Ceny miejsc postojowych i ceny mieszkań a krakowski rynek mieszkaniowy - Orlińskiego

Forum osiedla Orlińskiego przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
sunbeam215
Posty: 5
Rejestracja: 05 gru 2016, 15:26

Re: Ceny miejsc postojowych i ceny mieszkań a krakowski rynek mieszkaniowy - Orlińskiego

Postautor: sunbeam215 » 05 paź 2018, 10:38

qubek pisze:Prawda jest taka, że boli Was to że zapłaciliście kilkadziesiąt tysięcy za miejsce parkingowe, przy 4300 zł/m2 W Polsce można być frajerem. Nikt nikomu tego nie zabrania. Żabiniec, 7,500 zł/m2. Miejsce za podziemny parking 20.000zł. Wydojono Was jak krowy to teraz się odgrywacie. Walczcie o swoje itd.

Twój tok rozumowania jest niezrozumiały. Nawet jak do ceny mieszkania doliczyć miejsce postojowe za 50k to i tak wychodzi ok 5500 zl za metr z miejscem w cenie. Kłania się matematyka, hmm dodawanie, mnożenie, dzielenie... Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę ale chyba 4/5 klasa podstawówki! Orłem w szkole to chyba nie byłeś... Jak Ci tak źle, zapraszamy na Żabiniec, zrobimy ci przyjęcie pożegnalne, pozwolimy uroczyście przejechać ostatni raz po trawie i zaparkować na środku drogi!

michalb
Posty: 168
Rejestracja: 29 lip 2014, 23:34

Re: Ceny miejsc postojowych i ceny mieszkań a krakowski rynek mieszkaniowy - Orlińskiego

Postautor: michalb » 11 paź 2018, 22:19

qubek spuść powietrze - weź kilka wdechów.
czy kupującym mieszkania na tym osiedlu ktoś przykładał pistolet do głowy i kazał brać?
Informacje o ilości miejsc postojowych i cenach była podana jak jak cena metra mieszkania. Niektórzy płacili 4300 za m2 ale byli i tacy co płacili powyżej 5000 za m2.
tylko od umiejętności negocjacji zależało po ile budimex sprzedał miejsce postojowe - ja na przykład brałem je poniżej 10000 za miejsce :D

sunder_fresh
Posty: 40
Rejestracja: 20 lut 2018, 12:51

Re: Ceny miejsc postojowych i ceny mieszkań a krakowski rynek mieszkaniowy - Orlińskiego

Postautor: sunder_fresh » 12 paź 2018, 11:50

qubek pisze:Co więcej, wy zapłaciliście tymi groszami między innymi za te nieudogodnienia co dziś was strofują.

Oj kolego kolego, przestudiuj ceny parkingow na wiekszych inwestycjach i dopiero pogadajmy. Znajomy z pracy chce teraz kupic mieszkanie, ciezko cos sensownego znalezc w cenie do 6500/m2 w takiej odleglosci od galerii Krakowskiej (12 min tramwajem). Juz nie mowiac o parkingach, gdzie ostatnio rekord widzialem 80tys.

A juz gadanie ze ktos wtopil kase kupujac parking samo swiadczy ze poprostu sie nie znasz. Te parkingi zewnetrzne nawet za 40 tys zejda gwarantuje Ci to. Albo ktos wynajmie za 250zl miesiecznie, po 10 latach parking splacony.

Ucinam takie rozmowy odrazu jakie prowadzisz, bo kazdy krytykuje jakie to zle, niedobre, duze osiedle. A pozniej jak przychodzi zaplacic 8000/m2 to kazdy mowi, ale miales szczescie ze Cie mieszkanie wyszlo 4300/m2. Co wiecej jeszcze dostalem 20 tys dotacji z Panstwa w ramach programu Mieszkanie dla Mlodych. (przed nowelizacja ustawy co umozliwia mi splate calosci mieszkania bez konsekwencji, nie tak jak teraz sa obostrzenia)
Wiec cena zakupu ostatecznie mnie wyniosla 3900 - 4000 zl / m2

Powiem wiecej obecna wycena mieszkania na naszym osiedlu urzadzonego to okolo 7500 - 8000 za metr (na tyle wycenila agencja nieruchomosci moje mieszkanie, zreszta wystarczy wejsc na serwis z ofertami obecnie wisza 2 mieszkania na sprzedaz po 7500zl)

Finalnie jakbym chcial je sprzedac obecnie i traktowac je jako mieszkanie na handel.
Mam zarobek niecale 1500-2000 zl/m2 na czysto na mieszkaniu

I teraz zadam Ci pytanie gdzie tu widzisz frajerstwo???? Bo za taka cene nawet nie kupisz mieszkania 25km od Krakowa chocby w Krzeszowicach czy Niepolomicach (czytaj wiocha).

A cene parkingu 24000 jak podzielisz przez metraz mieszkania to wyjdzie Ci +500zl /m2 w finalnym koszcie.
czyli 4500 m2 do 7500 m2 ktore podales w pierwszym poscie. Na 45m2 * 3000 zl roznicy na parkingu i mieszkaniu jestes w plecy 150 tys. I teraz sam sobie odpowiedz... Kto kogo zrobil w bambuko :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Wróć do „Osiedle Orlińskiego – dyskusje na tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości