwala, zależy jak to w uchwale o powołaniu nowego zarządu zapisane).
Brzmi krótko, w rzeczywistości mozolna praca, naprawdę dużo pracy, zaangażowania i poświęconego czasu, którego prawie nikt nie dostrzeże. W O1 „akcja zmiana” ;) trwała od grudnia 2018 chyba.. a ile macie mieszkań? I ile z tego jest wynajmowanych?
A No i przy Zzn jeszcze prostowanie wieeeeluuuuuu spraw - W O1 do dziś nie odgrzebalismy się z tego co Zzn narobiło. U Was tez ciekawie - bo np macie umowy ze za terminowe zapłaty płacicie niższe fv ale Zzn terminowo nie płaci i dlatego płacicie wyższe, w O1 niestety tez tak samo :( plus fv odsetkowe które Zzn płaci za płatności pp terminie.. a to tylko wierzchołek góry lodowej która jest na O1.
Ale odliczamy dni do rozpoczęcia pracy przez nowego zarządcę!
Jeśli uzbieranie zapaleńców ;) i będziecie potrzebować pomocy to w miare możliwości mogę spróbować pomoc.

asiab
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2017, 12:41

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: asiab » 05 sie 2019, 21:23

Niesmialo zaproponuje zeby osoby chetne zajeciem sie tym tematem zostaly za to wynagrodzone! Wiadomo ze trzeba poswiecic swoj wolny czas i nikt (albo prawie nikt) nie bedzie chetny robic to za darmo.

Nie mysle tu o kokosach oczywiscie ani wynagrodzeniu rownemu wakacjom na Hawajach ale kwocie/prezencie namacalnym na ktory w miare mozliwosci zlozymy sie wszyscy.

janina_nowak
Posty: 16
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:55

Re: Brak Zarządcy / brak kontaktu z zarządcą wspólnoty - Avia 2

Postautor: janina_nowak » 06 sie 2019, 15:04

Sama nie wiem, dla mnie jest ok, tak jak jest. Wszystkie moje sprawy były załatwiane szybko i skutecznie. Oczywiście mamy demokrację i dostosuje się do Waszego zdania.



Wróć do „Avia 2 (etap III) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość