Wywietrzniki okienne i ich zbyt mocne działanie w mieszkaniu - Avia 4

Forum dla osób, które zamieszkają w budynku Avia 4 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach.
dorian
Posty: 40
Rejestracja: 31 mar 2016, 18:26

Wywietrzniki okienne i ich zbyt mocne działanie w mieszkaniu - Avia 4

Postautor: dorian » 30 lis 2016, 16:20

Czy u was też tak ciągnie od wywietrzników w kuchni i pokojach? chodzi mi mi o stronę od Avii II

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Wywietrzniki okienne i ich zbyt mocne działanie w mieszkaniu - Avia 4

Postautor: iti » 30 lis 2016, 19:22

Podobnie, zbyt mocno działające nawiewniki w oknach mają mieszkańcy Orlińskiego 4, czyli chyba sprawa jest standardowa raczej, tam też ludziom wietrzyło mieszkania, pewnie nadal wietrzy niektórym, bo coś to automatyczne zamykanie działa tak sobie (przepływ powietrza miał się sam regulować, a tymczasem dmuchało z nich równo cały czas, wiadomo, że w lecie mniej to przeszkadzało niż teraz. Sposoby były różne, ale najpowszechniejszy chyba, to zdjęcie maskownicy i zaklejenie części otworu w drzwiach taśmą klejącą ;) Jeszcze inni na nawiewnikach kładli ręczniki / ściereczki, żeby ograniczyć przepływ powietrza. Generalnie sposobów na to, jak poradzić sobie ze zbyt mocno działającymi nawiewnikami w oknach są różne, choć wszystkie to jakieś pół środki, a chciałoby się, żeby po prostu od początku dobrze działały :?

Olego75
Posty: 18
Rejestracja: 31 mar 2016, 20:03

Re: Wywietrzniki okienne i ich zbyt mocne działanie w mieszkaniu - Avia 2

Postautor: Olego75 » 07 gru 2016, 0:06

Myślę, że wieje z każdej strony :( .
Można powiedzieć, że wiatr w mieszkaniu hula. Stojąc 3 metry od okna to czuć jest powiew.
Trzeba metodą "Adama Słodowego" trochę przysłonić otwory pod nawiewnikami i będzie ok.
W przeciwnym razie kaloryfery na "5" mogą nie dać rady przy ---15-to stopniowym mrozie ;)


KOSMO
Posty: 105
Rejestracja: 18 kwie 2015, 10:55

Re: Wywietrzniki okienne i ich zbyt mocne działanie w mieszkaniu - Avia 4

Postautor: KOSMO » 07 gru 2016, 9:04

anemostaty co do zasady posiadają regulację (kratki wywiewne) ja u siebie wykręcam na lato a na zimę dokręcam w zależności od potrzeb,
nie wiem jakie są u was ale wygląda to mniej więcej jak na fotce, ja mam dodatkową opcję "przeciwpożarową" potrafią się zamknąć same w razie potrzeby

Obrazek

adi
Posty: 207
Rejestracja: 05 sie 2016, 9:50

Re: Wywietrzniki okienne i ich zbyt mocne działanie w mieszkaniu - Avia 4

Postautor: adi » 07 gru 2016, 10:03

Ktoś tu powyżej wspomniał już o tym samym problemie w bloku Orlińskiego 4, tam też jest o tym, jak można regulować anemostaty / wywiewniki w nowych mieszkaniach od Budimexu. Ale tak czy inaczej, wydaje się że nawiewniki w oknach trzeba będzie przysłonić... Inna sprawa, że przy kombinowaniu z czymś takim, to przydałby się jakiś czujnik przepływu powietrza, co by go za bardzo w mieszkaniu nie ograniczyć :) W każdym razie dzięki temu robi się cieplej w mieszkaniu ;)



Wróć do „Avia 4 (etap II) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości