Komfort życia na osiedlu Orlińskiego / Avia w Krakowie

Miejsce przeznaczone dla osób, które mają zamiar kupić lub już kupiły mieszkania na osiedlu Orlińskiego w Czyżynach w Krakowie.
GC2016
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2016, 14:40

Komfort życia na osiedlu Orlińskiego / Avia w Krakowie

Postautor: GC2016 » 30 sie 2016, 15:10

Witam,

zastanawiam się nad zakupem mieszkania na Orlińskiego 10
(Znalazłem osobę, która chce odsprzedać mi swoje mieszkanie właśnie w 10-tce)
Nie ukrywam, że ze względu na cenę, bo w chyba nigdzie w Krakowie w tej cenie nie można kupić nowych mieszkań.
Jak bardzo budżetowe rozwiązanie przeniesie się na komfort życia na tym osiedlu?

Wiem, że z parkingami będzie bardzo słabo, ale to jestem w stanie jakoś przeżyć.
Co z hałasem? Czy 3500 mieszkań czyli grubo ponad 10 000 mieszkańców skupionych na tym terenie zmieści się tam, żeby w miarę komfortowo żyć?

Proszę o merytoryczną dyskusję.

morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Komfort życia na osiedlu Orlińskiego / Avia w Krakowie

Postautor: morth » 30 sie 2016, 15:52

Od strony Stella udało się wywalczyć budowę parku w budżecie obywatelskim więc od tej strony hałas samochodowy powinien zostać w przyszłości zagłuszony. Co do pozostałych dźwięków to na osiedlu jeszcze nie mieszkam to się nie wypowiem.

GC2016
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2016, 14:40

Re: Komfort życia na osiedlu Orlińskiego / Avia w Krakowie

Postautor: GC2016 » 31 sie 2016, 8:53

Czyż jest aż tak źle, że nikt nie chce na ten temat podyskutować? :-(

Byłem wczoraj wieczorem pod "10-tką". Hałas od strony ul.SS rzeczywiście jest spory.
Ciężko posiedzieć będzie na balkonie bez ciągłego szumu i warkotu silników. Może postawią nam tam kiedyś ekrany dźwiękochłonne, tak jak na ul. Opolskiej. Dobre ekrany, porośnięte roślinnością mogłyby znacznie zredukować hałas.

Zastanawia mnie też jak bardzo rozwiną się tam lokale handlowo-usługowe? Ponoć wg. Bx najwięcej ma ich być na Orlińskiego. Pytanie, gdzie będą parkować samochody dostawcze? Czy nie będzie robił się tam nam zator? Chciałbym na temat tych wszystkich i innych problemów podyskutować, żeby później nie dziwić się jak przyjdzie się z tymi problemami zmierzyć.

Co w upały? Może wypowie się ktoś z Avii lub oddanych bloków na Orlińskiego? Ilość betonu pochłaniającego ciepło jest tam przecież ogromna? Jak z wentylacją ul. Orlińskiego?

Ostatecznie zdecydowałem się odkupić mieszkanie na O-10, ale jestem pełen obaw. Będę miał balkon na tzw. dziedziniec.
Znajomi już zadają pytania, gdzie zaparkują jak mnie odwiedzą. Ja nie mam i nie zamierzam mieć samochodu, więc tym się za bardzo nie przejmuję, ale szczerze mówiąc widzę to trochę czarno.


morth
Posty: 584
Rejestracja: 18 lut 2015, 16:45

Re: Komfort życia na osiedlu Orlińskiego / Avia w Krakowie

Postautor: morth » 31 sie 2016, 9:54

Są plusy i minusy. Zależy co kto woli, co komu potrzebne itd. Ja tam się znajomymi nie przejmuje sam jak do nich przyjeżdżam to też jest problem z zaparkowaniem przy bloku i szuka się trochę dalej parkingów. Dyskusji było już sporo w innych tematach wystarczy przejrzeć, stąd małe zainteresowanie powielaniem poruszanych już wcześniej kwestii:P

maniekmal
Posty: 337
Rejestracja: 18 wrz 2015, 11:04
Lokalizacja: Avia3

Re: Komfort życia na osiedlu Orlińskiego / Avia w Krakowie

Postautor: maniekmal » 31 sie 2016, 9:57

GC2016 pisze:Czyż jest aż tak źle, że nikt nie chce na ten temat podyskutować? :-(

polecam wziąć czteropak piwa i wieczorem poczytać forum. Większość tematów, które chciałbyś poruszyć w dyskusji było omawiane z każdej strony (może dlatego nikomu nie chce się pisać tego samego kolejny raz :) ).

Co do samego komfortu to jeszcze nie ma za bardzo o czym się wypowiadać. Zamieszkałe są tylko budynki AVIA6, AVIA4 i Orlińskiego 4 a dookoła ciągły remont. Bardziej chyba przeszkadzają mieszkańcom odgłosy budowy i remontów w mieszkaniach niż hałas od Stella :D Oczywiście problem jest z parkowaniem bo co poniektórzy nie są w stanie zrozumieć, że jak nie kupili miejsca parkingowego czy to na zewnątrz czy w środku to muszą szukać miejsca gdzieś dalej (chodniki dla ludzi, ulica i parking dla samochodów - tego się trzymajmy). Co do miejsca dla gości to są 2 okoliczne ulice: Włodarczyka i Kłosowskiego na których to można śmiało parkować, dochodzi też część pasa startowego będąca pewnego rodzaju dzikim parkingiem więc aż takiej tragedii nie będzie. Z tego co się czyta na forum to nie wiem czy średnia wieku przekracza 30-32 lata. O komforcie mieszkania będziemy pewnie mogli porozmawiać jakieś pół roku po wykończeniu ostatniego mieszkania w tej inwestycji budimexu (czyli może za 5 lat :)). Osobiście wybraliśmy mieszkanie w AVIA3 i jesteśmy dobrej myśli, pełni optymizmu i z żoną czekamy na odbiór mieszkania :)

adi
Posty: 207
Rejestracja: 05 sie 2016, 9:50

Re: Komfort życia na osiedlu Orlińskiego / Avia w Krakowie

Postautor: adi » 31 sie 2016, 11:16

Mieszka się zupełnie normalnie :) Jeśli chodzi o hałas od Stella-Sawickiego, to on faktycznie jest, ale to raczej problem bloków na skraju osiedla, które mają okna na tamtą stronę. Jednak myślę, że tam sporo osób kupowało mieszkania na zasadzie - albo widok z okna na Kraków i głośna ulica, albo cisza i widok na kolejny blok :idea:

Teraz faktycznie najbardziej przeszkadza chyba to, że dookoła budowy - głośno, dużo kurzu, ciężarówki, robotnicy itp., ale najcięższe prace wzdłuż ulicy Orlińskiego już wkrótce się zakończą - poza Orlińskiego 1, gdzie zostało jeszcze kilka pięter, to już raczej prace przy ocieplaniu i elewacjach - jakoś bardzo długo potrwać to nie powinno, a myślę, że będzie wtedy lepiej.

Czekam też, aż na osiedlu pojawią się wreszcie lokale usługowe, bo teraz nie ma sklepu "pod blokiem", choć daleko bardzo do innych też nie jest, ale jeśli będą na miejscu, to tylko lepiej jak dla mnie.

Z parkowaniem już jest problem i na pewno będzie jeszcze większy, raczej nie liczyłbym na to, że ktoś, kto nie kupił miejsca postojowego, będzie zostawiał samochód pod blokiem. No ale rzeczywiście są parkingi przy ulicach w sąsiedztwie osiedla i na pasie startowym, a że problem z parkowaniem w Krakowie jest praktycznie wszędzie, to nie będzie tu dużo inaczej. Jak jedziesz odwiedzić znajomych, to czy oni się martwią o to, gdzie zaparkujesz, czy sam się o to martwisz :?: ;) Podobno kiedyś pod osiedlem ma przebiegać linia tramwajowa przez Stella-Sawickiego - to powinno poprawić komunikację publiczną w sąsiedztwie, choć już i tak nie jest źle, pod warunkiem, że jest się gotowym na to, żeby wybrać się na przystanek Wiślicka lub Stella-Sawickiego ;)

Na osiedlu sporo młodych ludzi jak na razie, atmosfera raczej pozytywna :) Jedyne, na co radzę uważać, to odbiór nowego mieszkania od dewelopera - tu chyba warto uczyć się na błędach innych :idea:

stefan.zimoch
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2016, 10:55

Re: Komfort życia na osiedlu Orlińskiego / Avia w Krakowie

Postautor: stefan.zimoch » 12 paź 2016, 11:10

Witam forumowiczów,

jestem nowy na tym forum i szkoda , że dopiero teraz się tutaj znalazłem.
Kupiłem mieszkanie na O6.
Komfortu życia to tam nie będzie. Koszmarny hałas od ulicy Stella-Sawickiego będzie nam uprzykrzał życie skutecznie.
Po za tym byłem świadkiem jak pod O4 sąsiedzi wyzywali się od ch.... i innych bo ktoś stając na chodniku uniemożliwił parkowanie na zakupionym miejscu naziemnym. Ja mam miejsce w podziemnym ale czytając to forum jestem w lekkim szoku, że ludzie mają śmiałość również w garażach podziemnych zajmować nieswoje miejsca. D R A M A T.


Lucek
Posty: 143
Rejestracja: 03 cze 2016, 12:42

Re: Komfort życia na osiedlu Orlińskiego / Avia w Krakowie

Postautor: Lucek » 12 lis 2016, 0:35

To zawsze była menelska okolica, bądź realistą.
PS. No, może przed wojną. Wtedy Czyżyny musiały być wspaniałym miejscem do mieszkania.

xXx
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:06

Re: Komfort życia na osiedlu Orlińskiego / Avia w Krakowie

Postautor: xXx » 12 lis 2016, 18:30

Czy nie wiedziałeś w trakcie wyboru mieszkania, że bedziesz miał "widok" a co sie z tym wiaże również hałas od ulicy Stella? Nie przyglądałeś się okolicy wcześniej?
Ludzie do kogo Wy macie pretensje?
:( :( :( :( :lol:

akm102
Posty: 15
Rejestracja: 23 paź 2015, 17:41

Re: Komfort życia na osiedlu Orlińskiego / Avia w Krakowie

Postautor: akm102 » 05 sty 2017, 12:55

Lucek pisze:To zawsze była menelska okolica, bądź realistą.
PS. No, może przed wojną. Wtedy Czyżyny musiały być wspaniałym miejscem do mieszkania.



Lucuś , Czyżyny były wspaniałym miejscem do mieszkania jeszcze kilka lat temu. Mieszkam tu od 15 lat i pozwolę się z Tobę nie zgodzić co do "menelstwa otoczenia". Teraz rzeczywiście zrobiło się menelsko , wszędzie zasieki, kultury i wzajemnego szacunku coraz mniej. Proponuję żebyś na przyszłość wypowiadał się na tematy o których masz wiedzę z autopsji a nie z opowiadań.



Wróć do „Osiedle Orlińskiego – forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości