Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Forum osiedla Orlińskiego przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
iti
Posty: 1481
Rejestracja: 13 lip 2014, 1:15

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: iti » 16 lip 2019, 11:11

Aga123 pisze:Kilkadziesiąt osób ? A wie Pan ile osiedle liczy osób ?

Nie wiem ile, ale kilkadziesiąt osób podpisało się "za", głosów "przeciw" było znacznie mniej, o ile w ogóle były. Szkoda, że nie skorzystała Pani z możliwości wyrażenia opinii wcześniej.

Dalszą dyskusję sobie daruję, skoro już doszliśmy do argumentów:
Aga123 pisze:nie wiem z której wsi Pan się wyrwał

Dobrego dnia życzę :)

Aga123
Posty: 74
Rejestracja: 15 cze 2018, 15:19

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: Aga123 » 16 lip 2019, 11:17

To było zwykłe pytanie panie Sławku ,zapewne widzi Pan ile obcych rejestracji jest na osiedlu wiec zapytałam ,z której bo o życiu nowohuckim chyba Pan niewiele wie skoro Pan tak broni barbarzyńców czy jak ich tam nazywacie . Poza tym nie odpowiedział Pan na moje pytanie czy jako pomysłodawca kładki weźmie Pan honorowo odpowiedzialność za ewentualne nasilenie wandalizmu na osiedlu? To proste pytania.

Arav
Posty: 424
Rejestracja: 15 paź 2016, 22:01

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: Arav » 16 lip 2019, 12:18

Aga123 pisze:Kilkadziesiąt osób ? A wie Pan ile osiedle liczy osób ?


A czy Pani konsultowala juz swoja frustracje z wszystkimi 10 tysiacami mieszkancow naszego osiedla czy jest to raczej Pani prywatna burza w szklance wody?

Aga123 pisze: Czy Pan uważa ze na naszym osiedlu nie ma poważniejszych spraw niż Pana kładka - otóż są- należałoby się zająć deweloperem tym ,ze wielkie bloki Orlinskiego są śmiertelną pułapką dla ich mieszkańców bo nie działa system ppoż i nigdy nie działał nawet przy odbiorze,o tym ze zalewane są garaże na skutek błędów konstrukcyjnych i za te i za wiele innych zapłacimy my i tym należałoby interesować telewizje drogi Panie bo to wielki wał jak zrobił nam deweloper a myśmy go łyknęli i za to zapłacimy grube pieniądze po okresie rekojmi . To są tematy dla telewizji jak nie prokuratury a Pan bzdurną furtkę forsuje. Niech się Pan zainteresuje stanem swojego bloku póki rękojmia się nie skończyła bo obudzi się Pan z ręką w nocniku przez te kładkę .

Widze ze jest Pani swietnie poinformowana w technicznych kwestiach naszego osiedla. Czy zrobila juz pani cokolwiek - poza wylewaniem frustracji na forum - w celu polepszenia sytuacji nas wszystkich?

Aga123 pisze: (...) sama mam dzieci i codziennie rano odwożę je do szkoły

To radze tez raz na jakis czas podjechac na myjnie bo moze faktycznie zza brudnych szyb nie widac niektorych problemow ... zwlaszcza problemow pieszych.


Fedaykin
Posty: 223
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:33

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: Fedaykin » 16 lip 2019, 12:27

Aga123 pisze:To było zwykłe pytanie panie Sławku ,zapewne widzi Pan ile obcych rejestracji jest na osiedlu wiec zapytałam ,z której bo o życiu nowohuckim chyba Pan niewiele wie skoro Pan tak broni barbarzyńców czy jak ich tam nazywacie . Poza tym nie odpowiedział Pan na moje pytanie czy jako pomysłodawca kładki weźmie Pan honorowo odpowiedzialność za ewentualne nasilenie wandalizmu na osiedlu? To proste pytania.


Tak jak już wyżej poinformowano - temat płotu poruszany jest na forum od wielu miesięcy. Posiada Pani konto na forum od ponad roku, miała Pani wystarczająco dużo czasu na wyrażenie opinii w temacie. Tak to już jest, że mamy w tym kraju społeczeństwo reaktywne, które ma wszystko w "czterech literach", dopóki nie zacznie się coś faktycznie dziać. Tak było z protestami w sprawie wycinki drzew. Tak było w sprawie parku - gdy wreszcie wszystko ruszyło zaczęły się podnosić głosy, by zrobić tam parking. :D Tak jest w temacie kładki. Tak na przykład będzie w temacie dzikiego parkingu przy Stella Sawickiego - @iti chce wyregulować jego kwestię, reakcja/poparcie mieszkańców praktycznie zerowe, kwik podniesie się dopiero gdy parking zniknie przy okazji przebudowy ulicy.

Mam nadzieję, że płotu pozbędziemy się jak najszybciej i powstanie tam pas zieleni, o którym wspominała Pani z urzędu w materiale Polsatu. ;)

Awatar użytkownika
Wściekły Wąż
Posty: 251
Rejestracja: 04 gru 2017, 18:15

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: Wściekły Wąż » 16 lip 2019, 18:19

Ma ktoś link do tego drugiego materiału z innej telewizji?

Edyta.
Posty: 234
Rejestracja: 25 sie 2016, 11:02

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: Edyta. » 16 lip 2019, 18:54

Wściekły Wąż pisze:Ma ktoś link do tego drugiego materiału z innej telewizji?

Jeszcze nie było.
Będzie w Alarmie na tvp środa lub czwartek.

Bierm
Posty: 68
Rejestracja: 13 gru 2018, 17:33

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: Bierm » 17 lip 2019, 0:33

Fedaykin pisze:Mam nadzieję, że płotu pozbędziemy się jak najszybciej i powstanie tam pas zieleni, o którym wspominała Pani z urzędu w materiale Polsatu. ;)

A ja z kolei mam nadzieje, ze płot zostanie, a jedynie dosadzimy drzew po obu stronach :)


Brunon K.
Posty: 233
Rejestracja: 25 lis 2015, 13:50

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: Brunon K. » 17 lip 2019, 21:24

W telewizji powiedzieli, że chcecie przejścia po to żeby parkować po drugiej stronie. Jak to tak? Jakby zamykali za sobą furtki maszerując co dzień przez działke infrastrukturalną to nikt by nawet nie zauważył... Walą setkami na przełaj przez płatną działką i furtke przy kościele.

znasiek
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:53
Lokalizacja: Avia

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: znasiek » 17 lip 2019, 23:43

Brunon K. pisze:W telewizji powiedzieli, że chcecie przejścia po to żeby parkować po drugiej stronie. Jak to tak? Jakby zamykali za sobą furtki maszerując co dzień przez działke infrastrukturalną to nikt by nawet nie zauważył... Walą setkami na przełaj przez płatną działką i furtke przy kościele.


Tvp3 Kraków program Alarm.
Nie powiedzieli że chcecie parkować, tylko mieszkańcy Dywizjonu powiedzieli że nie chcą likwidacji płotu bo boją się że będą mieć zajmowane miejsca parkingowe i wzmoży się u nich ruch aut zwiększający niebezpieczeństwo. W sumie nie zdziwił bym się gdyby tak było, bo podobnie niektórzy mieszkańcy z Avii zajmowali miejsca tym z 2 pułku.

Awatar użytkownika
Wściekły Wąż
Posty: 251
Rejestracja: 04 gru 2017, 18:15

Re: Propozycja zamontowania furtki / przejście z ul. Orlińskiego w stronę os. Dywizjonu 303

Postautor: Wściekły Wąż » 17 lip 2019, 23:59

Właśnie obejrzałem ten drugi materiał. No no, ostro było, sporo ostrzej niż w materiale Polsatu ;).
Najbardziej rozwaliła mnie babcia, która jest zwolenniczką płotu ponieważ kiedyś mogła chodzić na tramwaj a teraz nie może. Logika level 1000 :D.



Wróć do „Osiedle Orlińskiego – dyskusje na tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości