Planowana inwestycja w sąsiedztwie bloku Orlińskiego 1

Forum osiedla Orlińskiego przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
Natalis
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2019, 10:11

Re: Planowana inwestycja w sąsiedztwie bloku Orlińskiego 1

Postautor: Natalis » 13 wrz 2019, 10:12

Ma ktoś może info kiedy ruszy sprzedaż/rezerwacja mieszkań?

Fedaykin
Posty: 223
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:33

Re: Planowana inwestycja w sąsiedztwie bloku Orlińskiego 1

Postautor: Fedaykin » 13 wrz 2019, 12:12

kamil pisze:
a.k. pisze:A o drodze pomyśleli???? Co za masakra.

No właśnie, te bloki nie będą miały podziemnych miejsc parkingowych? Nie będzie żadnej drogi dojazdowej do bloku?

O ile mnie pamięć nie myli, to potencjalna droga dojazdowa do tych inwestycji przebiega obok parkingu "kolorowego" sąsiadującego z O1. Z resztą był to jeden z dodatkowych argumentów do wprowadzenia strefy przy O1 - przy ciągłym zawaleniu tej drogi i chodnika samochodami oraz z dodatkowym ruchem pojazdów "do" i "z" nowo wybudowanych budynków, była by już totalna kaplica. Jedna wielka jednokierunkowa dla dwóch dużych parkingów i kilku nowych inwestycji.

Może Budimex ogarnie tam dodatkowy wjazd od strony Włodarczyka? Na miejscu potencjalnych nabywców mocno interesowałbym się tematem.

Edit:
Swoją drogą, ciekawe, jaki jest stosunek mieszkańców osiedla do ewentualnego wybudowania tych bloków. Jakie jest Wasze zdanie?

Osobiście nie mam nic przeciw temu - kupując tu mieszkanie wiedziałem, że w tamtym miejscu powstaną kolejne bloki.

Patrząc natomiast pod kątem użyteczności, czy też jakości życia w okolicy ... uważam, że idealnym rozwiązaniem byłaby budowa parkingów w tamtym miejscu. Szczególnie, że powstaje co raz więcej stref, w tym strefa na całej Avii, a dziki parking przy Stella-Sawickiego z czasem zniknie. Wszystkie te decyzje znacząco wpłyną na jakość życia w okolicy. Tworząc tam parking BX zarobiłby sobie po 25-30k od miejsca, ludzie którzy nie załapali się na zakup miejsc zewnętrznych byliby "happy", zieleń mogłaby zostać nienaruszona, parkowanie chociaż trochę by się ucywilizowało. Odetchnęliby zarówno mieszkańcy Avii/Orlińskiego jak i D303. Jak dla mnie win-win. Tyle, że BX na to nie pójdzie - na budowie bloków zarobią więcej, a dodatkowe miejsca zewnętrzne na sprzedaż to mniejszy popyt na miejsca w garażach podziemnych za 50k. ;)
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2019, 12:47 przez Fedaykin, łącznie zmieniany 2 razy.

maximuss
Posty: 8
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:55

Re: Planowana inwestycja w sąsiedztwie bloku Orlińskiego 1

Postautor: maximuss » 13 wrz 2019, 12:41

Fedaykin pisze:
kamil pisze:
a.k. pisze:A o drodze pomyśleli???? Co za masakra.

No właśnie, te bloki nie będą miały podziemnych miejsc parkingowych? Nie będzie żadnej drogi dojazdowej do bloku?

O ile mnie pamięć nie myli, to potencjalna droga dojazdowa do tych inwestycji przebiega obok parkingu "kolorowego" sąsiadującego z O1. Z resztą był to jeden z dodatkowych argumentów do wprowadzenia strefy przy O1 - przy ciągłym zawaleniu tej drogi i chodnika samochodami oraz z dodatkowym ruchem pojazdów "do" i "z" nowo wybudowanych budynków, była by już totalna kaplica. Jedna wielka jednokierunkowa dla dwóch dużych parkingów i kilku nowych inwestycji.

Może Budimex ogarnie tam dodatkowy wjazd od strony Włodarczyka? Na miejscu potencjalnych nabywców mocno interesowałbym się tematem.

Potencjalnymi nabywcami będą w większości pseudo "inwestorzy", którzy w pierwszym dniu rezerwacji (o ile wcześniej nie będzie zaklepywania) rzucą się na małe i średnie mieszkania jak emeryci na promocje w Lidlu.
Tak było teraz z nowym etapem osiedla Atalu przy Alei Pokoju. To jest plaga naszych czasów.


RaceX
Posty: 125
Rejestracja: 23 kwie 2018, 8:04

Re: Planowana inwestycja w sąsiedztwie bloku Orlińskiego 1

Postautor: RaceX » 13 wrz 2019, 18:56

maximuss pisze:Potencjalnymi nabywcami będą w większości pseudo "inwestorzy", którzy w pierwszym dniu rezerwacji (o ile wcześniej nie będzie zaklepywania) rzucą się na małe i średnie mieszkania jak emeryci na promocje w Lidlu.
Tak było teraz z nowym etapem osiedla Atalu przy Alei Pokoju. To jest plaga naszych czasów.

Dlaczego napisałeś: pseudo "inwestor". Coś Cię boli, że zazdrościsz mądrych inwestycji??
CPI w sierpniu wyniosła 2,9%. Widziałem obliczenia, że trzeba wyciągać 3,5% żeby pieniądz nie tracił wartości. Lokaty to śmiech na sali, inwestowanie np na giełdzie jest teraz dość niebezpiecznie, został przekroczony pewien poziom wskaźnika strachu, po którym średnio kryzys następował do 22 miesięcy. Inwestycja w mieszkania w takim mieście jak Kraków, jest obecnie strzałem w 10.

renataszatkowska
Posty: 115
Rejestracja: 29 gru 2017, 19:34

Re: Planowana inwestycja w sąsiedztwie bloku Orlińskiego 1

Postautor: renataszatkowska » 14 wrz 2019, 11:42

maximuss pisze:w pierwszym dniu rezerwacji (o ile wcześniej nie będzie zaklepywania) rzucą się...

U Budimexa tak było.

Nie wiemy co będzie! Ceny są baaardzo wysokie, i już mówi się: powoli przestają rosnąć. Mieszkania stanieją, a wynajem zdrożeje. Za dwa lata może będzie lepiej pozamiatane(na osiedlu). Oby mniej podrapanych wind, zniszczonych domofonów, kiepów na schodach...

michalb
Posty: 168
Rejestracja: 29 lip 2014, 23:34

Re: Planowana inwestycja w sąsiedztwie bloku Orlińskiego 1

Postautor: michalb » 11 paź 2019, 20:18

Czy są jakieś nowe informacje o tej budowie?

Karola
Posty: 9
Rejestracja: 09 paź 2015, 11:48

Re: Planowana inwestycja w sąsiedztwie bloku Orlińskiego 1

Postautor: Karola » 12 paź 2019, 10:37

Dzwoniłam do biura sprzedaży początkiem tego miesiąca i otrzymałam informację, że jeszcze nie ma pozwolenia na budowę więc nie są w stanie udzielić konkretnych informacji i na pewno żadne prace ani sprzedaż mieszkań nie ruszy co najmniej do końca tego roku.

Jeśli ktoś będzie miał bardziej aktualne informacje to niech się dzieli :)


maximuss
Posty: 8
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:55

Re: Planowana inwestycja w sąsiedztwie bloku Orlińskiego 1

Postautor: maximuss » 15 lis 2019, 9:59

Aktualnie realizacja tej inwestycji stoi pod dużym znakiem zapytania.

gucio
Posty: 1116
Rejestracja: 05 sty 2015, 1:21

Re: Planowana inwestycja w sąsiedztwie bloku Orlińskiego 1

Postautor: gucio » 25 mar 2020, 0:11

Czy ktos cos wie bo zaczeli robic jakies drogi betonowe , może w końcu skończą te 2 bloki i będzie spokój ....

maximuss
Posty: 8
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:55

Re: Planowana inwestycja w sąsiedztwie bloku Orlińskiego 1

Postautor: maximuss » 26 mar 2020, 22:17

gucio pisze:Czy ktos cos wie bo zaczeli robic jakies drogi betonowe , może w końcu skończą te 2 bloki i będzie spokój ....


A wywiesili tablicę informacyjną?



Wróć do „Osiedle Orlińskiego – dyskusje na tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości