Jak nie parkować / nieprawidłowo zaparkowane samochody na osiedlu Avia

Forum osiedla Avia dla mieszkańców i osób planujących zakup. Standard wykończenia, podpisywanie umów, odbiory.
mko13
Posty: 220
Rejestracja: 21 maja 2015, 14:44

Re: Jak nie parkować / nieprawidłowo zaparkowane samochody na osiedlu Avia

Postautor: mko13 » 28 lip 2019, 15:40

Taka sytuacja z wczoraj po godz 21. Avia3 od strony dziedzińca. Słyszę uderzenie samochodu w blokadę. Za chwilę patrzę a tu polonez stoi na awaryjnych na czyimś miejscu postojowym. Staranował blokadę. Zrobiłem zdjęcia. Później patrzę a to dostawca pizzy. Wsiadł i odjechał. Kolejne granice chamstwa i bezczelności zostały przekroczone. Jeśli ktoś wczoraj po 21 zamawiał pizzę, to niech napisze jaka to pizzeria. Samochód nie był w szyldach reklamowych.

kazlev
Posty: 80
Rejestracja: 21 sty 2016, 15:14

Re: Jak nie parkować / nieprawidłowo zaparkowane samochody na osiedlu Avia

Postautor: kazlev » 28 lip 2019, 16:04

Jesteś w stanie napisać na które to miejsce wjechał?

alianka
Posty: 5
Rejestracja: 30 paź 2017, 10:49

Re: Jak nie parkować / nieprawidłowo zaparkowane samochody na osiedlu Avia

Postautor: alianka » 29 lip 2019, 11:40

Czy mogłabym prosic o zdjęcia na priv? Nie ma mnie aktualnie w Krakowie i obawiam się że to może moje miejsce.


mko13
Posty: 220
Rejestracja: 21 maja 2015, 14:44

Re: Jak nie parkować / nieprawidłowo zaparkowane samochody na osiedlu Avia

Postautor: mko13 » 29 lip 2019, 11:45

kazlev pisze:Jesteś w stanie napisać na które to miejsce wjechał?

28. Rozmawiałem nawet z właścicielką miejsca, bo akurat za chwilę podjechała. Okazało się, że blokada nawet sprawna tylko trochę pokiereszowana.

magda84
Posty: 30
Rejestracja: 01 lip 2019, 20:23

Re: Jak nie parkować / nieprawidłowo zaparkowane samochody na osiedlu Avia

Postautor: magda84 » 12 sie 2019, 10:08

Niedziela wieczór, ciąg pieszych między Avia 5 a Avia 6. Przechodzę, a tam zaparkowanych 5 samochodów, już prawie pod ten mały plac zabaw podjeżdżają. Telefon do straży miejskiej i sypią się mandaty, bo jest znak zakaz ruchu. Czy tylko mnie razi takie chamstwo? Jak można przejść koło czegoś takiego i nie zadzwonić po straż. Jeśli nie będziemy solidarnie dzwonić po straż miejska w takiej sytuacji, to będzie masakra i nawet ciągiem pieszych nie przejdziemy.

Ekspresjah
Posty: 332
Rejestracja: 04 lis 2016, 1:07

Re: Jak nie parkować / nieprawidłowo zaparkowane samochody na osiedlu Avia

Postautor: Ekspresjah » 12 sie 2019, 13:08

magda84 pisze:Niedziela wieczór, ciąg pieszych między Avia 5 a Avia 6. Przechodzę, a tam zaparkowanych 5 samochodów, już prawie pod ten mały plac zabaw podjeżdżają. Telefon do straży miejskiej i sypią się mandaty, bo jest znak zakaz ruchu. Czy tylko mnie razi takie chamstwo? Jak można przejść koło czegoś takiego i nie zadzwonić po straż. Jeśli nie będziemy solidarnie dzwonić po straż miejska w takiej sytuacji, to będzie masakra i nawet ciągiem pieszych nie przejdziemy.


Mnie zupełnie te samochody nie przeszkadzają (nawet nie zwróciłam na nie uwagi), a również chodziłam wczoraj wieczorem - między 21 a 22 - obok tych bloków.

mik
Posty: 566
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:11

Re: Jak nie parkować / nieprawidłowo zaparkowane samochody na osiedlu Avia

Postautor: mik » 12 sie 2019, 15:35

swołocz. pan cham płaci rachunki jak wszyscy ale parkuje już tylko jak 20 innych chamów.

brawa dla Pani za telefon. a strażnikom upomnienie. jak się nie chce pracować to wypad.


skyman
Posty: 117
Rejestracja: 12 sie 2017, 13:58

Re: Jak nie parkować / nieprawidłowo zaparkowane samochody na osiedlu Avia

Postautor: skyman » 12 sie 2019, 16:38

A ja się zastanawiałem o jaki utwardzony teren pod drzewami chodzi, tymczasem to była aleja spacerowa biegnąca przez środek osiedla... Naprawdę, tam też chcecie zrobić parking? Kawałek dalej jest możliwość zaparkowania na pasie startowym, są miejskie parkingi ciągnące się wzdłuż Medweckiego, ale nie... trzeba postawić samochód na deptaku. Swoją drogą, chciałbym zobaczyć tych chętnych do naprawy jego nawierzchni po tym, jak zrobią się w niej dziury po parkowaniu. W ogóle, to jak można być oburzonym na otrzymanie mandatu w tej sytuacji?

Nokian
Posty: 95
Rejestracja: 19 cze 2019, 16:39

Re: Jak nie parkować / nieprawidłowo zaparkowane samochody na osiedlu Avia

Postautor: Nokian » 12 sie 2019, 20:10

Widzę, że czas urlopów dla niektórych się skończył i opel corsa wrócił już na swoje miejsce, czy na przejście dla pieszych między Avia1 i Avia3. Proponuję dzwonić do AS nieruchomości o dorobienie jeszcze jednego slupka.

mop
Posty: 114
Rejestracja: 05 mar 2016, 11:34

Re: Jak nie parkować / nieprawidłowo zaparkowane samochody na osiedlu Avia

Postautor: mop » 13 sie 2019, 8:04

Hmm, to można jednak na drodze wewnętrznej dostać mandat? Bez strefy ruchu ani zamieszkania? Wystarczy znak zakazu parkowania? Ciekawe w takim razie czemu Budimex od początku ich nie postawił tylko nic nie znaczącą tabliczkę.



Wróć do „Osiedle Avia - forum dotyczące tematów ogólnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości