Jaka płyta indukcyjna do mieszkania - dobór mocy (os. Orlińskiego)

Miejsce przeznaczone dla osób, które mają zamiar kupić lub już kupiły mieszkania na osiedlu Orlińskiego w Czyżynach w Krakowie.
kamyk-333
Posty: 40
Rejestracja: 31 gru 2014, 1:49

Jaka płyta indukcyjna do mieszkania - dobór mocy (os. Orlińskiego)

Postautor: kamyk-333 » 16 sty 2017, 1:07

Mam pytanie o płytę indukcyjną - czy można zamontować dowolną płytę, tzn., czy wiecie, czy są jakieś obostrzenia dotyczące mocy??????

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Jaka płyta indukcyjna do mieszkania - dobór mocy (os. Orlińskiego)

Postautor: iti » 16 sty 2017, 14:52

Jakakolwiek, jeśli zamierzasz podłączyć ją pod 400V, to taka dostosowana pod takie napięcie, jeśli masz zamiar podpiąć pod 230V, to dostosowana do takiego napięcia. Z tego co kojarzę, to większość sprzedawanych płyt indukcyjnych ma opcję 400V / 230V, więc pasują dla obu wariantów napięcia.

Norbert
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2017, 13:21

Re: Jaka płyta indukcyjna do mieszkania - dobór mocy (os. Orlińskiego)

Postautor: Norbert » 17 mar 2017, 13:41

W nowych blokach z instalacją 3-fazową , tylko i wyłącznie 400V ma sens.
Jakąkolwiek kupisz, działać będzie :) Kup cos o mocy łącznej 7200-7400 W z boosterem.
Ja mam Amicę IN 6540 ITB z działa wyśmienicie. Na pewno są lepsze, ale podświetlana krawędź wygląda świetnie,
szczególnie w otwartej kuchni.

Obrazek


zlc
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2018, 23:44

Re: Jaka płyta indukcyjna do mieszkania - dobór mocy (os. Orlińskiego)

Postautor: zlc » 12 sty 2018, 23:53

A takie pytanie mam, gdzie podpiąć piekarnik? W kuchni nie ma dedykowanego gniazdka.. Jest 3 fazowe 400V pod płytę, 1,5kW pod zmywarkę, a reszta to 4-5szt. po 0,8kW pod drobne AGD w połowie wysokości ściany. Więc podpinając płytę i zmywarkę pod wspomniane przyłącza nie bardzo wiem co z piekarnikiem który potrzebuje 3-3,5kW?

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Jaka płyta indukcyjna do mieszkania - dobór mocy (os. Orlińskiego)

Postautor: michalxg » 13 sty 2018, 9:58

zlc pisze:A takie pytanie mam, gdzie podpiąć piekarnik? W kuchni nie ma dedykowanego gniazdka.. Jest 3 fazowe 400V pod płytę, 1,5kW pod zmywarkę, a reszta to 4-5szt. po 0,8kW pod drobne AGD w połowie wysokości ściany. Więc podpinając płytę i zmywarkę pod wspomniane przyłącza nie bardzo wiem co z piekarnikiem który potrzebuje 3-3,5kW?

W kuchni poza podpięciem pod 400V są trzy gniazdka - każdy z osobnym bezpiecznikiem, podpinasz do jednego z nich.

zlc
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2018, 23:44

Re: Jaka płyta indukcyjna do mieszkania - dobór mocy (os. Orlińskiego)

Postautor: zlc » 13 sty 2018, 22:06

W kuchni poza podpięciem pod 400V są trzy gniazdka - każdy z osobnym bezpiecznikiem, podpinasz do jednego z nich.

Nie mam takich gniazdek. Poza 400V, gniazdkiem we wnęce na lodówkę i gniazdkiem na zmywarkę, jedyne-pozostałe 3 gniazdka to te w połowie wysokości ściany (na drobne agd) i z tego co widzę podpięte są pod wspólny bezpiecznik.. w schemacie tablicy opisane jako 0,8kW. Więcej gniazdek nie mam.

Victorie
Posty: 71
Rejestracja: 03 sie 2017, 7:46

Re: Jaka płyta indukcyjna do mieszkania - dobór mocy (os. Orlińskiego)

Postautor: Victorie » 15 sty 2018, 21:18

zlc pisze:
W kuchni poza podpięciem pod 400V są trzy gniazdka - każdy z osobnym bezpiecznikiem, podpinasz do jednego z nich.

Nie mam takich gniazdek. Poza 400V, gniazdkiem we wnęce na lodówkę i gniazdkiem na zmywarkę, jedyne-pozostałe 3 gniazdka to te w połowie wysokości ściany (na drobne agd) i z tego co widzę podpięte są pod wspólny bezpiecznik.. w schemacie tablicy opisane jako 0,8kW. Więcej gniazdek nie mam.

Płyta potrzebuje tylko dwie fazy. Do trzeciej fazy elektryk podpina piekarnik


zlc
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2018, 23:44

Re: Jaka płyta indukcyjna do mieszkania - dobór mocy (os. Orlińskiego)

Postautor: zlc » 16 sty 2018, 22:49

Płyta potrzebuje tylko dwie fazy. Do trzeciej fazy elektryk podpina piekarnik

I to może być to. Dzięki za info.



Wróć do „Osiedle Orlińskiego – forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości