Uruchomienie bramy / wprowadzenie strefy zamieszkania - os. Avia

Forum osiedla Avia dla mieszkańców i osób planujących zakup. Standard wykończenia, podpisywanie umów, odbiory.
D89
Posty: 554
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:26

Re: Uruchomienie bramy / wprowadzenie strefy zamieszkania - os. Avia

Postautor: D89 » 27 sty 2020, 11:59

Zanim zaczniemy stawiać słupki to można na początek zgłosić nielegalne ustawienie znaków, niezgodne z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu i warunkami technicznymi. Reakcja ze strony SM albo Policji powinna być.

Zichuzich
Posty: 19
Rejestracja: 22 sty 2020, 22:20

Re: Uruchomienie bramy / wprowadzenie strefy zamieszkania - os. Avia

Postautor: Zichuzich » 27 sty 2020, 15:07

mik pisze:A Twoja mentalność pt. "zaparkuję na całym chodniku, ebać pieszych, niech idą w błocie" ?

Ogarnij się! Jak nie przeczytałeś Umowy i nie zapoznałeś się z planem osiedla to miej pretensje do siebie. Głosowanie nad strefą pokazuje, że większość ludzi miała zwyczajnie dość buractwa. Każdy teraz mówi, że parkował nie utrudniając ale prawda jest taka, że parkował i miał w dupie, że już inny kołek zaparkował źle. Jakbyście sami siebie pilnowali to może byłoby inaczej. Czubek nosa i tyle. Teraz przypilnuje Was policja i SM.


Nigdy nie parkowałem samochodem w taki sposób, żeby utrudniać życie komukolwiek. Nigdzie tak nie robię!! Na Avii parkowałem głównie na swoim miejscu, a jak przyjeżdżali znajomi zostawiałem swój samochód na chodniku np wzdłuż Avii3, dbając, żeby było mnóstwo miejsca na ulicy i chodniku.
Na tym osiedlu da się spokojnie wyznaczyć dodatkowe miejsca postojowe, które nie będą przeszkadzać pieszym i właścicielom miejsc postojowych... tylko trzeba chcieć, ale tym zdecydowanie jest więcej osób w nastawieniu "wszystko żeby komuś dokopać"

D89
Posty: 554
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:26

Re: Uruchomienie bramy / wprowadzenie strefy zamieszkania - os. Avia

Postautor: D89 » 27 sty 2020, 15:13

Temat miejsc dodatkowych był już wałkowany. Zgodnie z prawem się nie da. A jeśli uważasz inaczej to opłać uprawnionego projektanta który zrobi taki projekt, podpisze się pod nim i uzgodni w urzędzie.


michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Uruchomienie bramy / wprowadzenie strefy zamieszkania - os. Avia

Postautor: michalxg » 27 sty 2020, 15:52

D89 pisze:Zanim zaczniemy stawiać słupki to można na początek zgłosić nielegalne ustawienie znaków, niezgodne z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu i warunkami technicznymi. Reakcja ze strony SM albo Policji powinna być.


Zgłaszanie tego jest bezcelowe. Skoro chodnik należy do okrąglaka, to na swojej działce może wyznaczyć miejsca postojowe i nikomu nic do tego. W ten sam sposób Wspólnota O10 wyznaczyła miejsca postojowe wzdłuż drogi pomiędzy O8, a O10. Pomimo, że nie spełnia to żadnych norm to jest na ich prywatnym terenie, gdzie mogli to po prostu wprowadzić uchwałą.

kicaj
Posty: 43
Rejestracja: 22 lip 2017, 20:20

Re: Uruchomienie bramy / wprowadzenie strefy zamieszkania - os. Avia

Postautor: kicaj » 27 sty 2020, 16:05

Zichuzich pisze:
Nigdy nie parkowałem samochodem w taki sposób, żeby utrudniać życie komukolwiek. Nigdzie tak nie robię!! Na Avii parkowałem głównie na swoim miejscu, a jak przyjeżdżali znajomi zostawiałem swój samochód na chodniku np wzdłuż Avii3, dbając, żeby było mnóstwo miejsca na ulicy i chodniku.
Na tym osiedlu da się spokojnie wyznaczyć dodatkowe miejsca postojowe, które nie będą przeszkadzać pieszym i właścicielom miejsc postojowych... tylko trzeba chcieć, ale tym zdecydowanie jest więcej osób w nastawieniu "wszystko żeby komuś dokopać"


Wyznaczenie miejsc parkingowych to nie jest sprawa od tak, "jest kawałek trawnika to przeróbmy to na parking".
Na to też są przepisy, to są odległości np od ściany budynku mieszkalnego, od okien budynku mieszkalnego, ich ilość, wymiary takich miejsc.
Podejrzewam że jakby to było możliwe, to Budimex na pewno wyznaczałyby tych kilka dodatkowych miejsc i kopsnąłby je za te 26tys, i zarobiliby dodatkowo 150 czy 200tys. zł. Nie sądzisz?

Zakaz parkowania gdzie popadnie, to nie jest kwestia "dokopania komuś", bo każdy od samego początku wiedział jaka jest sytuacja z miejscami parkingowymi,został poinformowany że drogi na osiedlu są drogami pożarowymi i zaakceptował projekt osiedla.
Więc dlaczego ludzie mają teraz pretensje? Nikt nikogo do kupna nie zmuszał, każdy wiedział jakie są warunki i je zaakceptował, jak ktoś ma jakieś żale to niech popatrzy w lusterko i będzie widział adresata swoich pretensji.
Chyba nie trzeba mieć IQ Alberta Einsteina żeby domyśleć się, że kupując mieszkanie bez garażu na osiedlu "zamkniętym" będziemy mieli problem z zaparkowaniem.
Takie dziecinne myślenie bez dłuższej perspektywy. Średnio rozgarnięty piętnastolatek wpadłby na to, że będzie miał problem z zaparkowaniem.

Zichuzich
Posty: 19
Rejestracja: 22 sty 2020, 22:20

Re: Uruchomienie bramy / wprowadzenie strefy zamieszkania - os. Avia

Postautor: Zichuzich » 27 sty 2020, 16:35

kicaj pisze:Wyznaczenie miejsc parkingowych to nie jest sprawa od tak, "jest kawałek trawnika to przeróbmy to na parking".
Na to też są przepisy, to są odległości np od ściany budynku mieszkalnego, od okien budynku mieszkalnego, ich ilość, wymiary takich miejsc.
Podejrzewam że jakby to było możliwe, to Budimex na pewno wyznaczałyby tych kilka dodatkowych miejsc i kopsnąłby je za te 26tys, i zarobiliby dodatkowo 150 czy 200tys. zł. Nie sądzisz?

"Nie sądze". Projekt osiedla już by nie przeszedł jakby wyznaczyli miejsca jak przy O10 na ulicy, ale wspólnota już może wyznaczyć to jako miejsce publiczne co 010 zrobiło.

kicaj pisze:Zakaz parkowania gdzie popadnie, to nie jest kwestia "dokopania komuś", bo każdy od samego początku wiedział jaka jest sytuacja z miejscami parkingowymi,został poinformowany że drogi na osiedlu są drogami pożarowymi i zaakceptował projekt osiedla.
Więc dlaczego ludzie mają teraz pretensje? Nikt nikogo do kupna nie zmuszał, każdy wiedział jakie są warunki i je zaakceptował, jak ktoś ma jakieś żale to niech popatrzy w lusterko i będzie widział adresata swoich pretensji.
Chyba nie trzeba mieć IQ Alberta Einsteina żeby domyśleć się, że kupując mieszkanie bez garażu na osiedlu "zamkniętym" będziemy mieli problem z zaparkowaniem.
Takie dziecinne myślenie bez dłuższej perspektywy. Średnio rozgarnięty piętnastolatek wpadłby na to, że będzie miał problem z zaparkowaniem.

Brawo, jesteś super madry, zjadłeś wszystkie rozumy i reszta świata to plebs. Między O8 i O10 ustalono miejsca postojowe dla wspólnoty, ale między A3 i A5 już tego się nie da zrobić. Wiele nowo wybudowanych osiedli nie wprowadza stref, tylko wstawia słupki i donice. Ja mam swoje miejsce postojowe i nie mam problemu z parkowaniem. Wychowałem się w NH i może było niebezpiecznie, ale ogólnie była taka życzliwość ludzi, że walczy się wspólnie z tym złym światem. Na Avii najwięcej krzyczą napływowi ludzie, którzy wychowali się w domach jednorodzinnych z mentalnością "moja miedza".

kicaj
Posty: 43
Rejestracja: 22 lip 2017, 20:20

Re: Uruchomienie bramy / wprowadzenie strefy zamieszkania - os. Avia

Postautor: kicaj » 27 sty 2020, 17:34

Zichuzich pisze:"Nie sądze". Projekt osiedla już by nie przeszedł jakby wyznaczyli miejsca jak przy O10 na ulicy, ale wspólnota już może wyznaczyć to jako miejsce publiczne co 010 zrobiło.

Nie wiem o których dokładnie miejscach mówisz, ale jeśli są na drodze pożarowej, to są one tam do czasu aż zdarzy się coś złego i wszystkie te samochody stamtąd wylecą.

Brawo, jesteś super madry, zjadłeś wszystkie rozumy i reszta świata to plebs. Między O8 i O10 ustalono miejsca postojowe dla wspólnoty, ale między A3 i A5 już tego się nie da zrobić. Wiele nowo wybudowanych osiedli nie wprowadza stref, tylko wstawia słupki i donice. Ja mam swoje miejsce postojowe i nie mam problemu z parkowaniem. Wychowałem się w NH i może było niebezpiecznie, ale ogólnie była taka życzliwość ludzi, że walczy się wspólnie z tym złym światem. Na Avii najwięcej krzyczą napływowi ludzie, którzy wychowali się w domach jednorodzinnych z mentalnością "moja miedza".


Za jakoś super mądrego sienie uważam, ale dziękuje za uznanie.
Ja jestem bardzo życzliwy dla ludzi, ale to znaczy że mam tolerować rozjeżdżanie trawników i zastawanie chodników?
Tzn że np jak zobaczę jak ktoś dewastuje windę to mam mu przybić piątkę?
Prywatny samochód trzymam w garażu,a jak przyjeżdżam firmowym to zawsze, od samego początku parkowałem na pasie startowym i żyje, codzienny krótki spacer nikogo jeszcze nie zabił.
Trawnik koło stacji trafo między Avia 1 i 2, został rozjeżdżony przez mistrzów parkowania, po jego ogrodzeniu pytałem się dwa razy tych mistrzów czy go teraz odtworzą i czy za to zapłacą, to żaden się nie odezwał.


D89
Posty: 554
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:26

Re: Uruchomienie bramy / wprowadzenie strefy zamieszkania - os. Avia

Postautor: D89 » 27 sty 2020, 18:39

Zichuzich pisze:Na Avii najwięcej krzyczą napływowi ludzie, którzy wychowali się w domach jednorodzinnych z mentalnością "moja miedza".
Mówisz o ludziach którzy są przyzwyczajeni parkować samochód u siebie na podwórku i najchętniej, gdyby tylko mogli, wjechali by nim do domu? Fakt, są tacy.

Wielu ludzi ze wsi nie potrafi zrozumieć, że jezdnia służy do jeżdżenia, miejsce postojowe do parkowania, chodniki do chodzenia, a trawniki do tego żeby rosła na nich trawa. W mieście nie ma tak, jak u nich na ich prywatnych podwórkach. A jeśli tak bardzo muszą parkować jak najbliżej mieszkania to mogli sobie kupić miejsca, albo jeszcze lepiej dom z garażem.

Jaroslav
Posty: 83
Rejestracja: 07 lip 2019, 13:51

Re: Uruchomienie bramy / wprowadzenie strefy zamieszkania - os. Aviap

Postautor: Jaroslav » 28 sty 2020, 1:33

D89 pisze:
Zichuzich pisze:Na Avii najwięcej krzyczą napływowi ludzie, którzy wychowali się w domach jednorodzinnych z mentalnością "moja miedza".
Mówisz o ludziach którzy są przyzwyczajeni parkować samochód u siebie na podwórku i najchętniej, gdyby tylko mogli, wjechali by nim do domu? Fakt, są tacy.

Wielu ludzi ze wsi nie potrafi zrozumieć, że jezdnia służy do jeżdżenia, miejsce postojowe do parkowania, chodniki do chodzenia, a trawniki do tego żeby rosła na nich trawa. W mieście nie ma tak, jak u nich na ich prywatnych podwórkach. A jeśli tak bardzo muszą parkować jak najbliżej mieszkania to mogli sobie kupić miejsca, albo jeszcze lepiej dom z garażem.


Dyskusja ucina się na etapie projektowej. Ucina się w akcie notarialnym. Ustanowienie miejsc parkingowych wymagało by akceptacji tego faktu przez każdego właściciela. W innym wypadku każdy ma prawo do egzekucji tego co zapisane / podpisane. Nawet bez strefy na drodze sądowej można wymagać znaków zakazu parkowania.

mik
Posty: 566
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:11

Re: Uruchomienie bramy / wprowadzenie strefy zamieszkania - os. Avia

Postautor: mik » 28 sty 2020, 18:37

Pod znakiem jest informacja „ze tylko dla pojazdów z identyfikatorem przedszkola” wiec wieczorami nikogo tam być nie powinno. Mimo to jakiś Panek car sharing się przyplątał.



Wróć do „Osiedle Avia - forum dotyczące tematów ogólnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości