Wyłączone ogrzewanie w inwestycji Avia 4 w Krakowie

Forum dla osób, które zamieszkają w budynku Avia 4 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach.
Piotrek
Posty: 18
Rejestracja: 18 paź 2015, 9:15

Wyłączone ogrzewanie w inwestycji Avia 4 w Krakowie

Postautor: Piotrek » 15 maja 2016, 8:26

Witam,
Nie wiem czy wszyscy z was zauważyli, ale mamy od kilku dni wyłączone ogrzewanie w naszym budynku. Uważam, że skoro pogoda nie jest jeszcze letnia i w nocy temperatury są po 7 stopni, to wypadało by mieć możliwość ogrzania mieszkania. Tym bardziej, że każde mieszkanie ma własny licznik ciepła, więc nikt nie płaci za innych, kto nie chce, nie włącza.
Tym bardziej, że w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
z dnia 12 kwietnia 2002 r. (Dz.U. Nr 75, poz. 690) tj. z dnia 17 lipca 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 1422), jest napisane, że w łazience ma być 24stopnie, a ja mam aktualnie 21.
piib.org.pl/budownictwo-aktyprawne-61/przepisy-i-warunki-techniczno-budowlane-aktyprawne-180/593-rozporzidzenie-ministra-infrastruktury-z-dnia-12-kwietnia-2002-r-w-sprawie-warunkechnicznych-jakim-powinny-odpowiadaudynki-i-ich-usytuowanie-cz-1
Kąpiąc nasze małe dziecko zastanawiam się czy się przeziębi przy takich warunkach.
Poza tym chyba zarządca powienien nas o tym poinformować.
Co wy na to?

Pozdrawiam
Piotrek

eve
Posty: 169
Rejestracja: 04 kwie 2016, 22:15

Re: Wyłączone ogrzewanie w inwestycji Avia 4 w Krakowie

Postautor: eve » 15 maja 2016, 10:57

za stroną MPEC-u:

"ODBIORCY ENERGII CIEPLNEJ KRAKOWA I SKAWINY
Biorąc pod uwagę panujące warunki atmosferyczne oraz długoterminową prognozę pogody Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie informuje, że z dniem 11 maja 2016 r. kończy dostawę energii cieplnej na cele ogrzewania.

Przypominamy, że na pisemny wniosek odbiorcy MPEC będzie kontynuować dostawę ciepła na cele ogrzewania po 11 maja 2016 r."
mpec.krakow.pl/aktualnosci#slide

Piotrek
Posty: 18
Rejestracja: 18 paź 2015, 9:15

Re: Wyłączone ogrzewanie w inwestycji Avia 4 w Krakowie

Postautor: Piotrek » 15 maja 2016, 13:00

Czy nie uważacie, że powinniśmy zostać o tym poinformowani przez zarządcę i zapytani, czy chcemy dalej mieć możliwość dogrzania mieszkań?
Jak dla mnie 21 stopni w łazience to nie jest akceptowalna temperatura, ja mam małe dziecko i chciałbym bez obaw móc gą kąpać a nie zastanawiać się czy nie jest za zimno i się rozchoruje po takiej kąpieli?
Ja bym jeszcze chciał mieć możliwość dogrzania mieszkania.



Wróć do „Avia 4 (etap II) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość