Jakość powietrza w Czyżynach / filtry na nawiewnikach okiennych - os. Orlińskiego

Forum osiedla Orlińskiego przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
bruinen
Posty: 96
Rejestracja: 02 sie 2015, 23:37

Jakość powietrza w Czyżynach / filtry na nawiewnikach okiennych - os. Orlińskiego

Postautor: bruinen » 12 lut 2018, 13:26

Tak wyglądają filtry, które na próbę założyłem 3 tygodnie temu w wywietrznikach na Orlińskiego.

Obrazek

Swoją droga polecam takie rozwiązanie, ogranicza znacząco wdmuchiwanie zimnego powietrza, a zapewnia przyzwoitą cyrkulację i eliminuje ciemne plamy nad oknami.

michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Jakość powietrza w Czyżynach / filtry na nawiewnikach okiennych - os. Orlińskiego

Postautor: michalxg » 12 lut 2018, 13:44

Podrzuć proszę link ;)

Arav
Posty: 424
Rejestracja: 15 paź 2016, 22:01

Re: Jakość powietrza w Czyżynach / filtry na nawiewnikach okiennych - os. Orlińskiego

Postautor: Arav » 12 lut 2018, 14:59

Gdzie to kupiles?


orlik
Posty: 78
Rejestracja: 04 paź 2017, 18:47

Re: Jakość powietrza w Czyżynach / filtry na nawiewnikach okiennych - os. Orlińskiego

Postautor: orlik » 12 lut 2018, 15:08

To jakieś kawałki filcu przycięte do odpowiedniego rozmiaru? No zawsze to jakiś pomysł na filtr w nawiewniku okiennym i coś tam zawsze na nim zostanie, jak widać na zdjęciu :)

The Kostrzewas
Posty: 34
Rejestracja: 19 cze 2015, 22:01

Re: Jakość powietrza w Czyżynach / filtry na nawiewnikach okiennych - os. Orlińskiego

Postautor: The Kostrzewas » 12 lut 2018, 15:24

zamontowaem podobne filtry w zeszłym tygodniu bo mimo tego, ze jakis czas temu zakleiłem nawiewniki filcem to na ścianie miałem czarne plamy od smogu. Kupiłem na allegro korzystając z linka znalezionego na forum któregoś z bloków.

Skoro tak wygłądają filtry po 3 tygodniach to widzę,że będę musiał pomyśleć nad wymianą nawiewników na takie, które mają montowany jakiś filtr a nie są po prostu dziurą w oknie...

bruinen
Posty: 96
Rejestracja: 02 sie 2015, 23:37

Re: Jakość powietrza w Czyżynach / filtry na nawiewnikach okiennych - os. Orlińskiego

Postautor: bruinen » 12 lut 2018, 20:30

Kupiłem na allegro filtry na m2 - wychodzą kilkadziesiąt razy taniej niż gotowe samoprzylepne. To są chyba rzeczy dedykowane dla lakierników.
allegro.pl/filtr-do-rekuperatora-f9-mata-wloknina-filtracyjna-i7098423608.html

Są różne gramatury, F9 jest najgęstszy i przepuszcza niewiele powietrza, F5 nieco więcej itd. Mam G4, F5 i F9 - wszystkie są ok, z tym że G4 jest bardzo gruby i ciężko go wsadzić pod wywietrznik, a to moim zdaniem najlepszy sposób montażu - trzeba odkręcić 3 śruby, podłożyć filtr i wkręcić z powrotem. Ważna jest szczelność, jak zostanie nawet niewielka "dziurka" to gwarantowana jest w tym miejscu czarna plama na ścianie po kilku dniach.

LucifersAngel87
Posty: 18
Rejestracja: 25 lip 2017, 16:43

Re: Jakość powietrza w Czyżynach / filtry na nawiewnikach okiennych - os. Orlińskiego

Postautor: LucifersAngel87 » 12 lut 2018, 23:51

Drodzy sąsiedzi,
Czy u was też pomimo naklejonych filcowych nakladek wwiewa powietrze z boku okna, tak że na ścianie pojawia się czarna smuga od smogu?


Neigbour
Posty: 176
Rejestracja: 11 lip 2017, 22:42

Re: Jakość powietrza w Czyżynach / filtry na nawiewnikach okiennych - os. Orlińskiego

Postautor: Neigbour » 13 lut 2018, 0:48

LucifersAngel87 pisze:Drodzy sąsiedzi,
Czy u was też pomimo naklejonych filcowych nakladek wwiewa powietrze z boku okna, tak że na ścianie pojawia się czarna smuga od smogu?

u mnie tak... zauważyłem przypadkiem i bardzo mnie to zdziwiło... dlatego zamiast filcu, który miałem do tej pory, zamontowałem filtr polecany innym wątku gdzieś na forum

bruinen
Posty: 96
Rejestracja: 02 sie 2015, 23:37

Re: Jakość powietrza w Czyżynach / filtry na nawiewnikach okiennych - os. Orlińskiego

Postautor: bruinen » 13 lut 2018, 0:50

U mnie nic takiego nie zauważyłem, ale jak zatkałeś szczelnie wszystkie możliwe źródła powietrza to tak się może zdażyć. Niestety wentylacja mechaniczna musi coś "wyciągać", więc nawet niewielkie szparki w oknach mogą nieźle dmuchać.
Jeśli natomiast masz to tylko przy jednym czy dwóch oknach to raczej nadają się do regulacji.

playand1
Posty: 63
Rejestracja: 13 mar 2016, 23:00

Re: Jakość powietrza w Czyżynach / filtry na nawiewnikach okiennych - os. Orlińskiego

Postautor: playand1 » 14 lut 2018, 10:22

LucifersAngel87 pisze:Drodzy sąsiedzi,
Czy u was też pomimo naklejonych filcowych nakladek wwiewa powietrze z boku okna, tak że na ścianie pojawia się czarna smuga od smogu?

Niestety tak, u nas również wokół okna na ścianie pojawiły się już po miesiącu czarne smugi, świadczące o wdmuchiwaniu powietrza bokiem. Powodem była kiepska obróbka wokół okna, pomogło akrylowanie na styku okno-ściana



Wróć do „Osiedle Orlińskiego – dyskusje na tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości