Koszty ochrony bloku na osiedlu Avia 4 - opinie i dyskusja

Forum dla osób, które zamieszkają w budynku Avia 4 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach.
michalb
Posty: 168
Rejestracja: 29 lip 2014, 23:34

Re: Koszty ochrony bloku na osiedlu Avia 4 - opinie i dyskusja

Postautor: michalb » 27 sty 2016, 21:00

Piękna wizja - niech wspólnoty się dogadają.
myślę że od początku w samych wspólnotach nie będzie jednomyślności, a co dopiero gdy będzie trzeba pogodzić wszystkie razem...

jestem trochę pesymistą w tym zakresie :)

D89
Posty: 554
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:26

Re: Koszty ochrony bloku na osiedlu Avia 4 - opinie i dyskusja

Postautor: D89 » 27 sty 2016, 21:47

To trudno, kto się nie umie dogadać traci. Monitoring bez obsługi nie ma sensu, tak samo ochroniarz w każdym bloku. Moja propozycja daje najlepsze efekty przy minimum kosztów.

michalb
Posty: 168
Rejestracja: 29 lip 2014, 23:34

Re: Koszty ochrony bloku na osiedlu Avia 4 - opinie i dyskusja

Postautor: michalb » 21 sie 2016, 12:10

D89 pisze:To trudno, kto się nie umie dogadać traci. Monitoring bez obsługi nie ma sensu, tak samo ochroniarz w każdym bloku. Moja propozycja daje najlepsze efekty przy minimum kosztów.

Monitoring + ochrona jest już w mojej ocenie mocno kosztowna, oraz trąci trochę przerostem formy nad treścią, czy w mieszkaniach będą przechowywane ponad przeciętnie warte przedmioty???

ochrona ma sens jak stanowiła by jakieś zagrożenie dla złodzieja, coż zatrudnieni stróże raczej na takich nie wyglądają, choć może to tylko pozory.
Monitoring ma zawsze sens, bo jego głównym celem jest charakter dowodowy oraz identyfikacyjny sprawcy oraz pomocny w różnych innych dziwnych sytuacjach sąsiedzkich.


D89
Posty: 554
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:26

Re: Koszty ochrony bloku na osiedlu Avia 4 - opinie i dyskusja

Postautor: D89 » 21 sie 2016, 13:57

A jakie to konkretnie chciałbyś stanowić "zagrożenie dla złodzieja"?

Mając sam monitoring to będziesz mógł sobie obejrzeć nagranie na którym złodziej Ci pomacha z pozdrowieniami wynosząc fanty z Twojego mieszkania. Kamera nie wezwie policji, straży, pogotowia itp.

Ja proponuję zorganizować całościowo ochronę całego osiedla Avia. Dwóch pracowników ochrony (czy też raczej portierni - jak zwał, tak zwał) + system kamer na całym osiedlu. Na pewno wyjdzie znacznie taniej niż utrzymywać ochronę w każdym bloku osobno, a monitoring poprawi efektywność pracy. Dodatkowo taki ochroniarz/portier siedzący przy bramie wejściowej na osiedle mógłby też pełnić różne zadania dodatkowe: pokierować kuriera/dostawców/gości itp.

ngy16687
Posty: 506
Rejestracja: 20 wrz 2015, 18:36

Re: Koszty ochrony bloku na osiedlu Avia 4 - opinie i dyskusja

Postautor: ngy16687 » 21 sie 2016, 16:25

Ochrona na takim osiedlu nigdy nie będzie skuteczna, chyba, że każda klatka będzie miała coś a'la concierge. Pan Portier i jednocześnie operator monitoringu wita i żegna każdego mieszkańca i gościa. Jak nie zna, dzwoni do mieszkania czy kogoś się spodziewa mieszkaniec. Jeśli ktoś chce zobaczyć jak to działa dam namiar. To jest skuteczne, ale i kosztowne. Każde inne rozwiązanie jak pisałem w innym wątku znacznie lepiej zastąpić dobrym ubezpieczeniem budynku i ubezpieczeniem osobistym (Zabezpieczenie budynku - monitoring i ubezpieczenie)

ptrala88
Posty: 5
Rejestracja: 06 kwie 2017, 9:37

Re: Koszty ochrony bloku na osiedlu Avia 4 - opinie i dyskusja

Postautor: ptrala88 » 11 maja 2017, 15:12

Witam.

I jak pozbyliście się w koncu ochrony?
Jestem z Avii 5 i koszty ochrony vs. brak jej skuteczności są dość istotne.

kadam89
Posty: 26
Rejestracja: 01 kwie 2015, 13:06

Re: Koszty ochrony bloku na osiedlu Avia 4 - opinie i dyskusja

Postautor: kadam89 » 23 maja 2017, 18:16

Wypowiedzenie umowy może nastąpić za pomocą przyjęcia budżetu wspólnoty bez uwzglednienia ochrony. Sprawę trzeba zgłosić na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej - do przegłosowania


Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Koszty ochrony bloku na osiedlu Avia 4 - opinie i dyskusja

Postautor: Nowy » 23 maja 2017, 22:18

Można też uchwałę we wspólnocie mieszkaniowej przeprowadzić, akurat to raczej powinno znaleźć poparcie, już są przykłady w okolicy, które się z tym uporały, na przykład Orlińskiego 4.

Asiunia93
Posty: 20
Rejestracja: 25 sie 2018, 20:44

Re: Koszty ochrony bloku na osiedlu Avia 4 - opinie i dyskusja

Postautor: Asiunia93 » 25 sie 2018, 21:40

Ja uważam że ta ochrona jest nie potrzebna płacimy tylko ciężkie pieniądze, a pan emeryt sobie drzemki urządza, powinien byc monitoring, i bramy zamykane. W końcu kupiliśmy mieszkania na osiedlu zamkniętym.



Wróć do „Avia 4 (etap II) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości