Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Forum osiedla Orlińskiego przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
kamil
Posty: 182
Rejestracja: 18 kwie 2015, 18:52

Re: Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Postautor: kamil » 12 paź 2017, 22:30

Przestańcie panikować, żeby się nie skończyło jak na Włodarczyka gdzie co 300m jest próg

ragandbones
Posty: 241
Rejestracja: 16 lis 2016, 0:57

Re: Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Postautor: ragandbones » 13 paź 2017, 11:37

Mam pytanie do osob parkujacych miedzy Orlinskiego 10 a Avia 5, a pewnie i w okolicy na wyznaczonych miejscach parkingowych prostopadle do jezdni.

Jaki jest sens dojezdzania kolami do kraweznika tak, ze maska samochodu nachodzi pol metra na chodnik dla pieszych gdy miedzy bagaznikiem a koncem miejsca parkingowego/jezdnia zostawiacie poltora metra wolnej przestrzeni? Szczerze mnie to ciekawi. Pilem dzisiaj herbate patrzac sobie przez okno jednego z najwyzszych pieter w okolicy i zaparkowane sa tak wszystkie samochody.

Prosze nie tlumaczyc sie rozmiarem auta, bo moja uwage zwrocilo to momencie gdy parkowal pan Honda Accord kombi (auto zdecydowanie dluzsze niz standardowe osobowe) i zmiescil sie bez problemu tak, ze nie stal ani maska na chodniku, ani bagaznikiem na jezdni.

bruinen
Posty: 96
Rejestracja: 02 sie 2015, 23:37

Re: Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Postautor: bruinen » 13 paź 2017, 14:12

Jak wszystkie auta są bardziej schowane to łatwiej wyjechać przy parkowaniu przodem - zanim tył znajdzie się na ulicy zaczyna być widać czy coś nie najeżdża. Jedyne co mi przychodzi do głowy na wytłumaczenie. Chodnik w tym miejscu jest za wąski żeby auta tak parkowały, czy pytanie z natury "czy jak dwoje ludzi upuści kromkę po dwóch stronach Ziemi to nasza planeta staje się na chwilę kanapką?".


ragandbones
Posty: 241
Rejestracja: 16 lis 2016, 0:57

Re: Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Postautor: ragandbones » 13 paź 2017, 14:18

Pytanie z czystej ciekawosci. Rozumiem gdyby miejsca byly krotkie (co sie niestety zdarza, czesto pod marketami) gdzie rzeczywiscie trzeba podjechac 'do konca'. Ale tutaj miejsca sa nadnaturalnie dlugie, stad ilosc miejsca jaka zostaje z tylu jest olbrzymia.

sam.slater
Posty: 314
Rejestracja: 09 lip 2015, 21:27
Lokalizacja: O6

Re: Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Postautor: sam.slater » 13 paź 2017, 14:21

kamil pisze:Przestańcie panikować, żeby się nie skończyło jak na Włodarczyka gdzie co 300m jest próg

Mi to nie przeszkadza. Jesteśmy w strefie miejskiej na ulicach dojazdowych. Na takich ulicach prędkość max 40km/h jest wystarczająca i bezpieczna zarówno dla włączających się do ruchu jak i pieszych...To nie panika, a troska o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Awatar użytkownika
Trohgal
Posty: 190
Rejestracja: 19 sie 2014, 12:04

Re: Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Postautor: Trohgal » 13 paź 2017, 16:00

sam.slater pisze:
kamil pisze:Przestańcie panikować, żeby się nie skończyło jak na Włodarczyka gdzie co 300m jest próg

Mi to nie przeszkadza. Jesteśmy w strefie miejskiej na ulicach dojazdowych. Na takich ulicach prędkość max 40km/h jest wystarczająca i bezpieczna zarówno dla włączających się do ruchu jak i pieszych...To nie panika, a troska o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

przeoczyłeś znak który jest na wjeździe do naszego osiedla mówiący o tym ze jet tam strefa 30km/h

sam.slater
Posty: 314
Rejestracja: 09 lip 2015, 21:27
Lokalizacja: O6

Re: Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Postautor: sam.slater » 13 paź 2017, 18:01

Racja, przeoczyłem. Czyli oznakowanie jest, zamysł jest, jeszcze tylko jakieś elementy uspokojenia ruchu wprowadzić i wszystko będzie pasowało.


Konstanty44
Posty: 23
Rejestracja: 05 maja 2017, 14:15

Re: Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Postautor: Konstanty44 » 13 paź 2017, 20:25

Witam. Jestem za tym, aby na osiedlu powstały progi zwalniające jak i na drodze głównej osiedla od Stella w stronę Avii jak i pomedzy blokami jak np. pomiedzy 04 a 06 gdzie mieszkam, gdyż wprowadziły się tu Kozaki 8-) , które wykorzystują nawet 100 m prostej na to, by poczuć się kierowcą rajdowym ! Proponuję tym kierowcom wydorośleć i przypomnieć sobie od czego mają mózg :lol: nie bójcie się go czasami użyć, zapewniam was, że jak to zrobicie wasze ego wzrośnie, bo staniecie się mądrzejsi ! No i skoro macie uprawnienia do kierowania pojazdami to wykorzystajcie ten mózg do przypomnienia sobie przepisów o ruchu drogowym. No i niech wam rodzice wytłumaczą bo w nich nadzieja(musicie zadać to pytanie rodzicom, bo sami się nie domyślą :roll: ) jak może się taka jazda skończyć dla was i przedewszystkim dla poszkodowanego !

Neigbour
Posty: 176
Rejestracja: 11 lip 2017, 22:42

Re: Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Postautor: Neigbour » 13 paź 2017, 20:43

Nadmierna prędkość to rzeczywiście duży problem... biorąc pod uwagę, że w pełnym miejscach Orlińskiego jest jednokierunkowa... już nie wspominając, że w poprzek dróg między blokami cały czas chodzą piesi... raz taki cwaniak się rozpędzi, pieszy akurat wyjdzie zza nieprawidłowo zaparkowanego samochodu wzdłuż bloku i tragedia gotowa....

Już nawet nie będę wspominał o zmotoryzowanych uzurpatorach parkujących na chodnikach... właściciel Merca (KR) i Audi A3 (KBR) pod O10 chyba w ogóle zapomnieli co to mózg parkując na samym środku chodnika...Audi stoi od wczoraj więc rozumiem, że pewnie ustawił się między stojącymi tam już wczesniej samochodami ale Merc stał przez całą noc, rano odjechał na cały dzień po czy wieczorem wrócił i ustawił się ponownie n samym środku chodnika...

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Policyjna mapa zagrożeń i oznaczenie parkujących na Orlińskiego

Postautor: gucio » 14 paź 2017, 2:32

To czemu nikt tego nie zgłosi ?



Wróć do „Osiedle Orlińskiego – dyskusje na tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości