Pytanie o przeróbki w mieszkaniu - osiedle Avia Kraków

Forum dla osób, które zamieszkają w budynku Avia 4 budowanym przez Budimex w krakowskich Czyżynach.
mko13
Posty: 220
Rejestracja: 21 maja 2015, 14:44

Re: Pytanie o przeróbki w mieszkaniu - osiedle Avia Kraków

Postautor: mko13 » 30 sie 2016, 20:51

No właśnie jedyna kwestia nad którą się zastanawiałem to kwestia wentylacji... bo tu się nie da jakimś przewodem tego podłączyć. Chciaż wiem, że niektórzy mają zamontowany okap z filtrem i nie jest on podłączony do wentylacji (pochłania zapachy).

Kicek!!!
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2016, 23:27

Re: Pytanie o przeróbki w mieszkaniu - osiedle Avia Kraków

Postautor: Kicek!!! » 30 sie 2016, 23:05

Musicie postarać się o pozostałe projekty instalacyjne bo bez tego mozna tylko gdybać. Tak to będziecie wiedzieć na czym stoicie i wtedy można przemyśleć sprawę raz jeszcze :)

mko13
Posty: 220
Rejestracja: 21 maja 2015, 14:44

Re: Pytanie o przeróbki w mieszkaniu - osiedle Avia Kraków

Postautor: mko13 » 30 sie 2016, 23:15

Zgadza się. Napisałem już do Bmx o udostępnienie wszystkich instalacji i teraz na nie czekam.


mko13
Posty: 220
Rejestracja: 21 maja 2015, 14:44

Re: Pytanie o przeróbki w mieszkaniu - osiedle Avia Kraków

Postautor: mko13 » 31 sie 2016, 10:15

Kicek!!! pisze:Jeżeli chodzi o projekty instalacji, to dostaliśmy wszystkie o które poprosiliśmy tj. Wod-kan, elektryka, wentylacja i budowlany.

Co to jest projekt budowlany?

Kicek
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2016, 12:40

Re: Pytanie o przeróbki w mieszkaniu - osiedle Avia Kraków

Postautor: Kicek » 31 sie 2016, 11:25

Taki ze wszystkimi wymiarami pomieszczeń, grubości ścian itp. Na jego podstawie możesz sobie zrobić dokładnie taki sam w AutoCadzie, a to znowu pomoże w zrobieniu kosztorysu jeżeli takowy masz w planie :)

maniekmal
Posty: 337
Rejestracja: 18 wrz 2015, 11:04
Lokalizacja: Avia3

Re: Pytanie o przeróbki w mieszkaniu - osiedle Avia Kraków

Postautor: maniekmal » 03 lis 2016, 12:56

my otrzymaliśmy wszystkie plany instalacji w (takim samym mieszkaniu - lustrzane odbicie, AVIA3) i z tego co już rozmawiałem z osobą, która się na budowlance zna, to takie przeniesienie kuchni do salonu jest możliwe. Jedyny problem może stanowić woda, bo ta jest przecież w podłodze puszczona (mamy tylko wyjście z podłogi pod zlew, zmywarkę itd). Trzeba pewnie będzie puścić rurki z wodą po ścianie (bo kucie nie wchodzi w grę) i potem zastawić to jakimś karton gipsem. Stracimy wtedy jakieś 5cm na szerokości pokoju ale oszczędzi nam to jakiś makabrycznych ingerencji w ściany nośne (w których i tak chyba nie można kuć). Przeniesienie instalacji elektrycznej już problemem nie jest.

Kicek!!!
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2016, 23:27

Re: Pytanie o przeróbki w mieszkaniu - osiedle Avia Kraków

Postautor: Kicek!!! » 03 lis 2016, 19:38

Uważam, że żadne przerobki problemem nie są i wszystko da się zrobić :) wszystkie ściany wewnątrz mieszkania to ścianki działowe :) raczej ciężko by było kuć w żelbecie ;)



Wróć do „Avia 4 (etap II) - forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość