Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Forum osiedla Orlińskiego przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
whitesun
Posty: 13
Rejestracja: 21 mar 2019, 15:21

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: whitesun » 26 sie 2019, 14:12

Nic się w tej kwestii nie zmieniło. Za to pojawiły się pomysły żeby zlikwidować plac zabaw, koniecznie zamykać wszytkie furtki i bramy na Avii, ktoś rzucił żeby O1 się ogrodziło i odcięło ludzi o lewiatana. Niektórzy nie chcą wjazdu taksówek, dostaw z Tesco czy pizzerii. Ot, codzienna porcja dobra. Nie zdziwię się jeśli mieszkańcom O9 zacznie przeszkadzać, że ktoś chodzi im pod blokiem i trzeba będzie chodzić przez teren kościoła. Za to marzymy żeby była furtka łącząca nas z D303 :)

iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: iti » 27 sie 2019, 12:09

whitesun pisze:Nic się w tej kwestii nie zmieniło. Za to pojawiły się pomysły żeby zlikwidować plac zabaw, koniecznie zamykać wszytkie furtki i bramy na Avii, ktoś rzucił żeby O1 się ogrodziło i odcięło ludzi o lewiatana. Niektórzy nie chcą wjazdu taksówek, dostaw z Tesco czy pizzerii. Ot, codzienna porcja dobra. Nie zdziwię się jeśli mieszkańcom O9 zacznie przeszkadzać, że ktoś chodzi im pod blokiem i trzeba będzie chodzić przez teren kościoła. Za to marzymy żeby była furtka łącząca nas z D303 :)

Mieszasz różne wątki, trochę niepotrzebnie, tym bardziej, że nie widziałem zlikwidowanych placów zabaw czy ogrodzonego Orlińskiego 1. Z prezesem chciałem się spotkać w tej sprawie, ale znów nie zastałem go w spółdzielni. W każdym razie mam tu jeszcze kilka pomysłów.

whitesun
Posty: 13
Rejestracja: 21 mar 2019, 15:21

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: whitesun » 28 sie 2019, 8:46

Być może faktycznie mieszam wątki, a może nie do końca. Tu jest wątek z propozycją zakazu jazdy na hulajnodze i likwidacji placu zabaw viewtopic.php?f=57&t=4950&p=49639#p49639. Nie pisałem że został zlikwidowany. Tego o odcięciu innych ludzi z osiedla od lawiatana w odwecie za zamykane bramy i furtki nie mam czasu szukać ale zapewniam że jest na forum. Wystarczy poszukać. Dlaczego uważam że to ma znaczenie? Dlatego że widzę tu sporo podobieństw. My staramy się skłonić D303 do stworzenia furtki która jest i nam i im potrzebna. Z drugiej strony sami ze sobą nie potrafimy się dogadać i żyć razem. Mam na myśli powstające konflikty Avia - Orlińskiego, między poszczególnymi blokami czy nawet wewnętrzne jak ten o hulanogach i placu zabaw. Patrząc na to wszystko wcale mnie nie dziwi, że tak trudno zrobić coś dla dobra ogółu. A pomysłowi furtki kibicuję i zachęcam również ludzi do życia w zgodzie na Orlińskiego i Avii. Może najpierw wyprostujmy pewne sprawy u siebie a potem zajmijmy się innymi osiedlami.


Awatar użytkownika
Wściekły Wąż
Posty: 251
Rejestracja: 04 gru 2017, 18:15

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: Wściekły Wąż » 28 sie 2019, 12:29

No ale to, że trafi się jakiś idiota i pisze głupie rzeczy po forach to przecież normalne. Nie pisałbym, że "pojawiają się pomysły" aż taki debilny wpis nie zbierze jakiejś większej liczby zwolenników, żeby było REALNE zagrożenie, że to przejdzie gdzieś w głosowaniach.
A druga sprawa, nie ma co czekać z załatwianiem jednej sprawy aż będą załatwione inne. Sprawa chamskiego odgrodzenia nas od placówek PUBLICZNYCH musi być załatwiona niezwłocznie, a "wyprostowanie spraw u nas" to taki ogólnik bez treści, że szkoda gadać i może być załatwiany równolegle z pozostałymi.

Edyta.
Posty: 234
Rejestracja: 25 sie 2016, 11:02

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: Edyta. » 08 paź 2019, 20:56

Czy coś się dzieje w sprawie ? Ktoś coś wie?

knd
Posty: 310
Rejestracja: 08 maja 2017, 13:52

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: knd » 15 sty 2020, 12:16

Dzisiaj idąc z poczty widziałem 3 osoby naprawiające ogrodzenie między D303 a Orlińskiego.

Z tego co mówili, to wg nich nie ludzie z Avii i Orlińskiego psują to ogrodzenie, tylko ludzie chcący dostać się w nocy z D303 do pobliskiej Żabki, która jest otwarta do 23.

Wychodzi z tego, że ludziom z D303 tak samo przeszkadza ogrodzenie...

D89
Posty: 554
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:26

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: D89 » 15 sty 2020, 13:46

No niemożliwe... Przecież oni tak nienawidzą nas i naszego osiedla i podobno sami chcą się jeszcze dodatkowo odgradzać...
Jednak widać że jak kogoś suszy w środku nocy, a wodopój jest blisko to drobiazgi tracą znaczenie ;)


justynaj
Posty: 7
Rejestracja: 07 lis 2017, 9:16

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: justynaj » 08 lut 2020, 1:05

Czy coś się ruszyło w sprawie czy umarło śmiercią naturalną?

Neigbour
Posty: 176
Rejestracja: 11 lip 2017, 22:42

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: Neigbour » 08 lut 2020, 8:41

sprawą zajmuje się rada dzielnicy i jej przewodnicząca miała mieć spotkanie z prezesem spółdzielni 5 lutego ale nie wiem co z tego wyszło...

cały czas słyszę że chcą aby została zamontowana furtka...tylko ja cholerę nam furtka jak wystarczyłoby zlikwidować jeden element ogrodzenia...zobaczymym co rada zdziala

Awatar użytkownika
Wściekły Wąż
Posty: 251
Rejestracja: 04 gru 2017, 18:15

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: Wściekły Wąż » 09 lut 2020, 23:20

Tylko jaki sens ma to ogrodzenie w ogóle jeżeli będzie w nim furtka albo zdemontowany jeden człon. To ogrodzenie jest szkodliwe i niepotrzebne na całej długości.



Wróć do „Osiedle Orlińskiego – dyskusje na tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości