Ochrona osiedlowa Avia / obowiązki i sposób działania ochrony

Forum osiedla Avia dla mieszkańców i osób planujących zakup. Standard wykończenia, podpisywanie umów, odbiory.
mmm123
Posty: 286
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:00

Ochrona osiedlowa Avia / obowiązki i sposób działania ochrony

Postautor: mmm123 » 20 sie 2018, 21:45

Prawie wszystkie bloki na osiedlu Avia odwołują ochronę do swojego bloku. Jednak przypominam, że ciągle utrzymujemy 2 ochroniarzy (przy bramach Avia 1 i 3).
Będziemy patrzeć jak za nasze pieniądze siedzą i nic nie robią 24h na dobę czy może ustalimy im jakiś zakres obowiązków? Ja uważam, że najlepiej jakby każdy blok w Avii miał monitoring i tych 2 ochroniarzy zajmowało się tym monitoringiem. Chyba 8 bloków we 2 ogarną. Do tego jak dojdzie zamykana brama (a przynajmniej na noc) poziom komfortu i bezpieczeństwa powinien wzrosnąć. Pod kogo podlegają ci ochroniarze?
Podsumowując: zamykane osiedle+ monitoring+ochrona osiedlowa to jest wg mnie to czego nam potrzeba. W końcu wiele osób decydowalo się z tego powodu na zakup tutaj mieszkania. Ale na razie nic z tego jeszcze nie funkcjonuje.

EdekSomsiad
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2018, 19:06

Re: Ochrona osiedlowa Avia / obowiązki i sposób działania ochrony

Postautor: EdekSomsiad » 21 sie 2018, 0:22

Super pomysł i plan, tylko może wystąpić problem, ponieważ owi ochroniarze nie są zatrudnieni przez spółdzielnię tylko przez Budimex i to on rozdaje karty. Zgadzam się również co do monitoringu, została usunięta ochrona a w zamian nie dostaliśmy nic, myślę, że kamery w blokach, windach, klatkach jak i cale terytorium osiedla to podstawa, druga opcja jest też uświadomienie tego, że 2 ochroniarzy nie ogarnie tyle kamer, oraz bram wjazdowych. Z niecierpliwością czekam aż ostatni blok zostanie całkowicie sprzedany tzn. Mieszkania i wtedy myślę, że będzie można spokojnie decydować o losach osiedla oraz inwestycji.

Asiunia93
Posty: 20
Rejestracja: 25 sie 2018, 20:44

Re: Ochrona osiedlowa Avia / obowiązki i sposób działania ochrony

Postautor: Asiunia93 » 25 sie 2018, 20:58

Witam ja tez uważam że to jest dobry pomysł żeby na każdym bloku były zamontowane kamery i oczywiście zamykane bramy jak tu pisaliście wcześniej po to te mieszkania kupiliśmy na osiedlach zamkniętych aby czuć się bezpiecznie. Parę razy szłam osiedlem ponieważ jestem w trakcie kupowania mieszkania i widziałam jak pan ochroniarz ma wszystko w d... a my za to płacimy ciężkie pieniądze.Myślę że jak już wszystkie bloki na avi będą oddane i wszystkie mieszkania będą sprzedane to trzeba będzie ustalić coś z tym. Pozdrawiam :)


mik
Posty: 566
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:11

Re: Ochrona osiedlowa Avia / obowiązki i sposób działania ochrony

Postautor: mik » 28 sie 2018, 11:49

Ktoś wie, kiedy zamkną bramki od strony 2PL? Jest w ogóle plan zamontowania tam domofonów czy zwykłych bramek na klucz?

AnnaNY
Posty: 50
Rejestracja: 28 cze 2017, 0:38

Re: Ochrona osiedlowa Avia / obowiązki i sposób działania ochrony

Postautor: AnnaNY » 28 sie 2018, 14:28

Generalnie przy bramce między Avia 7 i 8 jest domofon, miedzy 7 a 6 wydaje mi się, że też dodatkowo wszystkie bramki mają zamek na klucz.
Pewnie osiedle zacznie się zamykać jak skończą wszystkie prace. koło okrąglaka dalej ogrodzenie jest a w Avia 8 chyba dopiero zaczynają oddawać mieszkania. Mam nadzieje, że do końca roku coś się ruszy z zamykaniem osiedla.

ked14
Posty: 149
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:42

Re: Ochrona osiedlowa Avia / obowiązki i sposób działania ochrony

Postautor: ked14 » 28 sie 2018, 14:31

co to za zamknięcie, jak przycisk do otwierania bramki (między avia 7 i 8) umiejscowiony jest na w zasadzie na samej bramce
Wciśnięcie go od zewnątrz to żaden problem.
Projektant tu się mocno popisał, równie dobrze mógł go umieścić na zewnątrz - efekt taki sam :)

GrzegorzDragon
Posty: 89
Rejestracja: 17 lut 2016, 14:59
Lokalizacja: Kraków,Avia 1

Re: Ochrona osiedlowa Avia / obowiązki i sposób działania ochrony

Postautor: GrzegorzDragon » 11 wrz 2018, 23:30

generalnie powinniśmy zrezygnować z ochrony....wczorajsza wieczorna sytuacja dobitnie to potwierdza....
jakiś debil tak zaparkował praktycznie w bramie wjazdowej, że nie dało się wjechać na osiedle(na wprost portierki) czy ochrona cokolwiek w tej kwestii zrobiła? a no nic....dopiero ochroniarz łaskawie ruszył dupę na zewnątrz jak go jakiś mieszkaniec opierdzielił, nie mogąc wjechać na osiedle

a pewnie takich sytuacji nie brakuje w ciągu dnia...więc zasadnicze pytanie:

PO CHOLERĘ ONI SĄ?????


ked14
Posty: 149
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:42

Re: Ochrona osiedlowa Avia / obowiązki i sposób działania ochrony

Postautor: ked14 » 12 wrz 2018, 7:14

GrzegorzDragon pisze:generalnie powinniśmy zrezygnować z ochrony....wczorajsza wieczorna sytuacja dobitnie to potwierdza....
jakiś debil tak zaparkował praktycznie w bramie wjazdowej, że nie dało się wjechać na osiedle(na wprost portierki) czy ochrona cokolwiek w tej kwestii zrobiła? a no nic....dopiero ochroniarz łaskawie ruszył dupę na zewnątrz jak go jakiś mieszkaniec opierdzielił, nie mogąc wjechać na osiedle

a pewnie takich sytuacji nie brakuje w ciągu dnia...więc zasadnicze pytanie:

PO CHOLERĘ ONI SĄ?????

to że ludzie parkują jak im się podoba to jedno (parkowanie w bramie to nigdy nie jest dobry pomysł), ale mieszkaniec o którym wspominasz to swobodnie by przejechał (w zasadzie 99% samochodów bez problemu by przejechało), ale lepiej było wyrazić swoją dezaprobatę, opierdzielić ochronę skoro nadarzyła się sposobność i walić w klakson przez kilka dobrych minut po 22

M4334
Posty: 120
Rejestracja: 09 mar 2016, 19:58

Re: Ochrona osiedlowa Avia / obowiązki i sposób działania ochrony

Postautor: M4334 » 12 wrz 2018, 12:06

Czy ktoś ma jakieś konkretne przesłanki do tego aby ochrona była zatrudniania na naszym osiedlu? Nie licząc argumentu w postaci " jak kupowałem mieszkanie to było mówione że osiedle będzie chronione i głównie dla tego się zdecydowałem..."

Po co oni są na naszym osiedlu? co konkretnie mają robić? Do obsługi bram można wykupić serwis reagujący w razie awarii 24h i będzie taniej niż ochrona.

RaceX
Posty: 125
Rejestracja: 23 kwie 2018, 8:04

Re: Ochrona osiedlowa Avia / obowiązki i sposób działania ochrony

Postautor: RaceX » 12 wrz 2018, 12:58

Od każdej strony ta sytuacja była ciekawa.
Gość zaparkował w bramie w taki sposób, jakby goniło go Zombi i porzucił samochód.
Kierowcy, którzy zostali "zablokowani" oczywiście dawali ostro po klaksonie. Używanie klaksonu w terenie zabudowanym szczególnie w celu "wyrażenia emocji" jest zabronione, a po 22 to już totalne przegięcie. Jestem za tępieniem takich byle jak parkujących, ale tTaka afera na całe osiedle, nie była potrzebna bo Suvem dałbym radę przejechać, a co dopiero zwykłym sedanem.
Ochroniarz wyszedł jakby dopiero wstał i brakowało jeszcze, żeby jadł popcorn bo z zaciekawieniem obserwował co się dzieje. Był w szoku jak ktoś zwrócił uwagę bodygardowi, że nie powinien do takich akcji dopuścić szczególnie w miejscu "pod nosem".
Na koniec komentarz cienkim głosem jednego z dwóch ciekawych Panów, którzy spacerowali z małym pieskiem "po co taka afera, po 22 mamy ciekawsze rzeczy do robienia" :lol:



Wróć do „Osiedle Avia - forum dotyczące tematów ogólnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości