Parkowanie poza miejscami postojowymi wyznaczonymi na osiedlu - Orlińskiego

Forum osiedla Orlińskiego przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
Mordin
Posty: 239
Rejestracja: 21 mar 2017, 15:41

Re: Parkowanie poza miejscami postojowymi wyznaczonymi na osiedlu - Orlińskiego

Postautor: Mordin » 14 paź 2018, 17:34

Panowie w tej dyskusji o chodnikach zapominacie jednak chyba o istotnym szczególe - zasady umożliwiające postój na chodniku tyczą się tylko dróg publicznych a nie drug prywatnych. Na drodze prywatnej można stawać gdzie dusza zapragnie, chyba, że wspólnota ustanowi, że dana droga będzie:
1) strefą ruchu - wtedy stosuje się przepisy prawa ruchu drogowego do takiej drogi i wtedy można parkować na chodnikach tak jak na drogach publicznych;
2) strefą zamieszkania - wtedy parkowanie możliwe jest wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych poprzez znaki poziome lub pionowe.
Między blokami w większości wypadków są już strefy zamieszkania a nigdzie nie ma znaków, które wyznaczałyby parkingi na chodnikach - wszyscy, którzy mieli przyjemność dostać mandaty za parkowanie na chodniku dostają je właśnie za niestosowanie się do znaku strefa zamieszkania. Wiem, że niektórzy tłumacza się wtedy, że zachowali 1,5m itp ale to nie ma żadnego znaczenia - żeby móc parkować na chodnikach przy takiej drodze musiałby być wyznaczone na nich miejsca do postojów.

Mordin
Posty: 239
Rejestracja: 21 mar 2017, 15:41

Re: Parkowanie poza miejscami postojowymi wyznaczonymi na osiedlu - Orlińskiego

Postautor: Mordin » 14 paź 2018, 17:42

Jeszcze uzupełniając - przy Orlińskiego 6 jak była dyskusja o wprowadzeniu strefy zamieszkania to były pomysły o namalowaniu kilku miejsc postojowych na chodniku lub w ogóle namalowanie linii lub ustawienie znaku co umożliwiałoby parkowanie jednym zestawem kół na chodniku. Taki pomysł jednak nie zyskał poparcia większości i aktualnie nie można w ogóle parkować na chodniku w tym miejscu.

znasiek
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:53
Lokalizacja: Avia

Re: Parkowanie poza miejscami postojowymi wyznaczonymi na osiedlu - Orlińskiego

Postautor: znasiek » 15 paź 2018, 21:53

Polpol pisze:
znasiek pisze:Taką ma prace (próbuje jakoś wyżywić rodzine)

Ten samochód całe noce stoi zaparkowany a nie roznosi paczki - fiszka wcześniej już o tym pisała.

Fiszka napisała że notorycznie, a nie całe noce :D Ale jeśli całe noce to macie racje; pewnie tu mieszka i parkuje gdzie popadnie, a to już nie ładnie.


adi
Posty: 207
Rejestracja: 05 sie 2016, 9:50

Re: Parkowanie poza miejscami postojowymi wyznaczonymi na osiedlu - Orlińskiego

Postautor: adi » 16 paź 2018, 0:58

znasiek pisze:
Polpol pisze:
znasiek pisze:Taką ma prace (próbuje jakoś wyżywić rodzine)

Ten samochód całe noce stoi zaparkowany a nie roznosi paczki - fiszka wcześniej już o tym pisała.

Fiszka napisała że notorycznie, a nie całe noce :D Ale jeśli całe noce to macie racje; pewnie tu mieszka i parkuje gdzie popadnie, a to już nie ładnie.

No, wreszcie doszło, jak sprawa wyglądała. A ja dodam jeszcze od siebie, że strefa zamieszkania ułatwia pracę kurierom i wszystkim osobom, które chcą podjechać pod blok, coś wypakować itp. Jeżeli parkowanie na chodniku nie jest jasno zabronione, to cały czas jest on zastawiony i ani kurier, ani dostawca jedzenia, ani mieszkańcy, nie mają gdzie zostawić na kilka minut samochodu. W strefie zamieszkania nikt nie robi problemu, jak ktoś stanie chwilę na awaryjnych. Mandaty też raczej się w tej sytuacji nie trafiają. Jak na chodnikach można parkować, to przyjeżdżają ci "goście", co nie mają gdzie się zatrzymać i jak już staną, to zatrzymują się na tydzień - dwa ;)

Yankes
Posty: 201
Rejestracja: 19 lip 2014, 23:44

Re: Parkowanie poza miejscami postojowymi wyznaczonymi na osiedlu - Orlińskiego

Postautor: Yankes » 23 paź 2018, 8:47

Fiszka pisze:
znasiek pisze:jak dla mnie to że kurierzy dostają mandaty to już przegięcie, po pierwsze parkują tylko na chwile (a zwykle nie mają tu gdzie zgodnie z prawem), po drugie robią to dla nas mieszkańców (dostarczają nam paczki), a jak tak dalej pójdzie to firmy kurierskie się wkurzą i wszyscy będziemy sobie jeździć wiele km do centrali np. inpostu żeby odebrać paczkę; takie rzeczy powinny być uregulowane i dozwolone w przepisach dla tego osiedla.

Ten z InPostu to akurat notorycznie parkuje. Albo zajmuje czyjwś miejsce parkingowe, albo zastawia cały chodnik.

Ludzie co się z Wami dzieje?
Tylko grabienie do siebie i myślenie, że ktoś może mieć gorzej.
Uważam, iż sprawa kurierów nie jest dużym problemem, bo zazwyczaj nie zajmują dużo czasu danego miejsca. I jak mi taki gość wjedzie na miejsce postojowe, a akurat przyjechałem, to chwilę poczekam i zaraz wraca , przeprosi, podziękuję i pojedzie.
Zawsze też mogę blokadę postawić.

Co innego cwaniaczki w stylu - " nie wiedziałem, choć mieszkam tu już prawie 2 lata"

adi
Posty: 207
Rejestracja: 05 sie 2016, 9:50

Re: Parkowanie poza miejscami postojowymi wyznaczonymi na osiedlu - Orlińskiego

Postautor: adi » 23 paź 2018, 11:12

Yankes pisze:
Fiszka pisze:Uważam, iż sprawa kurierów nie jest dużym problemem, bo zazwyczaj nie zajmują dużo czasu danego miejsca. I jak mi taki gość wjedzie na miejsce postojowe, a akurat przyjechałem, to chwilę poczekam i zaraz wraca , przeprosi, podziękuję i pojedzie.
Zawsze też mogę blokadę postawić.

Co innego cwaniaczki w stylu - " nie wiedziałem, choć mieszkam tu już prawie 2 lata"

No to waśnie była sprawa takiego cwaniactwa, zrobienia sobie parkingu na całej szerokości chodnika pod blokiem. Nikt nie ma problemu z kurierami, którzy przywieźli paczki, dostawcami jedzenia itp. - najnormalniejsza sprawa. Mało tego, to w ich interesie jest to, żeby chodnik pod blokiem był wolny, bo wtedy mają się gdzie zatrzymać. Jeżeli na chodniku jest urządzony parking, to wtedy też oni muszą kombinować.

ragandbones
Posty: 241
Rejestracja: 16 lis 2016, 0:57

Re: Parkowanie poza miejscami postojowymi wyznaczonymi na osiedlu - Orlińskiego

Postautor: ragandbones » 23 paź 2018, 11:44

adi pisze:
Yankes pisze:
Fiszka pisze:Uważam, iż sprawa kurierów nie jest dużym problemem, bo zazwyczaj nie zajmują dużo czasu danego miejsca. I jak mi taki gość wjedzie na miejsce postojowe, a akurat przyjechałem, to chwilę poczekam i zaraz wraca , przeprosi, podziękuję i pojedzie.
Zawsze też mogę blokadę postawić.

Co innego cwaniaczki w stylu - " nie wiedziałem, choć mieszkam tu już prawie 2 lata"

No to waśnie była sprawa takiego cwaniactwa, zrobienia sobie parkingu na całej szerokości chodnika pod blokiem. Nikt nie ma problemu z kurierami, którzy przywieźli paczki, dostawcami jedzenia itp. - najnormalniejsza sprawa. Mało tego, to w ich interesie jest to, żeby chodnik pod blokiem był wolny, bo wtedy mają się gdzie zatrzymać. Jeżeli na chodniku jest urządzony parking, to wtedy też oni muszą kombinować.

Ludzie blokujacy samochodem chodnik maja gdzies czy dostawca jedzenia zaparkuje czy nie - bo oni ich nie zamawiaja. Jak ktos jest centusiem i mysli jak tu przyciac na parkowaniu to obiadek gotuje sie po sobotnich zakupach w biedro :)


adi
Posty: 207
Rejestracja: 05 sie 2016, 9:50

Re: Parkowanie poza miejscami postojowymi wyznaczonymi na osiedlu - Orlińskiego

Postautor: adi » 24 cze 2019, 1:00

A takie nowości pojawiły się ostatnio na osiedlu.

Obrazek

Czyli specjalne kule ograniczające możliwość parkowania na chodniku.

Obrazek

Jak myślicie, lepsze niż takie standardowe słupki, jak poniżej?

Obrazek

Nokian
Posty: 95
Rejestracja: 19 cze 2019, 16:39

Re: Parkowanie poza miejscami postojowymi wyznaczonymi na osiedlu - Orlińskiego

Postautor: Nokian » 24 cze 2019, 8:20

Kule są bardziej dyskretne, tylko pytanie czy są na stałe przymocowane? Bo jeśli nie, to będą je przestawiać, nawet donice przestawiają..
Po drugie pytanie czy jest tam strefa, bo jeśli nie, to będą na jezdni parkować jak na Orlinskiego 3 i 5 i blokować wyjazd samochodom z miejsc postojowych.

Brunon K.
Posty: 233
Rejestracja: 25 lis 2015, 13:50

Re: Parkowanie poza miejscami postojowymi wyznaczonymi na osiedlu - Orlińskiego

Postautor: Brunon K. » 24 cze 2019, 20:48

Baarrrdzo dobre!
Ale najbardziej podobają mi się te przy O3, są grubsze. Powinny stać, jak najbliżej krawężnika, bo inaczej nie zadziałają. Tak samo jak przerwa między slupkami nie może być za duża, najwyżej 4-5m. Kule dobre, jeśli działają.



Wróć do „Osiedle Orlińskiego – dyskusje na tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości