Proszę zamykać bramkę przy kościele - Osiedle Avia

Forum osiedla Avia dla mieszkańców i osób planujących zakup. Standard wykończenia, podpisywanie umów, odbiory.
D89
Posty: 554
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:26

Re: Proszę zamykać bramkę przy kościele - Osiedle Avia

Postautor: D89 » 17 mar 2019, 19:16

znasiek pisze:do Lewiatanka na 2 pułku to wszyscy walą tłumami z Avii ale żeby ktoś do nas wszedł to już nie nie bezpieczeństwo i inne brednie
Czy właściciel Lewiatana ma coś przeciwko temu że przychodzą do niego klienci z Avii? Więc takie argumenty to sobie wsadź do kieszeni.

Poza tym, gdyby w pawilonie na D303 zamiast państwowej poczty mieścił się jakiś prywatny biznes to żaden właściciel nie pozwoliłby na postawienie tego płotu...
Ekspresjah pisze:Avia jest jak przechodni pokój, w centrum pomiędzy innymi osiedlami, przejście przez nią rzeczywiście pozwala dojść do różnych istotnych punktów.
Nie jest. Ogrodzenie Avii nie przecina żadnych ciągów komunikacyjnych bo niczego takiego tu wcześniej nie było. Na Avii nie ma też żadnych sklepów ani lokali usługowych i nikt obcy nie ma żadnego interesu żeby tu się szwendać. Problem z furtką przy placu zabaw polega na tym że na D303 powstał płot blokujący zaprojektowaną oś: pawilon z pocztą - Orlińskiego - zabytkowy hangar. Skutkiem tej złośliwości sporo mieszkańców musi nadkładać drogi, więc nic dziwnego że chętnie ją sobie nieco skracają przez plac zabaw.

Na naszym osiedlu sklepy i punkty usługowe są ulokowane właśnie wzdłuż Orlińskiego i ta ulica jest ogólnodostępna i została pomyślana jako główna oś - jej dodatkowym walorem jest to że idąc od strony D303 jej zamknięciem jest piękny zabytkowy budynek. Ale ponieważ u nas każdy zna się na urbanistyce, a sąsiad sąsiadowi sąsiadem to zamiast przemyślanego, wygodnego i atrakcyjnego wizualnie układu mamy bieganie dookoła, wydeptywanie ścieżek w błocie i rozhisteryzowane matki drżące nad bezpieczeństwem swoich wychuchanych pociech.

znasiek
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:53
Lokalizacja: Avia

Re: Proszę zamykać bramkę przy kościele - Osiedle Avia

Postautor: znasiek » 17 mar 2019, 22:27

D89 pisze:
znasiek pisze:do Lewiatanka na 2 pułku to wszyscy walą tłumami z Avii ale żeby ktoś do nas wszedł to już nie nie bezpieczeństwo i inne brednie
Czy właściciel Lewiatana ma coś przeciwko temu że przychodzą do niego klienci z Avii? Więc takie argumenty to sobie wsadź do kieszeni.
Na Avii nie ma też żadnych sklepów ani lokali usługowych i nikt obcy nie ma żadnego interesu żeby tu się szwendać

A co tu ma do rzeczy jaki stosunek ma do tego właściciel Lewiatana, bo to kompletnie bezsensowny argument; przecież chodzi o to że skoro my korzystamy z lokali usługowych na ich osiedlach to niech oni sobie też korzystają swobodnie z naszych, a nie natrafiają na zamknięte furtki. Oni furtek nie mają do swoich lokali usługowych. Jakto na Avii nie ma żadnych sklepów ani lokali użytkowych?!, to ty chyba nigdy nie przechodziłeś obok bloku Avii 1, 3 i 5.
Widzę że jakaś chora Trump-owa ideologia zaczyna się upowszechniać w tym społeczeństwie, dzielić zamiast jednoczyć, grodzić, stawiać mury, izolować się.

mmm123
Posty: 286
Rejestracja: 23 sty 2018, 23:00

Re: Proszę zamykać bramkę przy kościele - Osiedle Avia

Postautor: mmm123 » 17 mar 2019, 23:20

michalxg pisze:Ekspresjah, aż się serce raduje, gdy widzę, że mieszkają tu również ludzie ze zdrowym podejściem :)

:D ja prdl...


Asiunia93
Posty: 20
Rejestracja: 25 sie 2018, 20:44

Re: Proszę zamykać bramkę przy kościele - Osiedle Avia

Postautor: Asiunia93 » 18 mar 2019, 10:06

Witam widzę że tam zamykania furtek jest bardzo gorącym tematem, a ja szczerze powiem że jestem za zamykaniem furtek i je zamykam za każdym razem w końcu my mieszkańcy AVI płacimy z to wszystko ciężkie pieniądze tak jak tam wcześniej pisaliście nasze osiedle jest tak zaprojektowane żeby furtki zamykać , a co mnie interesuje D303 po co spółdzielnia postawiła ten durny płot sami zaczęliście się odgradzać jak tylko zaczęła się Avia budować ile żeście się ujojczyli że taką piękną zieleń wam zabierają boże jakie przeklęte osiedle powstaje tylko nigdy nic z ta wasza cudowną zielenią nie zrobiliście już zapomnieliście jakie śmietnisko było przed blokiem nr. 26 na 2 PL , ile żuli , lumpów spało ile razy tam się coś paliło szczury goniły, to wam pasowało nic nie zrobiliście tyle lat a jak nagle coś fajnego powstało to źle.A może byście tak powiedzieli ile waszych dzieci pokupowało sobie tam mieszkania na AVI na Orlińskiego , hmm a z spółdzielni mieszkaniowej Czyżyny to co państwo radni nie mają mieszkań?? Więc przestańcie się czepiać ciągle tych furtek, a Lewiatan jest ogólne dostępny !!

mik
Posty: 566
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:11

Re: Proszę zamykać bramkę przy kościele - Osiedle Avia

Postautor: mik » 18 mar 2019, 10:59

znasiek pisze: to ty chyba nigdy nie przechodziłeś obok bloku Avii 1, 3 i 5.

Sklepy są od strony gminnej drogi ogólnodostępnej. Dojść można gminnym chodnikiem. Jeśli widziałeś gdzieś sklep w obrębie płotu to proszę oświeć mnie. Poza tym co tam takiego jest czego nie ma na 2PL czy D303?

Jak d303 zdejmie plot to ludzie beda chodzic do 'lewiatanka' na d303. Ulzy Ci troszke.

Fiszka
Posty: 109
Rejestracja: 07 sie 2014, 8:32

Re: Proszę zamykać bramkę przy kościele - Osiedle Avia

Postautor: Fiszka » 18 mar 2019, 13:33

Temat odgrzewany co tydzień w niedziele, kiedy ludzie masowo przechodzą przez Avię do kościoła. Fakt faktem, że do niektórych miejsc na 2PL jest bliżej przez Avię (do Biedronki, weterynarza, nieszczęsnego Lewiatana...) Mieszkając na Orlińskiego sama staram się omijać Avię (swobodne przejście przez Waszą część osiedla często graniczy z cudem) Natomiast zastanawiam się co z lokalami usługowymi w okrąglaku. Rozumiem, że będą one dostępne tylko dla mieszkańców Avii i nikt poza nimi nie będzie miał prawa z nich korzystać. W takim wypadku trochę współczuję właścicielom tych lokali bo trochę im się klientela zawęzi.

D89
Posty: 554
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:26

Re: Proszę zamykać bramkę przy kościele - Osiedle Avia

Postautor: D89 » 18 mar 2019, 19:24

znasiek pisze:A co tu ma do rzeczy jaki stosunek ma do tego właściciel Lewiatana, bo to kompletnie bezsensowny argument
Ano ma. Do sklepów i lokali usługowych musi być swobodny dostęp i z reguły właściciele takich lokali o to dbają. Gdyby na D303 nie było państwowej poczty, tylko normalny prywatny biznes to płotu też by na pewno nie było, bo żaden właściciel by sobie nie pozwolił na odcinanie go od klientów.
znasiek pisze:Jakto na Avii nie ma żadnych sklepów ani lokali użytkowych?!, to ty chyba nigdy nie przechodziłeś obok bloku Avii 1, 3 i 5.

Najpierw czytaj, później pomyśl, a dopiero na końcu pisz. W moim poście napisałem wyraźnie:
D89 pisze:Na naszym osiedlu sklepy i punkty usługowe są ulokowane właśnie wzdłuż Orlińskiego i ta ulica jest ogólnodostępna i została pomyślana jako główna oś (...)

znasiek pisze:Widzę że jakaś chora Trump-owa ideologia zaczyna się upowszechniać w tym społeczeństwie, dzielić zamiast jednoczyć, grodzić, stawiać mury, izolować się.
Nie wiem jak jest w całym społeczeństwie, ale nasze osiedle to niewątpliwie ciekawostka i osobliwość socjologiczno-psychologiczno-psychatryczno-zoologiczna. Mamy tu np. grupę mieszkańców która kupując mieszkanie za zamkniętym osiedlu nie zrozumiała co znaczy słowo "zamknięte". Podobnie mamy grupę która nie kupując miejsca parkingowego, na osiedlu gdzie nie ma miejsc ogólnodostępnych, jest przekonana że ma prawo parkować gdzie im się podoba. Czekam aż na naszym osiedlu pojawią się jakieś ekspedycje naukowe które zbadają te przypadki. Na pewno powstanie na tym niejeden doktorat i habilitacja, a pomiędzy uczonymi latami będą ciągnąć się spory, czy mamy tu do czynienia z ostatnimi osobnikami uznawanego za wymarły w Europie gatunku analfabety, czy może jest to lokalna mutacja pospolitego pasożyta złośliwego ;)


michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Proszę zamykać bramkę przy kościele - Osiedle Avia

Postautor: michalxg » 18 mar 2019, 23:03

mik pisze:
znasiek pisze: to ty chyba nigdy nie przechodziłeś obok bloku Avii 1, 3 i 5.

Sklepy są od strony gminnej drogi ogólnodostępnej. Dojść można gminnym chodnikiem. Jeśli widziałeś gdzieś sklep w obrębie płotu to proszę oświeć mnie. Poza tym co tam takiego jest czego nie ma na 2PL czy D303?

Jak d303 zdejmie plot to ludzie beda chodzic do 'lewiatanka' na d303. Ulzy Ci troszke.


Ale np. najkrótsza droga od bloków na Orlińskiego do Lewiatana na 2PL biegnie przez teren Avii, droga na około jest trzykrotnie dłuższa. Czy to naprawdę taki wielki problem dla mieszkańców Avii, że ktoś nie ma ochoty biegać na około?

znasiek
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:53
Lokalizacja: Avia

Re: Proszę zamykać bramkę przy kościele - Osiedle Avia

Postautor: znasiek » 18 mar 2019, 23:09

no przykładowo dla mnie nie problem dlatego jestem za otwartymi furtkami :D Nawet dla mieszkańców Orlińskiego, którzy to jak słyszę w różnych historiach znajomych i znajomych znajomych uważają się za jakieś lepsze osiedle, ą,ę, vipy a że Avia to jakieś dla nich ponoć slumsy i w ogóle pomyłka (ale to już temat na inny wątek).

Do D89: super, wszystko fajnie, ciekawa kontrargumentacja, tylko jest jeden szkopuł, ja nie zmienie zdania; i tak nie będę zamykał furtki, nawet jak będzie samodomykacz to przytrzymam żeby się nie domkneło :D ; nie będzie zamkniętego osiedla-sorka, nie uda się :D wolność i swoboda przemieszczania się dla wszystkich ! :D Jedynie co do kwesti "nie parkowania" to się z Tobą zgadzam.

Asiunia93
Posty: 20
Rejestracja: 25 sie 2018, 20:44

Re: Proszę zamykać bramkę przy kościele - Osiedle Avia

Postautor: Asiunia93 » 23 mar 2019, 9:35

Witam widzę że temat zamykania bramek jest nadal gorącym tematem i nadal wielu z was nie rozumie co znaczy osiedle zamknięte jak czytałam post wyżej , ja nie mam nic przeciwko temu żeby np mieszkańcy os. Orlińskiego chodzili koło bloków AVI broń boże ale jak już przechodzisz już przez naszą bramkę to weź ja z łaski swojej zamknij bo mieszkańcy AVI za to wszystko płacimy !! A jak wam się nie podoba to zmieńcie sobie trasę i chodźcie na około jak nie potraficie uszanować jakiś reguł. " znasiek " jak masz problem z zamykaniem bramki to zmień sobie najlepiej trasę jak nie rozumiesz i nie potrafisz uszanować to że bramki maja być zamknięte !! Bo os.AVIA jest osiedlem zamkniętym a to że ty mieszkasz na os. Orlińskiego albo na D303 i masz jaki kole wiek problem z tymi bramkami to lepiej będzie jak zmienisz jednak sobie trasę , i nie będziesz musiał pilnować się z zamykaniem bramek.



Wróć do „Osiedle Avia - forum dotyczące tematów ogólnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości