Wygłuszenie mieszkań / wygłuszenie stropów / hałasy z innych mieszkań - os. Orlińskiego / Avia

Forum osiedla Orlińskiego przeznaczone do prowadzenia dyskusji na tematy ogólne związane z zakupem, budową, wykończeniem itp.
Awatar użytkownika
Wściekły Wąż
Posty: 251
Rejestracja: 04 gru 2017, 18:15

Re: Wygłuszenie mieszkań / wygłuszenie stropów / hałasy z innych mieszkań - os. Orlińskiego / Avia

Postautor: Wściekły Wąż » 26 paź 2018, 15:24

Ludzie są różni, ja się postaram użyć porządnych materiałów :).

mordredo
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2017, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Wygłuszenie mieszkań / wygłuszenie stropów / hałasy z innych mieszkań - os. Orlińskiego / Avia

Postautor: mordredo » 26 paź 2018, 19:43

A czy ktoś z was posiadając w przeważającej ilości płytki zamiast paneli spotkał się z narzekaniem od sąsiadów z dołu :?:

mike_
Posty: 96
Rejestracja: 25 paź 2016, 23:49

Re: Wygłuszenie mieszkań / wygłuszenie stropów / hałasy z innych mieszkań - os. Orlińskiego / Avia

Postautor: mike_ » 26 paź 2018, 21:06

Wściekły Wąż pisze:Ludzie są różni, ja się postaram użyć porządnych materiałów :).

Niektórzy piszą tutaj, że bardzo pomaga użycie korka pod panelami zamiast standardowych mat piankowych. :)


michalxg
Posty: 343
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:10

Re: Wygłuszenie mieszkań / wygłuszenie stropów / hałasy z innych mieszkań - os. Orlińskiego / Avia

Postautor: michalxg » 28 paź 2018, 1:02

mike_ pisze:
Wściekły Wąż pisze:Pomaga odpowiednio wygłuszona podłoga, no ale to jest prezent dla sąsiada z dołu a nie dla siebie, więc pewnie większość ludzi nie dopłaca do takiego interesu. Za to pewnie każdy liczy, że ci z góry się szarpną ;).

Tylko czy jest to aż tak kosztowna inwestycja żeby każdy nie mógł pomyśleć o sąsiadach na dole? :D

To nie jest tak do końca, ponieważ źle położona podłoga hałasuje również we własnym mieszkaniu. Prawda jest taka, że gruby panel + gruby podkład (żeby się zrównać z płytkami w łazience) zawsze będzie hałasować. Jedynym rozwiązaniem jest użycie cienkiego panela na minimalnym podkładzie - wtedy podłoga nie hałasuje, ale znów jest problem z poziomiem w miejscu łączenia z płytkami.

znasiek
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:53
Lokalizacja: Avia

Re: Wygłuszenie mieszkań / wygłuszenie stropów / hałasy z innych mieszkań - os. Orlińskiego / Avia

Postautor: znasiek » 28 paź 2018, 1:12

Wściekły Wąż pisze:Panele/parkiet kładziemy sobie w większości sami a nie Budimex.

no tak, ale ściany i podłogi pod panelami robił BX z jakiejś taniej tandety i teraz mieszkańcy muszą sobie zagłuszać tą tandete żeby jakoś żyć w ciszy.

bartes
Posty: 60
Rejestracja: 03 paź 2016, 15:28

Re: Wygłuszenie mieszkań / wygłuszenie stropów / hałasy z innych mieszkań - os. Orlińskiego / Avia

Postautor: bartes » 31 paź 2018, 10:00

Hmm, serio? Mieszkałem wcześniej po sąsiedzku na 2 Pułku w starych blokach. Tam było słychać każdy krok czy przesunięcie krzesła od sąsiadów z góry, nie mówiąc o szalejących dzieciakach. A to pomimo, iż w mieszkaniu, które wynajmowałem były na suficie takie panele styropianowe.
Teraz na Orlińskiego- totalna cisza. Sąsiadów powyżej nie słychać w ogóle- zresztą tych po bokach na ogół również nie. Myślę więc, że to wykonanie i materiały są całkiem przyzwoite.

znasiek
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:53
Lokalizacja: Avia

Re: Wygłuszenie mieszkań / wygłuszenie stropów / hałasy z innych mieszkań - os. Orlińskiego / Avia

Postautor: znasiek » 31 paź 2018, 13:33

bartes pisze:Hmm, serio? Mieszkałem wcześniej po sąsiedzku na 2 Pułku w starych blokach. Tam było słychać każdy krok czy przesunięcie krzesła od sąsiadów z góry, nie mówiąc o szalejących dzieciakach. A to pomimo, iż w mieszkaniu, które wynajmowałem były na suficie takie panele styropianowe.
Teraz na Orlińskiego- totalna cisza. Sąsiadów powyżej nie słychać w ogóle- zresztą tych po bokach na ogół również nie. Myślę więc, że to wykonanie i materiały są całkiem przyzwoite.

Sąsiadów nie słyszysz, bo masz cichych sąsiadów; ja też od roku już nie słysze sąsiadów jak się inni wprowadzili piętro wyżej; racja nie wszystkie state bloki są dobrze wygłuszone, ale w niektórych jest lepiej z tym niż w nowych.


Awatar użytkownika
Wściekły Wąż
Posty: 251
Rejestracja: 04 gru 2017, 18:15

Re: Wygłuszenie mieszkań / wygłuszenie stropów / hałasy z innych mieszkań - os. Orlińskiego / Avia

Postautor: Wściekły Wąż » 31 paź 2018, 13:41

Kolegi Znaśka nie przekonasz, on już wie jak złych materiałów użył Budimex, chociaż założę się że nawet nie był na tym osiedlu.

Nowy
Posty: 804
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:04

Re: Wygłuszenie mieszkań / wygłuszenie stropów / hałasy z innych mieszkań - os. Orlińskiego / Avia

Postautor: Nowy » 31 paź 2018, 17:13

Pomijam, że "temat" zszedł nieco z tematu i może warto by go wydzielić w osobny wątek.

Niemniej nie macie wrażenia, że temat hałasu dochodzącego przez sufit dotyczy tylko kilku bloków na osiedlu? Może się mylę, ale gdyby było tak rzeczywiście, to może gdzieś coś zostało wykonane niezgodnie ze sztuką / normami. Mam wrażenie, że nie skarżą się ludzie z bloków przy Orlińskiego 4, 6, choć pewności nie mam, ale może warto by to zbadać :)

znasiek
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:53
Lokalizacja: Avia

Re: Wygłuszenie mieszkań / wygłuszenie stropów / hałasy z innych mieszkań - os. Orlińskiego / Avia

Postautor: znasiek » 01 lis 2018, 19:05

Wściekły Wąż pisze:Kolegi Znaśka nie przekonasz, on już wie jak złych materiałów użył Budimex, chociaż założę się że nawet nie był na tym osiedlu.

Wściekły, nie żebym się wywyższał czy wymądrzał ale założę się że mieszkam na tym osiedlu dłużej niż Ty i większość tutejszych mieszkańców, tudzież znam te osiedle od podszewki i wszystkie związane z nim historie techniczne itp włącznie z Avią. Jak się mi uda odkopać z przez kilku lat to nawet wrzucę ci tutaj filmik z wywiadu z deweloperem w którym sam stwierdził że użył tanich materiałów żeby mieszkania były konkurencyjne cenowo (w uproszczeniu). Druga sprawa, dobre wygłuszenie ścian i podłóg od początku budowy powinno być w gestii dewelopera, a nie jak Ty uważasz że w gestii mieszkańców żeby wywalali dodatkowo swoją kasę na wygłuszenia.



Wróć do „Osiedle Orlińskiego – dyskusje na tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości