Kto zagłosował Przeciw strefie zamieszkania ??? - osiedle Avia

Forum osiedla Avia dla mieszkańców i osób planujących zakup. Standard wykończenia, podpisywanie umów, odbiory.
znasiek
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:53
Lokalizacja: Avia

Re: Kto zagłosował Przeciw strefie zamieszkania ??? - osiedle Avia

Postautor: znasiek » 04 mar 2019, 20:18

Pięknie to Orvell ujełeś.
Mnie już na maxa trafia z żoną jak za każdym razem muszę tracić czas i na centymetry uważać żeby o kogoś nie zahaczyć większym autem przy wjeździe w moje zew miejsce parkingowe (za które przecież płace); nie dość że jest ścisk pomiędzy autami sąsiadującymi to jeszcze auta parkujące wzdłuż chodnika dokładają do masakry (a dodatkowo blokują swobodne przejście dla pieszych np. pchających wózek z dzieckiem). I hello to ja muszę uważać i się spinać przy parkowaniu, nie ci co za free i na luzaczku sobie parkują gdzie popadnie, a gratis jeszcze będę im musiał zapłacić za uszkodzenie auta przy parkowaniu lub dojdzie do wypadku na zakręcie który to przecież jest zasłonięty z każdej strony. A auta niszczące części wspólne, a już tym bardziej parkujące na zakrętach, w garażach na podjęździe itp to już jest całkiem szczyt szczytów.

gamera64
Posty: 51
Rejestracja: 11 lis 2017, 17:32

Re: Kto zagłosował Przeciw strefie zamieszkania ??? - osiedle Avia

Postautor: gamera64 » 05 mar 2019, 11:39

Orwell pisze:W akcie notarialnym znajduje się informacja iż na Avii nie ma ogólnodostępnych miejsc postojowych. Każdy akt notarialny zawiera informacje o zrzeczeniu się części wspólnych na rzecz innych mieszkańców. Każdy go podpisał.

Jeżeli ktoś parkuje i ogranicza prawa innych np poprzez złe zaparkowanie samochodu uniemożliwiając mu wjazd na jego własność, niszcząc wspólna własność, albo blokując wspólne przejścia czy narażając na niebezpieczeństwo ogół poprzez blokadę dróg pożarowych itp. to mam rozumieć, że takie osoby są kolokwialnie mówiąc „ok” z tym, iż będę zagradzał takim osobom wejście do mieszkania moją starą lodówką bo przecież klatka to cześć wspólna tak samo jak każda ulica na
Osiedlu. Albo będę chciał spędzać czas na balkonie sąsiada. Nie można łamać zasad wybiórczo. A argumenty przytaczane powyżej dają mi do tego prawo. Przestańmy interpretować prawo wg własnego widzi mi się.

2) argument ze kogoś nie stać na miejsce jest tak trafny jak ten ze mnie nie stać na wakacje na Hawanie. Skoro mnie nie stać to tam nie jadę. Auto można zaparkować przed osiedlem skoro mnie nie stać żeby zaparkować na parkingu. Można tez wynająć na płycie lotniska obok albo po prostu zaparkować w wielu innych miejscach zamiast interpretować prawo po swojemu i niszcząc to co wspólne i naruszając ogólnie przyjęte zasady a dodatkowo udowadniać ze moje „ja” jest ważniejsze od innych „ja”. Poziom przedszkola.

Tej dyskusji nawet by nie było. Są miejsca gdzie faktycznie na osiedlu można zaparkować nie przeszkadzając innym i nie niszcząc tego co wspólne. Ale fakty pokazują ze każdy chce zaparkować najlepiej w klatce, nie zważa na to czy to parking czy przejście dla pieszych, czy cudze miejsce na które ktoś nie wjedzie bo komuś brakuje wyobraźni. A zbyt wielu osobom niestety tej wyobraźni brakuje. Stad o prawo do tej wspólnej własności trzeba się upominać. Nie można każdego centymetra wspólnej własności gdzie da się postawić auto traktować jak parking.

3) Nie wiem czy strefa będzie wprowadzona czy nie. Wiem jednak ze z takim podejściem jak wyżej trzeba o to walczyć. Argument ze płace za drogę to mogę ja niszczyć albo komuś zastawić wjazd lub przejście dla pieszych jest trafny tak samo jak to ze skoro ktoś mi zastawia wjazd albo przejście dla pieszych to ja przypadkiem urwę lusterko zamiast się przeciskać pomiędzy samochodami. Jak pociągniemy takie argumenty dalej to wprowadźmy prawo Hammurabiego. Odrobine powagi w argumentacji swojego „ja”.

Pozdrawiam!

Co z tym zapisem, że na Avii nie ma ogólnodostępnych? Co to ma zmienić?
Jest to zapis czysto projektowy i może egzekwować to straż, czego nie robi(już dwóch walecznych bezpodstawnie wzywało straż, żeby przejechali przez osiedle i (uwaga) straż przejechała). Żeby regulować parkowanie możemy skorzystać z gotowych pakietów i wybrać "strefę" np mieszkańca. Obecnie głosowanie chyba trwa i to mieszkańcy o tym zdecydują. Słupki i donice między A3 i A2 pokazują, że można to załatwić łagodniej. Niedługo klepną plan zagospodarowania, do 2lat(moje przypuszczenia) zamkną lotnisko za A2 i samochody np goście będą zostawiać przy ul. Dobrego Pasterza. Problemem tego osiedla przy projektowaniu, był projektant. Wystarczyło zrobić ukośne miejsca postojowe i problem z głowy.

Ogr
Posty: 147
Rejestracja: 21 gru 2017, 8:58

Re: Kto zagłosował Przeciw strefie zamieszkania ??? - osiedle Avia

Postautor: Ogr » 06 mar 2019, 21:29

Merytorycznie Bogdan zaorał antysłoika. Natomiast wszystko wskazuje na wprowadzenie strefy zamieszkania. Brakuje minimalnej liczby głosów i jest to raczej nieuchronne.


badgirl_from_newhuta
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2019, 11:48

Re: Kto zagłosował Przeciw strefie zamieszkania ??? - osiedle Avia

Postautor: badgirl_from_newhuta » 07 mar 2019, 10:52

Ogr,
Ty chyba nie czytasz ze zrozumieniem :/
Merytorycznie to Orwell zaorał i Bogdana, Antysłoika i Ciebie !
Ale to nie jest ważne w tej dyskusji , dobrze że zauważyłeś że chodzi o co innego - o wprowadzenie strefy zamieszkania !
Ogr pisze:Merytorycznie Bogdan zaorał antysłoika. Natomiast wszystko wskazuje na wprowadzenie strefy zamieszkania. Brakuje minimalnej liczby głosów i jest to raczej nieuchronne.

znasiek
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:53
Lokalizacja: Avia

Re: Kto zagłosował Przeciw strefie zamieszkania ??? - osiedle Avia

Postautor: znasiek » 07 mar 2019, 18:50

eee coś zamieszaliście, raczej tylko Bogdana, bo Antysłoik jest za strefą :D
A tak apropo Antysłoik twoje chore antysłoikowe poglądy chociaż do jednej słusznej sprawy się przydadzą - czyli do wprowadzenia strefy (nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło). :D

Bogdan
Posty: 126
Rejestracja: 22 paź 2015, 16:36

Re: Kto zagłosował Przeciw strefie zamieszkania ??? - osiedle Avia

Postautor: Bogdan » 08 mar 2019, 13:40

Orvell gratuluję , zaorałeś mnie; no przynajmniej w opinii osób opowiadających się za strefą.
dla Ciebie oraz tych osób kilka uwag:
1. nie mierz każdego swoją miarą - jeżeli Ty i Tobie podobni macie bezrefleksyjnie podpisane akty notarialne według szablonu developera - nic na to nie poradzę , jedynie ponownie podaję że nie wszyscy tak ochoczo podpisywali wszystko co im podsunięto
2. sprawa nie rozbija się o akt notarialny w którym masz zapisane brak ogólnodostępnych miejsc na osiedlu ( napisz proszę w którym punkcie , albo przeczytaj akt jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz )
- § 18. 1. Zagospodarowując działkę budowlaną, należy urządzić, stosownie do jej przeznaczenia i sposobu zabudowy, miejsca postojowe dla samochodów użytkowników stałych i przebywających okresowo, w tym również miejsca postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne.- to z rozporządzenia właściwego ministra w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ; jeżeli nie ma ogólnodostępnych miejsc to mamy problem ze złamaniem jednobrzmiącego zapisu rozporządzenia ; nie jego interpretacji.
3. 2. Droga pożarowa powinna przebiegać wzdłuż dłuższego boku budynku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1-4, na całej jego długości, a w przypadku gdy krótszy bok budynku ma więcej niż 60 m - z jego dwóch stron, przy czym bliższa krawędź drogi pożarowej musi być oddalona od ściany budynku o 5-15 m dla obiektów zaliczanych do kategorii zagrożenia ludzi i o 5-25 m dla pozostałych obiektów. Pomiędzy tą drogą i ścianą budynku nie mogą występować stałe elementy zagospodarowania terenu lub drzewa i krzewy o wysokości przekraczającej 3 m, uniemożliwiające dostęp do elewacji budynku za pomocą podnośników i drabin mechanicznych.
1. Minimalna szerokość drogi pożarowej powinna wynosić co najmniej 4 m, a jej nachylenie podłużne nie może przekraczać 5 %:
1) w miejscach, o których mowa w § 12 ust. 2 i 3, oraz na odcinkach o długości 10 m od tych miejsc, zapewniających dojazd i wyjazd;
2) na odcinku o długości 15 m od miejsc doprowadzenia jej do budynku, o których mowa w § 12 ust. 6 pkt 2.
2. W obrębie miasta oraz na terenie działki, na której jest usytuowany obiekt budowlany, o którym mowa w § 12 ust. 1 pkt 3 i 4, droga pożarowa powinna umożliwiać przejazd pojazdów o nacisku osi na nawierzchnię jezdni co najmniej 100 kN (kiloniutonów), a jej minimalna szerokość w miejscach innych niż wymienione w ust. 1 nie może być mniejsza niż 3,5 m. -
- to z kolei z rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę i dróg pożarowych.
czytałem to rozporządzenie nie wiem ile już razy , ale nijak nie mogłem zrozumieć gdzie czai się w nim zakaz parkowania na drodze pożarowej.
dlatego mam prośbę do mądrzejszych - wskażcie ten punkt przywołanego rozporządzenia.

na koniec ponowię moją propozycję - w końcu zwolennikom strefy zależy na tym by był porządek czystość , kwiaty kwitły a dzieci baraszkowały bezpiecznie na osiedlu bez trwogi ze strony rodziców że taki Słoik jak ja może zagrażać swoim złomem ich pociechom - przekupcie mnie , weźcie na siebie utrzymanie drogi i od razu oboma rękoma podpisuję się pod strefą.
pozdrawiam wszystkich Oraczy i tych myślących rozsądnie również
Bogdan

skyman
Posty: 117
Rejestracja: 12 sie 2017, 13:58

Re: Kto zagłosował Przeciw strefie zamieszkania ??? - osiedle Avia

Postautor: skyman » 08 mar 2019, 15:44

Bogdan pisze:Orvell gratuluję , zaorałeś mnie; no przynajmniej w opinii osób opowiadających się za strefą.
dla Ciebie oraz typrzekupcie mnie , weźcie na siebie utrzymanie drogi i od razu oboma rękoma podpisuję się pod strefą.

A jeżeli będziesz sobie chciał przywieźć meble do mieszkania, to będziesz płacił za utrzymanie drogi? :) W ogóle po co ta rozmowa, jeżeli nie ma miejsc postojowych zbudowanych przez dewelopera, to nie ma też parkowania. A skoro już się tak liczymy, to mam nadzieję, że weźmiesz też na siebie koszty remontu chodników, na których parkują samochody, w tym pewnie też twój.


RaceX
Posty: 125
Rejestracja: 23 kwie 2018, 8:04

Re: Kto zagłosował Przeciw strefie zamieszkania ??? - osiedle Avia

Postautor: RaceX » 08 mar 2019, 16:09

Mogę już napisać, że po wprowadzeniu strefy, będę zgłaszał straży samochody pozostawione na dłużej niż minutę (bo będzie wysadzał babcie, wnosił meble itd). Już mam sprawdzone, że nie ma potrzeby wzywać służb, wystarczy nagranie, zdjęcia i przesłanie tego na maila lub nagrane na płycie. Odwidzi się niektórym wprowadzanie strefy.

Bogdan
Posty: 126
Rejestracja: 22 paź 2015, 16:36

Re: Kto zagłosował Przeciw strefie zamieszkania ??? - osiedle Avia

Postautor: Bogdan » 08 mar 2019, 17:02

skyman , koniecznie musisz zadręczać mnie swoją ignorancją?
przytoczyłem zapisy z przepisów na które się tak ochoczo powołujecie żądając strefy zamieszkania.
spór wg mnie sprowadza się tylko do tego że ktoś wydał ( jego zdaniem furę kasy ) za miejsce w garażu bądź na ziemi i wydaje mu się że całość nieruchomości pozostaje w jego władaniu ; albo całej tej grupy właścicielskiej.
otóż nie , całość jest wspólna , natomiast jeżeli zauważycie że parkuję łamiąc przepisy to nie macie związanych rąk , możecie działać byleby to wasze działanie nie sprowadzało się jedynie do wypisywania postów na forum.
odpowiadając na pytanie w sprawie mebli - potrafię zrozumieć co jest ograniczeniem mojej swobody i jeżeli będę miał taki przymus by meble przywieźć to albo poproszę skymana żeby mi pomógł podwieźć je pod klatkę , albo wybiorę transport sprzedawcy , zeby wszystkie złe moce bijące z wpisów i zapowiedzi ortodoksów skoncentrowały się na nim.
przy okazji , jeżeli mój złom wam przeszkadza to proszę przepchnijcie go na miejski parking
kiedyś podałem nr rejestracyjne , więc do dzieła
pozdrawiam
Bogdan

znasiek
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:53
Lokalizacja: Avia

Re: Kto zagłosował Przeciw strefie zamieszkania ??? - osiedle Avia

Postautor: znasiek » 08 mar 2019, 23:56

RaceX pisze:Mogę już napisać, że po wprowadzeniu strefy, będę zgłaszał straży samochody pozostawione na dłużej niż minutę (bo będzie wysadzał babcie, wnosił meble itd). Już mam sprawdzone, że nie ma potrzeby wzywać służb, wystarczy nagranie, zdjęcia i przesłanie tego na maila lub nagrane na płycie. Odwidzi się niektórym wprowadzanie strefy.


Przeboleje, ja będę dostawał mandat raz, dwa razy w roku przy rozładunku czy babci (jak mnie złapiesz, choć pewnie Cię wtedy w domu nie będzie) po czym odstawie na luzie, bo dużo miejsca, autko na moje cudowne wymarzone prywatne miejsce parkingowe i z radością parzył na piękne puste chodniczki, brak chamsko zaparkowanych aut itd. Za to ty będziesz je dostawał nagminnie (bo miejsca nie posiadasz lub gdzieś tam łaził parkować kilometr dalej, bo się nie pomyślało przy zakupie mieszkania albo poskąpiło). Poniosę ten niewielki koszt wprowadzenia strefy, korzyści przeważają :D



Wróć do „Osiedle Avia - forum dotyczące tematów ogólnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości